|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   29 недела и проблем со анемија
20.1.2016 20:34:58   
tanjaj
Стомачиња,user posted image
Ми треба ваша помош, мислење , искуство ..

29 недела сум, и никако не можам да ја тргнам оваа кандидата со бело прање.

Правев и крвна слика, испадна дека имам и некоја бактерија во мокрачата и дека сум анемична.

Гинеколотот ми препиша денес Мycoril вагиналети, Хемавит плус и Хеферол и ми даде упут за уринокулутра и антибиограм.

Е сега прашањето ми е дали откако ќе завршам со вагиналетите (кои се само три) и после 7 дена да правам уринокултура и антибиограм? во кое прораптно ќе почнам да ги земам и Хемавит плус дали ќе влијале на резултатите?user posted image

Некој искуство? user posted image
user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: 29 недела и проблем со анемија
20.1.2016 20:59:36   
lolla RR
За анемијата можеш мед со лимон и семе од коприв секое утро, аронија, цвекло, телешко, просо, амарант итн итн..

За бактеријата најубаво со доктор.

(Одговор на членот tanjaj)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: 29 недела и проблем со анемија
21.1.2016 0:52:54   
Melanija RR
tanjaj твојот пост е префрлен КЛИК ТУКА каде ќе може да ти пишат совет и споделат искуство.

Добре дојде на Рингераја user posted image Што носиш,машко или девојче? Својот краен термин може да го напишеш во темата ТУКА


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?