|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
11.7.2014 10:57:38   
princessa
Поголем пријател од мм немам. Со него без срам и перде можам да разговарам за се, и за убави и за неубави нешта и за работи коишто ми пречат и што ме радуваат. Што и да има прво нему му кажувам. Тој е добар слушател и психолог. Секогаш знае да ме расположи и најцрната мисла да ми ја обели. Многу ми дава позитивна енергија и со него секојдневието ми е поубаво, попозитивно гледам на работите. Срцка е.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.9.2014 17:56:03   
Dilina
Мислам дека подобар пријател од сопствениот сопруг, неможам да имам, само поради тоа што можеме отворено да разговараме околу се. Но и пред се брачниот партнер треба пред се да ми е пријател па потоа се останато..

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.9.2014 23:04:30   
Hopeful RR
И јас се согласувам - џабе брак и врска ако не сте пријатели. Ние сме секогаш тука еден за друг, ептен сме другарчиња. Секако, секој си има свои другари, ама се што има прво споделуваме еден со друг, и решаваме заедно. Ништо зад грб, ништо скриено, се што ќе ми се случи - убаво и лошо, прво на него му кажувам. Со тоа што, пазиме да не претераме со "другарството" и да си ја зачуваме физичката привлечност, затоа што некои работи со другари не се прават user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
13.9.2014 23:45:42   
vezilka RR
Јас аш не ја разбирам потребата сопругот да се внесува у дефиниција на пријател. Тој ми е сопруг, пријатели си има побашка. Да, блиски сме разговараме, ама има некои работи за кои кога сакам да зборам мажле не ми е прва опција. Можам да се потпрам на него у секое време, ама тоа не значи дека ми е пријател. Се знае што се праи со пријатели а што со мажињата. Абе важно да не ми е непријател, хихи.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
14.9.2014 18:41:30   
Kvisko
Секој си има своја дефиниција што значи дали мажот ти е пријател и бап е интересно како сме сите различни и пак си фунцкионираме да не не урочам.
Јас не знам дали би го дефинирала како пријател не е баш исто кога имаш страст кон некого.
Е сега дали се си споделуваме да си споделуваме. Баш за се со него разговарам. Тој ми е првата опција па после другарките. Ама тоа е можеби така што пред да сфатиме дека сме си еден за друг долго време бевме другари па сме навикнати се да си кажуваме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
14.9.2014 21:15:56   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Јас аш не ја разбирам потребата сопругот да се внесува у дефиниција на пријател. Тој ми е сопруг, пријатели си има побашка. Да, блиски сме разговараме, ама има некои работи за кои кога сакам да зборам мажле не ми е прва опција. Можам да се потпрам на него у секое време, ама тоа не значи дека ми е пријател. Се знае што се праи со пријатели а што со мажињата. Абе важно да не ми е непријател, хихи.


Потписuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
14.9.2014 21:53:03   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Јас аш не ја разбирам потребата сопругот да се внесува у дефиниција на пријател. Тој ми е сопруг, пријатели си има побашка. Да, блиски сме разговараме, ама има некои работи за кои кога сакам да зборам мажле не ми е прва опција. Можам да се потпрам на него у секое време, ама тоа не значи дека ми е пријател. Се знае што се праи со пријатели а што со мажињата. Абе важно да не ми е непријател, хихи.


Потписuser posted image

И јас го потпишувам ова, ама оди кажи му на мажле мојuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
20.11.2014 15:49:41   
scared RR
Мене мм ми е најдобриот пријател дефинитивно. Можеби и не е баш добро, ама јас за се му се доверувам на него, пре би му кажала на него отколку на другарка. Е сега машко ко машко не секогаш знае да ислуша, поготово кога ќе почнам да замарам за нешто што сум видела и сакам да го купам user posted image и не секогаш знае да даде совет како што очекувам, но во секој случај се осеќам олеснето и подобро откако ќе му го кажам тоа што ми стои на ум.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
20.11.2014 15:56:58   
blond
Da, i mi e. I cesto pati go gnjavam za gluposti, ama mu veruvam i mozam se da mu kazam bez sram.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
20.11.2014 15:57:01   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Јас аш не ја разбирам потребата сопругот да се внесува у дефиниција на пријател. Тој ми е сопруг, пријатели си има побашка. Да, блиски сме разговараме, ама има некои работи за кои кога сакам да зборам мажле не ми е прва опција. Можам да се потпрам на него у секое време, ама тоа не значи дека ми е пријател. Се знае што се праи со пријатели а што со мажињата. Абе важно да не ми е непријател, хихи.

Како јас да сум го пишувала user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
28.11.2014 19:35:40   
vazna
I jas mojot maz ne go gledam bas kako prijatel so nego se i seto si zborime, spodeluvame, ama on stalno vika deka se na zena ne se kazuvalo user posted image pa taka i jas nesakam na nego se da mu kazuvm.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
30.11.2014 20:12:25   
caciana
Mojot decko e moj najdobar prijatel.. Taka e od pocetok i taka ke bide do kraj user posted image

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
31.12.2014 15:52:14   
sonc90
da,prvo prijatel,pa ljubovnik...ne mozam ni da si zamislam mm da ne mi e drugar...toj me znae duri i podobro od sama sebe...

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
2.1.2015 7:03:37   
Палешка РР
Мене малку ми е утописко размислувањето дека мажот може да биде најдобар пријател.
Јас на најдобрата пријателка/пријател можам се да им кажам, можам и од мм да им се жалам, можам и некоја тајна да споделам, со мм некои работи не можам. Да...него ќе го побарам кога ќе бидат децата болни, кога ќе имаме некој проблем ќе го решаваме заеднички, но сигурно нема да му кажам работи кои можам да ги кажам на пријателка, или кои ќе ги зачувам само за себе.
Мажот е маж и во 70% од случаите пријател, но 100% пријател не е, ниту пак треба да биде.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
3.1.2015 9:12:22   
Dilina
Јас незнам зошто, но како поминува времево, секој ден сваќам дека мм ми е најдобар пријател. Навистина у последно време се разочарав од многу луѓе, и сватив дека само мајка ми и маж ми стојат зад мене во секое време. Се си е до човекот. Да не го фалам ама навистина секогаш имал разбирање за мене. Било за муабет безвезе, било за жалење плачење славење, мм е со мене. Ме поддржува во моите одлуки, но ми дава критики, и навистина ми се од корист. Едноставно не би го менувала за 1000 пријателки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали сопругот може да ви биде пријател?
30.11.2015 16:25:05   
Sunshine88
Мојот сопруг предходно ми беше другар 5 години. Само со него имав посебен однос, само тој ми го читаше погледот, ми го знаеше дишењето. Чудно, ама секогаш знаеше кога сум лута, изнервирана, повредена, тажна. И секогаш беше тука за мене. И сега е така...Со него правам муабет за се, барам совет, му се доверувам(нормало не се). Ама со него навистина можам за се да зборам....Секако дека сопругот треба да биде и пријател, и може да биде..Кога имате таков однос се ќе биде како што треба.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?