|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Клинефелтеров синдром
23.3.2010 18:29:43   
lilicka
Zdravo na site....jas sum nova na forumov ve citkav i mnogu mi se dopagaat temite bi sakala da ve prasam dali nekoj ima nekakva informacija da mi kaze za Klinefelter sindrom?!Dali mozebi nekoj ima nekakvo iskustvo so ovoj sindrom se raboti za mm?!pozdrav

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.6.2014 16:55:43 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Клинефелтеров синдром
23.3.2010 18:40:01   
Rossana
Klinefelterov sindrom e opisan 1942 od strana na Klinefelter i sor. Kaj nekolku mazi koi imale mali testisi, reducirani semeni kanali, subnormalni ili normalni sekundarni polovi karakteristiki. Obicno mazite so ovoj sindrom se so visok rast, sterilni se, a kaj poveketo se javuva blaga mentalna retardacija. Kariotipot e 47 XXY.

Eve mila klikni na ovoj link imas poveke informacii
fzf.ukim.edu.mk/defektologija/pdf/ds-vt/06.09.2004/Infertilitet.pdf

Se nadevam deka ke ti se od korist


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.6.2014 16:57:22 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Klinefelter sindrom
23.3.2010 19:39:48   
lilicka
Blagodaram Rossana....od forumov mnogu raboti mozat da se naucat se nadevam deka uste nekoj ke mi ke mi pise ako imal vakov slucaj kako nasiotuser posted image pozz

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Клинефелтеров синдром
23.3.2010 19:58:00   
Rossana
I jas se nadevam deka ke se najde nekoj na forumov so iskustvo koj sto moze da vi pomogne
user posted image
guski do vas.


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.6.2014 16:57:58 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Клинефелтеров синдром
21.6.2014 12:55:15   
kokicekokice
Ete , ne sum sama I drug imalo so nasiot problem. Mm ima Klinefelter.Maka machime 4godini so biopsii chuda.Mu najdoa spermatozoidi so mikro-Tese , ama za zal nisto od toa, Moite jajce kletki se oploduvaat ama ne sakaat da zaziveat vo mene (od doktorite odgovor konkreten nema zosto e toa taka, velat golema e verojatnosta da ne se genetski dobri pa zatoa moeto telo gi isfrla).Spermatozoidite najdeni so biopsija zamrznati preziveaa samo 2 god. :( ..povtorno biopsija..I pivtorno nishto od oploduvanje...Mm nesaka da mu se pravi veke biopsija, odime so donatoruser posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.6.2014 16:58:49 >

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Клинефелтеров синдром
21.6.2014 18:02:40   
LoveableMe RR
Kokicekokice, дали си правела хистеро-лапаро и дали сте испитале генетско имунолошки испитувања? Бидејќи проблемот може да е кај тебе, штом не се фаќа. Ако и тие испитувања се уредни, тогаш можеби е до сопругот. Имаме тема Стерилитет кај мажот, има исхрана и чаеви, можеби ќе помогне за сопругот и за квалитет на спермата. позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Клинефелтеров синдром
21.6.2014 18:55:56   
kokicekokice
Ne sum pravela, bidejki pri site pregledi kaj mene se e vo red. Za Mazite so Klinefelter vo svetot ima statistika deka uspeshnost da se oplodat embrioni dokolku se najdat spermatozoidi e 15%, a da se fati embrionot 5%.Tuka ne pomagaat chaevi I trevki, se raboti za genetsko poremetuvanje. Duri I doktorite koi gi pravea 2te biopsii ni velea deka zaludno se trudime, shansite da zabremenam se skoro nikakvi

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Клинефелтеров синдром
21.6.2014 18:57:16   
kokicekokice
A za genetsko imunolosko ispituvanje normalno deka pravevme, taka se otkri Gentskoto poremetuvanje kaj mm -Klinefelter

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?