|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.9.2009 12:10:40   
big_mama817
kako reagirate na lagata na soprugot/ata a osobeno ako so nea se odgovara zakonski ili sl so cel da ve zastiti user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.9.2009 12:14:19   
mother 29
nesto nerazbirlivo mi e prasanjeto?!user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.9.2009 12:16:49   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Мотхер 29 ме насмеја...

како би реагирала доколку мм ме излаже за да ме заштити?
па обично бурно реагирам но ако ми објасни што е и како е ваљда нема д аму се налутам.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.9.2009 12:23:13   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

kako reagirate na lagata na soprugot/ata a osobeno ako so nea se odgovara zakonski ili sl so cel da ve zastiti user posted image




user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.9.2009 12:24:37   
profesorica
Па добро не е баш јасно кажаноuser posted image , можеби треба да се преформулира???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
23.9.2009 12:25:02   
big_mama817
napravi nesto nelegalno znaci sprotivno na zakonot i propisite a ne ti kazal so cel mislejki na nekoj nacin da te zastiti od nekoj raboti kako ke regiras

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
15.12.2009 21:44:25   
mami
тешко него...само тоа ке кажам, прво- како можел да си дозволи да направи нешто противзаконско и второ- Како може да не ми каже? па заедно сме не? значи делиме се, и во добро и во лошо- мислам за тоа ни беше заветот..дефинитивно ке му се налутам..за сите работи сакам да ми каже лично тој а не да дознавам од други

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
15.12.2009 21:51:02   
Bogdancanka
појма немам како би реагирала сигурно бурно друго неможе ни да очекува од менеuser posted image user posted image user posted image ако не ми каже на мене на кој, мислам без разлика што и да е нема што да се штитиме со лажење  битно е да си ја кажеме вистинатаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
9.5.2010 23:11:53   
Julie1
Јас тука би се надоврзала и би прашала како би реагирале и на некој обична лага, која е кажана со некоја причина и нема некоја тежина. Дали можете да простите лага??

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
9.5.2010 23:20:26   
melody
Pa uste na pocetokot so maz mi se dogovorivme znaci ova pred brak sekogas da si ja kazuvame vistinata duri i najteskata.Jas go nemam izlazano za nesto do sega sube mi e zosto i sum mu vetila deka nema,a mislam i toj deka ne me laze.Sigurno ako za nesto me izlaze bolno bi go primila i bi mi trebalo vreme da se oporavam od toa,a za posledicite posle lagata ne sakam nitu da pomislam zosto mislam ,a sme pocnale da se lazeme ili da ja prikrivame vistinata so kutenje i izbegnuvanje nestoto da se kaze vo lice ,a e kraj na nasata megusebna doverba togas e i kraj na nasiot brak.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
9.5.2010 23:29:42   
fantom
Go delam mislenjeto so melody.Mnogu mrazam laga i mislam deka tesko bi ja podnel.Uste poveke so imam loso iskustvo so toa lazenje.Prethodno imav dolga vrska od 7 god.Prvo se pocna so mali,sitni ili kako so vika Julie bez nekoja tezina lagi.I prostuvav,deka ja sakav...Ama postepeno tie lagi,stom pocnat da se prostuvaat i toleriraat preminuvaat vo pogolemi lagi,pa i za pobitni raboti.E togas veke se gubi doverbata a so nea se!Ljubovta poleka ladi i doaga,kako so dojde i kaj mene do kraj.Zatoa ne toleriram laga,i najlosata vistina za mene e podobra od najsitnata laga.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
9.5.2010 23:40:09   
Viktori
како дали би простила? user posted image   и што е да не простиш? Можеш ли да живееш понатака со човек ако нешто му немаш простено?

Значи, зависи за што ме излажал. Мислам ако е некоја неважна за нас двајца (пример колку пива испил) или за семејството најверојатно да. Мислам сигурно нема да се разведам за тоа. Значи би простила.
Втора работа е што кај нас нема лаги (барем јас така мислам user posted image ) па ако преќути нешто, можно е да се закараме, ама пак, ако е нешто неважно за нашиот однос не би правела сцена за тоа.

Во врска со законот ми беше смешно user posted image
Јас не сум полицаец ниту пак судија, па ако пљукнал на улица и му пишале казна 50 евра(а ми каже отпосле), ќе го пратам да мете улици user posted image а не да зема пари од домашните за плаќање казни.

< Поракaта ја уредил виктори -- 9.5.2010 23:42:30 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
9.5.2010 23:49:33   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

тешко него...само тоа ке кажам, прво- како можел да си дозволи да направи нешто противзаконско и второ- Како може да не ми каже? па заедно сме не? значи делиме се, и во добро и во лошо- мислам за тоа ни беше заветот..дефинитивно ке му се налутам..за сите работи сакам да ми каже лично тој а не да дознавам од други



потпис


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
10.5.2010 0:20:22   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

како дали би простила? user posted image   и што е да не простиш? Можеш ли да живееш понатака со човек ако нешто му немаш простено?

Значи, зависи за што ме излажал. Ако преќути нешто, можно е да се закараме, ама пак, ако е нешто неважно за нашиот однос не би правела сцена за тоа.





Потпис! Само ова се однесува на my boyfriend, за сопруг - рано е user posted image Убаво ми е вака user posted image
Инаку, најмногу од се' мразам кога некој ме лаже. Колку повеќе човек лаже почнува да си верува во сопствената лага. Тоа преминува во болест.
Како што кажа fantom - И најлошата вистина е подобра од најмалата лага.
Повеќе сакам непријател кој в лице ми ја кажува вистината, отколку пријател кој ме лаже.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
10.5.2010 0:25:07   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

како дали би простила? user posted image   и што е да не простиш? Можеш ли да живееш понатака со човек ако нешто му немаш простено?

Значи, зависи за што ме излажал. Ако преќути нешто, можно е да се закараме, ама пак, ако е нешто неважно за нашиот однос не би правела сцена за тоа.





Потпис! Само ова се однесува на my boyfriend, за сопруг - рано е user posted image Убаво ми е вака user posted image
Инаку, најмногу од се' мразам кога некој ме лаже. Колку повеќе човек лаже почнува да си верува во сопствената лага. Тоа преминува во болест.
Како што кажа fantom - И најлошата вистина е подобра од најмалата лага.
Повеќе сакам непријател кој в лице ми ја кажува вистината, отколку пријател кој ме лаже.

Се сложувам со сето ова
Но јас сум многу попустлива личност и имам простено многу лаги, некои биле ситни небитни некои и не баш толку небитни. Мм лаже но не баш добар лажго така да секогаш го фаќам во лага,а анекогаш и самиот се издава. Но приметувам дека во последно време воопштоо не ме лаже. Можеби зошто знае дека ќе му простам user posted image user posted image user posted image зошто го сакам најмногу

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
10.5.2010 0:31:03   
Bitolcanka
И јас исто - многу попуштам, ги сожалувам луѓето, не знам да одбијам молба. И мојот е таков-не знае да лаже. Порано тоа почесто го правеше, не лажеше, но не кажуваше некои работи, а јас лесно дознавав. И сега ако случајно нешто увидам (а тој ненамерно не ме информирал, за ситница некоја) знае да каже - Требаше да си детектив/инспектор - ја згреши професијата user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
10.5.2010 0:40:18   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

- Требаше да си детектив/инспектор - ја згреши професијата user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
10.5.2010 0:44:50   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

- Требаше да си детектив/инспектор - ја згреши професијата user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Па, не случајно се вели-Лагата има кратки нозе, кога-тогаш ќе се дознае. Подобро од првостепени извори, отколку од други лица. Има уште 1 мисла-Ненавремено искажаната вистина е пострашна од лагата.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
10.5.2010 0:49:09   
brineta88
Toчно. Колку и да се обидуваш да скриеш нештто неможеш кога тогаш ќе се дознае.
The truth and nothing else but the truth

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
27.8.2010 12:12:40   
Палешка РР
Значи мојот сопруг толку наивно лаже што веднаш го сеќавам и така низ зафрканција ги надминуваме таквите ситуации. Досега дебело не ме излагал. 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
27.8.2010 14:41:08   
nutelizza
Не постои човек кој не лаже. Кој ќе рече дека не лаже - тој лаже!!!
Јас сум простила се може зашто немало некоја поголема лага

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
27.8.2010 15:21:12   
lukas
i mm ne laze nekogas ke se sluci ednas na dva meseci da sokrie nesto no po nekoj den i toa ke se otkrie, samo ke go prasam oti ne kaza?..ili ke se izvade so toa zaboraviv ili aman ne bese bitno...inace bi prostila ako nesto me izlaze ,ito i toj,no prvo ubavo bi se nalutila...za da ne se povtoruva toa.hahah.inace za se si kazuvame...dosega ete vo 3 i pol godini brak nemame nekoja debela laga ni od nego i od mene..pa za natamu nezz pozz...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 14:32:37   
mama26
sekako deka bi prostila.pa i pogolema da e laga.jas mislam da ostanam so nego pa kraj e i gotovo.ne go vadi nisto...user posted image i najdebelata laga.mozam da mu vratam ama ne i da go ostavam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 14:54:54   
Тања РР
Многу чуден став мама26 user posted image  Има лаги кои никој не би можел да ги проголта.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали би простиле лага на сопругот/ата
2.10.2010 17:35:49   
amelbebe
zavisi za kakva laga se raboti,ako e nekoja od tipot na ne izdrzlivi lagi sto ne drzat voda ,sekako deka nema da mu ja prostam ni pod raznouser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?