|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Јас имам збор!
14.2.2014 14:23:50   
Палешка РР
Не знам дали е фаза, или карактерна особина, па затоа ја отворам оваа тема.

Ќерка ми е во филм "Јас имам збор!"
Било да зборувам на телефон, да разговарам со гости, со син ми, со мм, со баба и дома...таа вели "Мамо ќути јас сакам нешто да кажам". Ама буквално нападно го прави тоа. Не дозволува уста да отворам и со друг да разговарам, туку само неа да ја слушам и во неа да гледам. Дури и главата ми ја врти накај неа, ако гледам во тој со кој разговарам.
Ако заѕвони телефонот таа одма трча и се јавува...ај што се јавува, туку и не го дава телефонот и брканица си играме...а кога ќе и го земам почнува да пишти и тој што ме бара затвора user posted image

Дали и вашите деца го прават тоа?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Јас имам збор!
14.2.2014 16:05:03   
princessa
paleska jas fala bogu uste go nemam toj problemuser posted image ama pred nekoj den na sredba so edna prijatelka cija kerka e veke 4 godini i 3 meseci, mi se pozali za toa. I nejzinata kerka non stop zborela i sakala se taa da e prva, koga se javuvale nejzinite na skajp isto i voopsto ne prestanuvala dodeka ne odi na spienje. I se taa znaela kako treba, pa nareduvala i na brat i koj e 11godisnik, se premestuvala doma, se moralo da bide kako sto taa saka, a be DIKTATOR. Ama mislime deka toa e samo faza i kako i se drugo ke pomine. No moe mislenje e deka zenskite se takvi-besni barem koga se malecki. Koga i da mi kazuvale za masko toa ne bilo slucaj, tie se malku potromavki.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Јас имам збор!
14.2.2014 20:56:18   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

I nejzinata kerka non stop zborela i sakala se taa da e prva, koga se javuvale nejzinite na skajp isto i voopsto ne prestanuvala dodeka ne odi na spienje. I se taa znaela kako treba, pa nareduvala i na brat i koj e 11godisnik, se premestuvala doma, se moralo da bide kako sto taa saka, a be DIKTATOR. Ama mislime deka toa e samo faza i kako i se drugo ke pomine. No moe mislenje e deka zenskite se takvi-besni barem koga se malecki. Koga i da mi kazuvale za masko toa ne bilo slucaj, tie se malku potromavki.


E точно вака е и М. Диктатура спроведува. My rules фаза некоја тешка е оваа user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 14.2.2014 20:57:24 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Јас имам збор!
14.2.2014 23:06:47   
Defne90 RR
Оф мила Палешке и ние си го имаме истиот проблем.Значи буквално диктатура.Ќе ги расфрла играчките насекаде по собите и после не ми дава да ги раскренам,башка што тој треба сам да си ги раскренува голем е веќе,веднаш штом ќе допрам нешто се лути па после ми наредува да ја наместам таму од кај што сум ја зела и цело време вика и плаче.После ако заѕвони некој на домашниот телефон и тој исто како кај вас прв е.Кога ке дојде мајка ми на гости значи не ми дава со неа два реда муабет да си направам,вели не зборувај со баба ми сега јас зборувам,се меша во разговорите на возрасните.Ептен во последно време што вика принцеса мало диктаторче.Се надевам и јас дека тоа е само фаза затоа што нервите ми ги искина веќе со тие наредби што паѓаат секојдневно.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Јас имам збор!
16.2.2014 12:07:37   
Felly RR
И М е ваква на моменти. Од се погоре напишано по нешто и таа прави. Барем се тешам што не е постојано таква, да наредува, туку само на моменти. Кога ми ѕвони телефонот, таа по музиката знае кој е, и одма трча таа да се јави ако е некој близок. Ако јас прва се јавам, се лути, и дури не сака после втора да се јави, зошто таа не одговорила на повикот. На скапј исто кога зборуваме со некој, ме турка само таа да се гледа на камерата. Дури и пред гости, кажува песничка некоја, и сите ја слушаат. После кога ќе почнеме да зборуваме, пак мора неа да ја слушаме. Ни вели - ама ќутете, сега, јас кажувам песна. Исто и главата ми ја врти - Ама мене гледај ме.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Јас имам збор!
23.2.2014 0:41:20   
Snowhite RR
Михаил чека ние да почнеме да зборуваме, па и тој да почене, ако ние застаниме со зборување и тој не зборува, почнува еден, почнува и тојuser posted image Ова особено е интезивно кога се враќаме од работа и нормално со мм си кажуваме на работа како било и тој се чувствува запоставен тогаш и само вика, Мамо, тато и кажува нешто и мора и него да му посветиме внимание, зашто во спротивно понапорен станува, нервозен и почнува да писка, да вришти, да се инаети за ништо, да цимоли, а тоа страшно оди на нерви, особено после работа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?