|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Скафандер
18.10.2009 18:26:44   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: koalicka

A jas pak bi sakala da prasam kade mozam da najdam skafander za bebe do 2godini, i da ne znaete kolku pari se i kade gi ima, uste podobro ako imate videno nekade dvodelen skafander obavezno pisete, baram takov ama so malo bebe se znae kolku mozeme da setame i do sega ne sum nasla.

ИЗВОРНА ПОРАКА: anica

еееее за скафандерот сакав и тема да отварам...
ајде мене најдете ми дводелен за 1 година дете




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:17:28   
Палешка РР
Леле, сега се сетив дека имам два нови скафандери од Марио. Сега ќе одам да ги побарам user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:23:10   
mami
лани гледавме скафандер и тоа многу убав, беше мислам околу 100 ден, имаше и големи ко за две години, во продавничките кај Кисела Вода, спроти Алфа банка...се откопчуваа од двете страни, и плус се вадеа ракавичките и ногавичките

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:31:39   
Natasha5
100 den?????? mami

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:33:19   
Еца
мами сигурно мислела на 1000 денариuser posted image user posted image user posted image Јас пред три и пол години на Мартина и купив од Албимини околу 1600 денари едноделен.(од 6 до 9 месеци беше)така да сега ми е супер за Милаuser posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Еца -- 18.10.2009 19:34:00 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:36:28   
Natasha5
знам анам мами дека мислела на 1000 ден ама сакав малце да се насмееме а иначе и мене ке ми треба за Јана,е сега сакав да и купам јакна па не знам што да правам дали јакна или скафандер?user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:37:09   
koalicka
Elena a kade e Albiminiuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:39:54   
Еца
Во Бисер, до слаткарницата 511

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:42:25   
koalicka
Fala ti znam kade e samo ne znaev deka taka se vika, vo sekoj slucaj FALA user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Скафандер
18.10.2009 19:48:35   
mami
се извинувам, нешто не ми е добро па сум утнала една нула :))))) а Нато- јас сум за скафандер, Јана е уште малечка и не оди па попрактично и потопло ти е скафандер

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Скафандер
18.10.2009 20:13:41   
lidijas
Fala mnogu za informaciite. Ne znaev dali da kupuvam skafander no vie me ubedivte da kupam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Скафандер
19.10.2009 0:54:02   
nadica
lani imavme i mnogu go koristevme mnogu e podobro od jakna bidejki zatopleno e celoto detence barame i za ovaa god da kupime ama uste ne sme nasle user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Скафандер
19.10.2009 9:04:18   
mis.
За оваа година имаме скафандери дури 4 од бато Мартин.Нешто доби за повојница нешто за крштевка и сите се дводелни.Добро ќе ми дојдат сега за Стефан.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Скафандер
19.10.2009 9:06:43   
profesorica
ние имавме два за Дамјан лани, од повојница дадени и максимално ги искористив а сега со јакна ќе бидеме, му смалеа.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Скафандер
19.10.2009 9:11:45   
big_mama817
и ние сме со јакна кога беше помал носеше скафандер но сега и за во градинка попрактично ни е јакнаuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Скафандер
19.10.2009 9:21:43   
bojanas
Дали некој знае каде може да најдам скафандер што внатре е поставен со памук?
Тој што го имам и тие што ги имам видено се повеќе со синтетика внатре?

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Скафандер
19.10.2009 9:33:10   
mami
Тие што ги гледав лани во Кисела вода, беа памук внатре, и многу убави..провери таму

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Скафандер
23.10.2009 23:00:30   
garfild
скафандер со пакум внатре има во Лептокарија,во продавницата до кафичот Мартини,1700 ден. се

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Скафандер
16.1.2011 10:25:46   
Snowhite RR
Ние си купивме скафандер пред 2 дена, го зедовме еден број погоелм за да го носи и в година, многу е убав долу патентите кај ногавиците се запетлуваат како вреќичка, па така оваа година пошто уште не оди, ќе го користиме така, а наредната година можи и со чизми да се носи. Инаку му е поклон за роденден, од моите другарки, ама не можевме да чекаме до роденденот па го купивме сега


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Скафандер
16.1.2011 10:32:43   
Pepelaska *
Јас му куппив прво ми рекоа дека е за шестмесечно бебе ама му беше мало а моето има 4 и пол скоро, го сменив и на овој пишува дека е за 2 годишно дете ама во ноџињата му е таман едино кај рачињата му е голем, сигурно не е моево дете огромно изгледа бројките не им се во ред.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Скафандер
16.1.2011 10:37:53   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Леле, сега се сетив дека имам два нови скафандери од Марио. Сега ќе одам да ги побарам user posted image  user posted image  user posted image
[/quote i mene novi mi ostanaa bebenca ne prljaat cisti se kako nenoseniuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Скафандер
16.1.2011 10:43:35   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Јас му куппив прво ми рекоа дека е за шестмесечно бебе ама му беше мало а моето има 4 и пол скоро, го сменив и на овој пишува дека е за 2 годишно дете ама во ноџињата му е таман едино кај рачињата му е голем, сигурно не е моево дете огромно изгледа бројките не им се во ред.

Pepelaska koga ke kupuvas vidi za kolku sm se .Nie mu kupivme na Marko na pocetokot na zimata 74 sm mu bese malku golem sega mu e super
Site alista mu gi kupuvame spored sm , primer ako e 60 sm ti ke kupis 62 taka me sovetuvase pedijatarot i ne zgresiv. a nie sega nosime alista spored godinite od 9- do 12 meseci:)


< Поракaта ја уредил arh_diz -- 16.1.2011 10:46:31 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Скафандер
17.1.2011 11:50:53   
penelopa
Држи ова на арх_диз. Ние за син ми купивме бр.62 скафандерче - на последното мерење беше долг 58. 

< Поракaта ја уредил penelopa -- 17.1.2011 11:51:23 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Скафандер
17.1.2011 12:05:14   
Maca25
Сеуште се мислам дали да купуваме скафандер, тука абер нема од паѓање снег, а тешко дека ќе отидеме некаде на планина до крајот на зимово. За лани имавме јакничка и пантолончиња, меки и топли, ама пропуштаа. Сега тие и се мали. А не се баш ефтини да купиш па ниеднаш да не го облече, а догодина мало ќе и биде сигурно. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Скафандер
17.1.2011 12:50:28   
*miki mami*
немам купено и не ни планирам мислам дека не се практични освен ако го носите детето на зимување.Ке се испопотите и двајцат додека да го облечешuser posted image
имаме комбилизон пантолончиња со јакничка ги изнаносевме и се кај кај подобри од скафандер и попрактични што е најважно

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?