|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Скафандер
27.11.2013 22:41:31   
Bethany
Скафандер обавезно, многу е практичен.
Ние имавме, син ми е септембарско бебе, и баш ни се најде.
Па до вакцина, па педијатар, па ќе излезете и во прошетка и знаеш дека му е топло.

А за големина, од 3-6 месеци мислам дека е супер. И онака следна зима нема да го носите, значи само за оваа зима.
По можност да има стапалата долу, моето имаше посебно стапалата, па се изгуби тоа едното, па мораше патики да му облекувам, а со стапалата одедно уште попрактично.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Скафандер
28.11.2013 0:58:52   
zzaa
Ние денес прв пат облековеме скафандер, да прошетаме по снегот,иако немаше многу снег сепак беше ладно.
Лани цело зимо поминавме со јакна а и не шетавме толу, беше помала па не досагаше за надвор.
Практична работа е, се надевам дека ке го користиме цело зимо.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Скафандер
28.11.2013 14:51:21   
princessa
i jas si imam skafanderce za ovaa zima, go zemav od idil baby i mnogu sum zadovolna. Sinko veke 2-3 nedeli kako go nosi, goleminata mu e od 6-9meseci. A sinceto mi e 4ipol veke ma da od 4 pocna da go nosi. Malku mu e golem ama morav da racunam oti ke go nosi i do mart a mozebi i april ako e mnogu studeno kako lani (nedaj boze).
Stapalata mu se vadat. Mu gi podvitkuvam nogavicite i vrz niv stapalata mu gi oblekuvam i e super. Goleminata zavisi od modelot. Jas na primer imav dobieno od svekrva mi skafanderce i pisuvase golemina 1godinka i se zakopcuvase na strana. I ednas vo oktomvri bese mnogu ladno, togas si bevme za mkd i si vikam ajde da mu go obecam zasto nadvor trebase da izleguvame a sinko imase 2ipol meseci koga ima sto da vidamuser posted image . Edvaj mu go oblekov i se iznervirav. Koga se vativme mu gi sekov nogavicite i si go podrabivme i go koristime kako paltence. Zatoa ako imas moznost Melanija probaj mu go za da ne se zeznete. Spored mene e podobro pogolem broj da mu kupite zasto e gorna obleka i sekogas se kupuva pogolema. Racunaj deka zimno vreme podebelo treba da go oblekuvas.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Температура 0 ,падна снег време е за скафандер user posted image
Сакам да купам скафандер ама немам појма user posted image дајте совет за практичност,дебелина,како да се отвара,величина...... ние имаме 3,5 месеци па мислев од 3 до 6 месеци

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Скафандер
3.2.2014 20:44:58   
Mimi33
Да скафандерот е преубава работа...Топло,практично и удобно за зимските денови...Имавме за првото дете и нон-стоп кога излегувавме тоа му го ставав кога беше ладно и фала му на бога ич не ни настина user posted image до скафандерот е хехехех сега бараме екстра мало скафандерче за малиот бебуш....user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Скафандер
3.2.2014 21:38:20   
Defne90 RR
Nie da vi kazam pravo voopsto nemame koristeno skafander.Nekako mi e mnogu glomazen i za oblekuvanje i za soblekuvanje.Imame sigurno tri cetiri skafanderi po doma ama dali po ednas sum gi oblekuvala.Na pogolemiot moze ednas dvapati mu imam oblekuvano,a na maliot voopsto.Toj i koga mu ja oblekuvam jaknata place i se tegne i ne moze da ja podnese na sebe a ne pak skafander.No i jas mislam deka e navistina mnogu ubava rabota toa.Ama nekako poslednite dve zimi ic ne bea studeni pa taka so jaknata i edna bluza odozdolu i sme obleceni.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Скафандер
3.2.2014 22:40:59   
Snowhite RR
Jas bi vi dala sovet da si kupite dvodelen skafander taka ako ne e ladna zimata gorniot del kako ventijaga ke go iskoristite. Jas za M imav ednodelen i samo prvata godina go nosevme, a sega za J dobiv na poklon epten e ubav, ama pantalonite 2-3 pati i gi oblekov, ama zatoa gorniot del si go iznosivme. Se nadevam i v godina ke i cini

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Скафандер
4.2.2014 0:25:38   
Defne90 RR
Da i nie imame takov ama dolniot del nikogas ne sme go oblekuvale.Samo gorniot del vsusnost isto mu e a jakna a gorniot del.Mene dolniot del mi pravi problemi i ne mi e prakticen.Pa i ne e tolku ladno.Inaku pak ako gi iznaoblecam ke pocnat da se prepotuvaat,taka dolniot del ke si posedi doma dodeka ne odlucam da go podaram na nekoj.Kaj nas ke si ostane neiskoristen.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Скафандер
4.10.2014 18:40:00   
Dilina
Во СК зимите се ужас како што можам да кажам пшоследниве години што живеам тука, и сафандер дводелен е супер работа... мм гледал во порта влае во едно дуќанле убави по 1300 дводелни, од внатре како ќебенце мекичко, горен дел како јакничка а долниот пантолончиња со прерамки, па го сликнал да ми покаже хехе... супер е и планирам да и земам такво, а и цената е супер, плус за женско јакничето е мн типско.. user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Скафандер
8.11.2014 10:28:09   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Во СК зимите се ужас како што можам да кажам пшоследниве години што живеам тука, и сафандер дводелен е супер работа... мм гледал во порта влае во едно дуќанле убави по 1300 дводелни, од внатре како ќебенце мекичко, горен дел како јакничка а долниот пантолончиња со прерамки, па го сликнал да ми покаже хехе... супер е и планирам да и земам такво, а и цената е супер, плус за женско јакничето е мн типско.. user posted image


Купивме скафандер т.е. дводелен и испадна голем, ама јас паметната место да го пробам прво го исправ и сеа неможам да го вратам. Ако сака некој да го купи нека пише пп.... user posted image за 6 м е.

Инаку ако има некој купено некоја убава јакничка нека пише... ние вчера бевме на бит пазар абе катастрофа.... ногавици кратки, ракави долги.... незнам како така ги прават.... низ аеродром не најдов нешто саглам... т.е. најдов ама за 2500-3000.. нели е малце скапо?

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Скафандер
8.11.2014 11:22:39   
Snowhite RR
Дилина зошто да го продаваш, нема гајле ако е поголем, таман за понатаму ќе си го чуваш и ќе си го износите, на крај краева ако не го искористите вие, чувај си го за поклон некаде ќе го дадеш кај поблиски

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Скафандер
8.11.2014 12:10:57   
sonc90
nie kupivme skafander od bit pazar,em poevtin em za tie pari mn ubav...ama od prodavnica na bit pazar,ne od pazarot,i sum prezadovolna...ednodelen e i so krzno vnatre...baska neutralna boja-siva,sto i da i oblecam ke i stoi,a i ke mozam da go iskoristam i za slednoto detence user posted image mislam deka treba samo ubavo da se proseta za da se najde nesto sto ni e po kejf

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 61
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?