|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Покани за роденден
21.10.2011 15:34:09   
miana
Neznam dali ima vakva tema- no jas barajki ne najdov pa resiv da ja otvoram...
Uste malku se blizi rodendenot na mojata kerkicka  i bi sakala da napravam mnogu ubavi pokani no nemam idea za tekstot..Mia ke polni 4 godini,pa Ve molam ako imate nekoja idea napiset_e mi ja..Nesto sto bi se rimuvalo ...Ke gi kanime decinjata od gradinka i ke slavime najverojatno vo igroteka bidejki tie denovi e i mojot termin za poragaj...Rodendenot e na 24.12.2011 a mojto termin e 19-22.12.2011 i od taa pricina planirame ( zdravje boze ) rodendenot da go slavime porano ..Mozebi rano baram pomos megutoa sakam dodeka seuste sum poslobodna da si ja osmislam pokanata i da mi ostane samo da ja ispecatam...Ako imate i ubavi pozadini na koi mozam da vmetnam tekst i slika od kerkami moze i da mi gi pratite..odnapred Vi blagodaram


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 21.10.2011 15:37:14 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Покани за роденден
21.10.2011 16:21:48   
Natuska85
Миана јас правев сега скоро покана за крштеката на син ми,па си ги испринтав во фото студио.Ја направив на caption.it,иди види има инересни слички.Е сега таму ќе вметнеш слика па после во paint на компјутер и текст.Еве ја нашата покана

user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Покани за роденден
21.10.2011 23:18:40   
Felly RR
Кај нас обично вакви покани се прават за крштевка, а за роденден, игротеката дава како ливчиња и на нив да си пополниш за кого, каде, кога.... мислам најобични, сите такви даваат, немам сретнато нешто поинтересно.
А од крштевката нас текстот ни беше многу едноставен, еве како би го сменила за роденден:
На..(датум)..  роденден ќе славам, и вас да дојдете ве канам. (името на детето)
и нормално место и времеuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Покани за роденден
22.10.2011 13:08:51   
Pepelaska *
miana , има многу убави покани за роденден во поголемите маркети и книжарници и не се скапи разгледај, има да си напише се само детето ,за другарчиња од градинка и слично.Нашата беше слична како на Натушка за роденденот ни ја направија во фото студио ама здравје за понатаму ќе си купувам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Покани за роденден
22.10.2011 15:04:34   
penelopa
Јас покани за првиот роденднен на син ми нарачав од DM дрогерија ( незнам дали ја има во СКuser posted image ) таму развивам слики и правам честитки посебно за Нова Година. Имаат позадини за секоја пригода, плус си вметнуваш слика и текст и излегуваат ко честитки плус и коверти одат заедно.
Ако му усмее ќе поставм да ја видитеuser posted image

Мод.: Линкот е отстранет, надворешни линкови се забранети. Се надевам на разбирање.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 30.10.2011 0:51:31 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Покани за роденден
22.10.2011 15:07:18   
penelopa
user posted image

Ева ја нашта покана за првиот роденден!


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Покани за роденден
22.10.2011 20:57:32   
Elce
Си одбрав слика за позадина од Disney,и потоа во фотошоп ја изработив поканата со слика од бебушот.Текстот гласеше вака:Пред 3 месеци се родив и име Сара си добив,со насмевка слатка јас ве мамам и на крштевка ве канам.И долу на поканата ден и датум.Можеш да ја смениш некако за роденден.Може ли некој да ми објасни како се прикачува слика....

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Покани за роденден
23.10.2011 7:46:11   
Felly RR
Елче, еве тука види како се поставува слика.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Покани за роденден
23.10.2011 13:10:17   
Martins mom
user posted image

Ова е поканата за крштевка на Мартин кога имаше само 4 месеци. Текстот не е читлив на поканата, па затоа ќе ви дешифрирамuser posted image

Со Божји благослов роден,
со насмеан лик и весел крик,
радост во животот на мама и тато,
од очите ѕвездичка блика
и на мојата крштевка ве вика.


< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 23.10.2011 13:12:48 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Покани за роденден
23.10.2011 14:22:59   
AnnaMolly RR
jas kupiv od dzambo pokani, mnogu bea interesni so slikicki so rodendenska tematika, nemase slika od filip. za nova godina lani sama napraviv sliki na fotosop so sliki od filip so kapce na dedo mraz.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Покани за роденден
23.10.2011 19:49:10   
Snowhite RR
Еве ја нашата, мм ја правеше, бидејќи роденденот ни беше во знакот на Сунѓерот Боб, така и поканите, ама за жал не успеавме да ги разнесимеuser posted image , немавме време, па ги поканивме телефонски

user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Покани за роденден
23.10.2011 19:55:40   
Snowhite RR
Е сега текстов на англиски мм го напишал, па јас му се налутив, му реков кој ќе ти го разбери ова и мислам дека и тоа беше главната причина што не стасавме да ги направиме, после тој мене ме тераше да ги преправам, ама јас немав време и така остана

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Покани за роденден
25.10.2011 9:54:10   
miana
Blagodaram za dosegasnite predlozi..Ve molam dokolku imate uste - pisuvajte mi gi...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Покани за роденден
28.10.2011 15:14:21   
miana
ajde mamicki na vas cekam za pokani nekoj interesen tekst...Nesto so rima user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Покани за роденден
28.10.2011 20:53:06   
Bububebe
Текстот на нашата покана за роденден беше ваков:
6 ми Октомври е прекрасен ден,затоа што мене ми е роденден! Дојдете кај мене да ја споделиме среќата и заедно да ја дувнеме свеќата!!!
Миана се надевам ти помогнав user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Покани за роденден
29.10.2011 8:15:29   
Felly RR
Навистина убав текст Бубубебе. LIke!user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Покани за роденден
23.1.2012 12:14:51   
Luci
Еве ја нашата роденденска покана user posted image
Со измена во текстот е поканата за крштевката која ќе биде претходниот ден и место домашната адреса стои црква и ресторанuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Покани за роденден
23.1.2012 12:41:13   
mama toci
Luci,pa ti izgleda si mi komsika,vo kulite plavi li si?Moze da se dogovorime nekoj den po decka ulica da prosetame koga ke zatopli...A mozebi i se poznavame??????

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Покани за роденден
23.1.2012 12:43:58   
Luci
Во плавите сум да, обавезно ќе шетаме по детска штом затопли, а во меѓувреме бујрум на торта user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Luci,pa ti izgleda si mi komsika,vo kulite plavi li si?Moze da se dogovorime nekoj den po decka ulica da prosetame koga ke zatopli...A mozebi i se poznavame??????


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Покани за роденден
23.1.2012 12:54:54   
mama toci
Blagodaram,dobro ke mi dojde edno parce torta user posted image ,neka ti e zivo i zdravo sinceto,ubavec mal ! Inaku,jas sum vo zoltata kula vednas do ucilisteto i gradinkata,ke se druzimeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Покани за роденден
23.1.2012 12:58:25   
mama toci
Aj help kako da ja stavam pokanata,ja imam na profil na fb

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Покани за роденден
23.1.2012 13:15:53   
Luci
За како да поставиш слика кликни на овој линк http://www.ringeraja.mk/forum/m_49769/mpage_6/key_/tm.htm

< Поракaта ја уредил luci -- 23.1.2012 13:17:00 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Покани за роденден
24.1.2012 0:32:56   
mamicka_26
Знае некој некоја друга страна за правење покани (како оваа caption.it што е),кај што има повеке детски мотиви?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Покани за роденден
27.4.2012 15:40:31   
Natuska85
Еве ја нашата за првиот роденден,јас ја правев во пизап.ком и ја праќав по меил на пријателите.Единствено не ми се допадна што неможев со мак.фонд да пишувам и некако заматени дека буквите не ми се читаше јасно,ама помина и овааuser posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Покани за роденден
27.4.2012 15:42:53   
Beatris
Јас покани не правам, зашто ќе имаме 80 луѓе, не можам да им ги носам на сите, пола се постари, маил им е нејасен поим user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?