|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сакам да спијам кај баба!
13.3.2013 9:05:48   
blond
Еднаш малце поодамна ми се беше случило малиот да сака да спие кај баба му. Синоќа кога се вративме од гости плачење по баба му невидено. А таа веќе спиеше. Нормално ја разбуди и си легна до неа.
Малце лошо ми дојде, зошто не сакаше да спие со мене? Можеби бидејќи деновиве се учиме да спиеме во креветче, па да ја одбегне таа мака си ја одбра баба за спиење?
Отпосле кога си се гушнавме со маже си помислив, треба да има вакви денови кога на раат ќе поспиеш една вечер.
Но главната проблематика е хистеричното плачење за баба!
Што би направиле вие во ваква ситуација?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сакам да спијам кај баба!
13.3.2013 10:10:24   
Mihaela 2010
Mene iskreno ne bi mi smetalo ako deteto moe saka da spie so baba mu,samo da ne e toa postojano...iako nemame baba vo kukjata spie so nas,ama iskreno vo posledno vreme tolku nemirno spie sekoj den sekoe sabajle si vikam e vecer ke si spies vo krevetce....
uzivaj si od vreme na vreme so sakaniot...nie vekje 3 godini imame dete izmegju nas...ne deka nesto tooolku mi smeta,ama pa i mi smetauser posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сакам да спијам кај баба!
13.3.2013 10:22:07   
arh_diz
Imame slicna tema http://www.ringeraja.mk/forum/na-gosti-kaj-baba/m_7993/tm.htm

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сакам да спијам кај баба!
13.3.2013 10:56:11   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Imame slicna tema http://www.ringeraja.mk/forum/na-gosti-kaj-baba/m_7993/tm.htm

Слична е,да, но не е иста.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сакам да спијам кај баба!
13.3.2013 20:30:15   
Eme2807
Imam sin na 5 godini i kerka na godina ipol.Sinot od edna godina spie kaj baba i dedo nekogas po edna a nekogas po dve veceri po red.Dodeka kerka mi voopsto ne se deli od mene nikogas ne spie so nekoj drug duri ni so tatko i.Ponekogas mi treba odmor bidejki uste stanuva noke.Mi treba odmor i son ubavo e da se odmori barem edna vecer i se razbira treba intimnost pomegu mazot i zenata.

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Imame slicna tema http://www.ringeraja.mk/forum/na-gosti-kaj-baba/m_7993/tm.htm

Слична е,да, но не е иста.


(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сакам да спијам кај баба!
13.3.2013 20:34:23   
hopeless
И мене не би ми сметало да спие кај баба му. Само што мојов нема шанси да го натераш да спие со некого, освен со мене. Ептен ако излеземе навечер па тогаш спие со неа.
А тоа што плачел сгурно е што уште не е навикнат на креветче и како што рече сака да го избегне тоа.
А инаку минатиот викен бевме излезени и Филип спиеше со свекрвами, ама во нашиот кревет. И кога дојдов свекрвами стана и Ф малку се подразбуди и кога се насмеа кога ме виде, онака полузаспан, абе се расплакав од мераци душа моја

< Поракaта ја уредил hopeless -- 13.3.2013 20:35:27 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сакам да спијам кај баба!
22.9.2013 10:01:58   
Felly RR
Пред некоја недела имавме евдна ваква случка. Рече сакам да спијам кај баба, таа спреми се постелнина и намести, симнавме ќебенце, млекце една чаша. Лежеше, скошаше, и по пола саат се врати горе. Другиот ден ми вели: Мамо, па јас велев за в зимо да спијам кај баба. Не сега. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сакам да спијам кај баба!
22.9.2013 14:19:42   
AnnaMolly RR
За кај свекрва ми да спие не изразил желба, само преку ден спие со неа за викенд кога сум на работа. Инаку за кај моите ми вика дека сакал да го однесам таму и таму да живее, да не го враќам дома :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сакам да спијам кај баба!
22.9.2013 15:03:25   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

За кај свекрва ми да спие не изразил желба, само преку ден спие со неа за викенд кога сум на работа. Инаку за кај моите ми вика дека сакал да го однесам таму и таму да живее, да не го враќам дома :)


Kolku me nasmeea Filip, znaci babicka se mu ugoduva pa nesaka da se vrati domauser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сакам да спијам кај баба!
4.12.2014 10:36:52   
Mila mamicka
Кај нас ова се случуваше додека син ми не одеше во градинка. До негови 2 и пол години го чуваше свекрва ми, и преку ден си се успиваше со неа работните денови. И така се случуваше, навечер да рече сакам да спијам со баба. Ама тој всушност сакаше да се успие со неа. Кога ќе се успиеше, го земавме горе во креветче и немаше никаков проблем. И да се разбудеше, и да видеше дека е горе, не правеше никаков проблем. Е сега, еден период, цел месец, секоја вечер сакаше да се успие со баба му, и иако знаев дека тоа е така затоа што е навикнат на неа преку ден, понекогаш ми паѓаше многу криво, и дури на моменти си мислев дека детево не ме сака. Ама, тој период помина, и сега се си е по старо. А кога го оставам кај моите на спиење, не прави проблем, си спие со мајка ми и не ме бара.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сакам да спијам кај баба!
4.12.2014 14:58:12   
Ki4iko
Јас сакам оваа реченица да ја чујам од син ми. сака да седи кај баба и дедо,ама кога ќе дојде време за спиење цииу,ајде домаааа...user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сакам да спијам кај баба!
4.12.2014 15:54:33   
Defne90 RR
Поголемиот понекогаш знае да иде да спие долу кај баба му и дедо му или да отиде на една вечер кај свекор ми и свекрва ми.И немаме веќе проблеми околу тоа.Некаде докај третата година не се делеше за жива глава од мене,ама сега веќе се навикна.Помалото уште го немам носено да спие кај ниедна баба.Сметам дека сеуште е малечок за да се оддели за спиење.А инаку дома доаѓаат да го чуваат и да го заспиваат ако сме излезени со маж ми,ама како што реков кај нас дома.Инаку кај нив дома не.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сакам да спијам кај баба!
4.12.2014 15:56:24   
Mihaela 2010
Jas neznam dali ke go docekam ova da moeto dete saka da otspie kaj baba i dedo...nekolku pati sme i vikale dali saka da ostane,ama ne sakala,do dusa i mene bi mi falela,posto segde kaj i da ideme ide i taa so nas,ja vleckame bukvalno segde od pricini sto nema koj da ni ja pricuva,ama ponekogas si vikam bar den dva da si ostane,da se opustam po doma,ke vidime za nekoja godina dal ke saka

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?