|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали сопругот може да ви биде пријател?
11.3.2013 23:46:30   
Snowhite RR
Баш ме интересира дали сопругот ви е пред се пријател, а потоа се друго и како успевате во тоа
Кај нас искрено ова не може да биде и проблемот е во мене, мм се разочара од мене и се откажа од идејата и најверојатно е во право, зашто нешто што ќе ми го кажеше во моменти кога беше „скршен“ јас во друг момент „расправија“ го злоупотребував. Ни сама не знам зошто така правев
Инаку јас сум искрена со него и скоро се му кажувам, но сепак има работи, било случки или размислување, кои си ги чувам за мене, пред се за да не го повредам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 0:23:12   
niki
mm si go smetam za prijatel pred se zaradi iskrenoto mislenje sto go dobivam od nego, direkno bez zaobikoluvanje, so pogodena sustina i od istie pricini smetam deka sum mu prijatelka bidejki mozam da go iskritikuvam bez da se stegam deka ke mu gi povredam cuvstvata
vo pocetokot ova ni zadavase problemi bidejki vistinata znae da boli no so tekot na vreme nie se naviknavme da funkcionirame taka
ne ocekuvam se da mi kaze, nitu jas se mu kazuvam se sto ke pomislam, se sto ke mi se sluci, sekoj detal, toa ne, no nesto sto mi e znacajno mu kazuvam, baram sovet koga se dvoumam, baram mislenje koga me maci nesto, baram poddrska koga imam potreba
toj e malku pozatvoren i obicno ne mi se doveruva prv, tuku ke go prepoznaam po odnesuvanjeto i ke go prasam sto go maci i togas ke mi kaze
i mislam deka dosega nikogas ne sme se raspravale za nesto kazano vo doverba, ne mozam da se setam na nesto takvo

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 0:33:23   
Pepelaska *
Секако дека може.Сметам дека ми е еден од најдобрите пријатели пред се зашто можам да разговарам апсолутно за се со него и знам дека нема да ми заврти грб.
И забележав дека откако живееме сами многу ни се зацврсти и бракот а и пријателството, порано се стегав ако имав нешто да му кажам на пример насамо, кога ќе дојдеше вистински момент или веќе бевме заспани или преморени за разговор.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 6:36:31   
Палешка РР
Може и пожелно е брачната врска да е темели на пријателство. Мислам дека тој искрено ќе ми помогне кога имам проблем и најдобро ќе ме сфати како ми е кога ни се на пример децата болни, или поминувам низ некој тежок период.
Е сега има разлика во тоа што не можам се` да му кажам или за да не го повредам, или за да нема расправии, а сигурно ни тој мене.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 7:23:48   
bebence19
sekako deka moze, i treba na primer mojot soprug mi e najdobar prijatel vo sekoj pogled, pred se ovde vo ovoj grad sum sama ne sum od tuka , toa si go napravi svoeto sekoj pat koga mi e tesko moram da razgovaram so nekoj sekojpat e so nego, za sekoja maka si kazam na nego em iskreno me islusa em mi go dade najdrobriot sovet ili nasoka koga neli toa go baram. Sekako toa prijatelstvo ne ne gusi i mozebi ne e prijatelstvo tuku vistinski brak, kako i da e jas go custvuvam kako najbliska licnostvo mojot zivot:)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 8:17:24   
Bethany
Може и ми е најдобар пријател.

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 8:27:32   
Gardenia
Е мене не ми е уште сопруг,само вереник ама за некој месец ќе биде и тоа,ама ми е најдобар пријател.Долги години сме заедно и него најмногу му верувам,он мие подршка за се во животот,во најтешките и најубави моменти бил со мене и него можам ама се да му кажам и да ми даде совети и критики за се

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 9:27:46   
Mihaela 2010
I soprug i prijatel...samo da ne mi stane bratuser posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 9:29:04   
sandriana RR
Стојам на ставот дека сопругот треба да биде пред се пријател, а потоа љубовник, и остали улоги user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 9:38:50   
Calypso
Најдобар пријател, дефинитивно. Како што тој може да ме сослуша и да ми даде објективен совет, никој не може. Никому не можам да му кажам се што ме мачи, освен на мм. И да не му кажувам, предобро ме познава, самиот ќе го извлече тоа од мене. Важи и обратното (барем се надевамuser posted image )

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 9:41:44   
rina13
Ако нема пријателство тогаш зарем е тоа брак во вистинска смисла на зборот???Ако човекот  кој сте решиле да ви биде доживотен партнер не е ваш пријател, тогаш далеку не сте стигнале.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 9:47:30   
anaana
soprugot treba da bide i prijatel... mene mm mi e prijatel. jas nego mu kazuvam se, od kako mi pominal denot, ako sum nervozna so nego si razgovaram. toj mi e poddrska vo zivotov. zatoa i nego si go odbrav :))))

smetam deka ako nema prijatelstvo togas odnosite mozat brzo da oladat... ljubovta si e ljubov, strasta isto.. ama prijatelstvoto i poddrskata se mnogu vazen faktor vo edna vrska/brak

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 10:50:14   
zzaa
najdobar prijatel mi e.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 10:53:05   
mila28
Да ! Со сопругот пред да отпочнеме врска прво долго контактиравме, потоа во врска 2 години и во брак сме еве 2 години.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 10:53:16   
dostickage
apsolutno. najdobar prijatel

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 10:58:07   
niki
za dolgogodisen brak prijatelstvoto pomegu sopruznicite go smetam povazno od ljubovta i strasta

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 11:07:20   
Tanjicka
prijatelstvoto treba da e i osnova na dolgogodisniot brak

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
12.3.2013 19:08:24   
babyhope
И мене мм ми е НАЈДОБАР пријател...пред да влеземе во врска бевме многу добри пријатели, потоа и во врската се продлабочи тоа и сега по 7 години брак, сме неразделни. Можам невербално да му пратам порака и веднаш да свати за што се работи а и тој мене. Мислам дека основата на добриот брак е блискоста, приајтелството, подршката а и љубовта секако..

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.3.2013 20:36:17   
vezilka RR
Jas sj imam najdobda drugarka. Mazle mi e maz nikogas vo nego ne sum barala drugarka. Znaci imam apsolutna doverba vo nwgo, me soslusuva, me sovetuva, iskren e so mene i skoro se sto nabrojuvata poradi koe gi smetate sopruzite za pdijayeli..arno ama jas spijam so mazle, a so nekoj koj go narekuvam prijatel ne spijam. Zatoa edniot se vika prijatel, drugiot maz,decko.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.3.2013 20:39:07   
Ikana
Najdobar, najveren, najtrpeliv i najposveten bracen drugar!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.3.2013 20:48:02   
Melanija RR
По непишано правело брачниот партнер треба да ти е пријател,ама има шега не верувајте ни на оној со кој ја делите постелата може да се изненадите user posted image
Секако дека ми е пријател,јас му викам без секој можам без тебе неможам ,има некои работи кои ги споделувам само со него.
Во еден филм имаше коментар за еден брачен пар,вика толку се блиски еден со друг дури шт кога одат во вц не ја затвараат вратата user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.3.2013 20:48:11   
Bilence2
Najgolem prijatel, bez somnenie nitu konkurencija.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.3.2013 21:11:56   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Jas sj imam najdobda drugarka. Mazle mi e maz nikogas vo nego ne sum barala drugarka. Znaci imam apsolutna doverba vo nwgo, me soslusuva, me sovetuva, iskren e so mene i skoro se sto nabrojuvata poradi koe gi smetate sopruzite za pdijayeli..arno ama jas spijam so mazle, a so nekoj koj go narekuvam prijatel ne spijam. Zatoa edniot se vika prijatel, drugiot maz,decko.


Потпис, потполно исто и јас размислувам, само не можев да се искажам, значи тој ми е маж, а за пријателство си имам најдобра другарка

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
23.4.2014 12:39:08   
Mila mamicka
Според мене, мажот треба прво да биде пријател, а потоа се друго. Барем кај нас е така, со него сум најискрена, ги споделувам и најдлабоките мисли, можам се да му кажам, да ја најдам потребната подршка во него, да добијам потпора во секоја ситуација, и да добијам најдобар совет. Мислам дека пријателството е основата на секој брак, потоа доаѓа се друго. Затоа што ако нема пријателство помеѓу брачните другари, се друго нека има, бракот нема да биде добар. Тоа е моето мислење.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
23.4.2014 14:08:45   
Defne90 RR
Да апсолутно може сопругот да ви биде најдобар другар.Кај мене е таа ситуација,значи прво нему му се доверувам и го прашувам за совет па потоа се консултирам и со други.Инаку знам дека секогаш можам да сметам на него за било што да се работи и дека можам да имам целосна доверба во него.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?