|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Скафандер
17.1.2011 14:54:00   
Nadezna
mama mi kupi kebence pantoloni i jaknice, so toa ke setame, ako setame. Se nekkao mi e mal za setanje, na 20 dva meseca.
GO IZNESUVAM na terasa samouser posted image

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Скафандер
17.1.2011 15:17:07   
bebe82
toa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

mama mi kupi kebence pantoloni i jaknice, so toa ke set_ame, ako set_ame. Se nekkao mi e mal za set_anje, na 20 dva meseca.
GO IZNESUVAM na terasa samouser posted image


Надежна и моето бебе е колку твоето, па јас еве само што се вратив од надвор.
И пред да направиме 40 дена ја изнесував.
Гости не примав ама надвор одевме user posted image .

Па да ти кажам не знам како издржуваш дома цело време. А видам сонце ја облекувам количката и надвор на улица. Го прашав педијатарот и ми рече штом е над 5 степени може без проблем, ако е под 5 степени треба со таа заштитната церада/кеса да ја шетам.
Ние дури и цел месец сме со затнато носе па сепак излегуваме. Да ти кажам и помалку плаче и помалку е нервозна кога ја изнесувам надовр.

Зошто само на тераса излегувате user posted image ????

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Скафандер
18.1.2011 0:31:34   
Nadezna
Па да ти кажам не знам како издржуваш дома цело време. А видам сонце ја облекувам количката и надвор на улица. Го прашав педијатарот и ми рече штом е над 5 степени може без проблем, ако е под 5 степени треба со таа заштитната церада/кеса да ја шетам.


Ma ne sum jas non stop doma, Damjan e user posted image

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Скафандер
18.1.2011 0:36:04   
Nadezna
Ma se mi e strav da ne go nastina, neli do 3 meseci ne se dava nisto....
Mada drugarka mi rece moze Daleron siupce,imalo doza za 0-3 meseci

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Скафандер
18.1.2011 10:07:46   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

toa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

mama mi kupi kebence pantoloni i jaknice, so toa ke set__ame, ako set__ame. Se nekkao mi e mal za set__anje, na 20 dva meseca.
GO IZNESUVAM na terasa samouser posted image


Надежна и моето бебе е колку твоето, па јас еве само што се вратив од надвор.
И пред да направиме 40 дена ја изнесував.
Гости не примав ама надвор одевме user posted image .

Па да ти кажам не знам како издржуваш дома цело време. А видам сонце ја облекувам количката и надвор на улица. Го прашав педијатарот и ми рече штом е над 5 степени може без проблем, ако е под 5 степени треба со таа заштитната церада/кеса да ја шетам.
Ние дури и цел месец сме со затнато носе па сепак излегуваме. Да ти кажам и помалку плаче и помалку е нервозна кога ја изнесувам надовр.

Зошто само на тераса излегувате user posted image ????


Се сложувам. На детето му треба чист воздух. Надезна не се плаши слободно изнесувај си го детето надвор. Можеш постепено- најпрвин по 10, 15 минути а потоа и до половина час. Само да не врне или да е многу ладно.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 18.1.2011 10:08:59 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Скафандер
18.1.2011 14:45:57   
Nadezna
Deneska pievme kafe na balkon :)
I miren bese, za cudo :)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Скафандер
18.1.2011 15:03:03   
Felly RR
И јас лани ова време со количка не ја изнесував, ја изнесував само на тераса завиткана во кебенце, а за во количка мислам мало е, во количка е ниско, и може да му дува.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Скафандер
18.1.2011 15:04:36   
Felly RR
А за скафандер, се мислевме и се одлучивме за јакна, зошто мислам е попрактична, скафандерот мислам повеќе одговара за некаде до 9 месеци, кога детето не патка.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Скафандер
18.1.2011 15:53:13   
Axel
Jas mu kupiv skafandrece od 0 do 3 meseci, od vnatre so pamuk od Leptokarija, uste pred da se rodi i so nego go iznesov od bolnica vo dekemvri. A i sega go koristime za nadvor, za na lekar i za na Golema Molitva koga bevme. I dobro sto go kupiv zasto neznam kako samo vo kebe zavitkano ke go nosev nadvor. Ova e sega vaka prva liga. Plus ako e mnogu ladno go pokrivam i so kebence.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Скафандер
18.1.2011 16:25:15   
Nadezna
Deneska pievme kafe na balkon :)


Deneska pievme kafe na balkon :)

Vo transporterot go staviv i na duplo kebenceto koe mi go podari snaska i bato, debelo kebence sto se pravi vreka, plik.
Vcera se fativ za skafander vo Jumbo, i go pustiv... potenok i  od kebenceto, a ne bese musama od nadvor. Mislam deka ke mu e ladno vp nego

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Скафандер
18.1.2011 17:35:57   
mila mama
Ние имаме скафандер до 3 месеци, ептен убав, кој го облековме само еднаш. Инаку во количка ја возиме бебушка, а внатре има специјална вреќа за количка што е топла и на минус температури и, јас плус ја покривам и со ќебеuser posted image user posted image user posted image
Абе ја спампуросувам user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Скафандер
19.1.2011 16:48:11   
AnnaMolly RR
Ние имаме многу убав скафандер. Од внатре со мек памук оболожен, од надвор шушкавец. До душа голем му е, ама барем цел го топли. И гарант и до година ќе го користиме. Препорачувам скафандер, попрактично е од јакна.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Скафандер
19.1.2011 17:40:24   
Тања РР
И ние имаме скафандер и според мене мнооогу е попрактичен од јакна. Јас бев заборавила дека имаме скафандер, всушност мислев дека ќе и биде голем, па на почетокот на зимата купивме јакничка. Некни кога ја преуредував облеката на Јана го најдов и видов дека ќе и биде точен. Од тогаш не го соблекувамеuser posted image .
Еве денес Јана со татко и беа во парк со количка и таа беше само со скафандерот. Супер работа е.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Скафандер
21.1.2011 9:33:46   
Pregnant
И јас многу се мислев за тој скафандер, дали е практичен, ова, она, дури свекрва ми сакаше да и купи за крштевката, но ја одвратив, и реков дај ми пари јас ќе и купам и не и купив. Па имаме од дадичка и палтенца и фатирани панталончиња, и мислам дека и се доволни, зошто да давам 1000 и повеќе денари за нешто што ќе стое неискористено.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Скафандер
21.1.2011 9:41:07   
Felly RR
Свеки пред некој ден ми извади некој скафандер што го чувала од мм. Некогаш дури се изненадувам што се не чува од него, триста чудаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Скафандер
21.1.2011 9:59:42   
Pregnant
user posted image Ние не скафандер, ама едни плишани шпикозни и тоа многу убави, црвени со жолто и си ги носиме, супер се. Свекрва ми ми извади и многу други, ама беа типично машки, а ова баш ми се бендиса.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Скафандер
21.1.2011 11:51:37   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние имаме многу убав скафандер. Од внатре со мек памук оболожен, од надвор шушкавец. До душа голем му е, ама барем цел го топли. И гарант и до година ќе го користиме. Препорачувам скафандер, попрактично е од јакна.

Jas bev do skoro poveke za jakna zasto mislev deka skafander ne e iskoristena rabota, no ne e taka. Dobivme na podarok i stvarno e mnogu prakticen i celi se stopleni.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Скафандер
2.11.2012 14:55:29   
lilicka
Рр-ки кај може да се најде убав,квалитетен скафандер барам за прчлава моја?!

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Скафандер
2.11.2012 15:31:02   
Ring
jas gledav skafanderi ( ama maski ) mnogu ubavi vo Mir-Mar, prodavnica karsi mecos restroranot...950 denari
rekoa deka narednata nedela ke donesat i zenski....veruvam deka i zenskite ke se ubavi

ima i vo anzi ama ne mi se dopadnaa , nekako mi izledaa kako zbirski od prethodni godini , kako stoeni mi izledaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Рр-ки кај може да се најде убав,квалитетен скафандер барам за прчлава моја?!


(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Скафандер
2.11.2012 15:44:07   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

jas gledav skafanderi ( ama maski ) mnogu ubavi vo Mir-Mar, prodavnica karsi mecos restroranot...950 denari
rekoa deka narednata nedela ke donesat i zenski....veruvam deka i zenskite ke se ubavi

ima i vo anzi ama ne mi se dopadnaa , nekako mi izledaa kako zbirski od prethodni godini , kako stoeni mi izledaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Рр-ки кај може да се најде убав,квалитетен скафандер барам за прчлава моја?!



Јас бев во Анжи не ми се допадна ниту еден скафандер,барам бр.92 за девојчеuser posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Скафандер
6.11.2012 16:58:58   
Hunny
jas gledav skafanderi ( ama maski ) mnogu ubavi vo Mir-Mar, prodavnica karsi mecos restroranot...950 denari



Ринг ако можеш подетално објасни каде се наоѓа продавницата.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Скафандер
6.11.2012 22:28:56   
Ring
Mir-mar se naoga na leninova karski mecos restoranot , znaci sprotii zegin bunjakovec , na drugata strana na partizanska (koga se odi od centar nakaj karpos , od taa strana na partizanska ) , ima edna zgrada sto se gradi na kosot na leninova vednas do taa zgrada e prodavnicata
ima i vo bunjakovec , od stranata na destan , nekolku dukani podolu od destan ama tamu mislam deka nema skafanderi
mislam deka ubavo objaniv user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

jas gledav skafanderi ( ama maski ) mnogu ubavi vo Mir-Mar, prodavnica karsi mecos restroranot...950 denari



Ринг ако можеш подетално објасни каде се наоѓа продавницата.


(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Скафандер
27.11.2013 20:50:24   
Melanija RR
Температура 0 ,падна снег време е за скафандер user posted image
Сакам да купам скафандер ама немам појма user posted image дајте совет за практичност,дебелина,како да се отвара,величина...... ние имаме 3,5 месеци па мислев од 3 до 6 месеци

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Скафандер
27.11.2013 22:31:18   
Felly RR
Јас мислам дека е практична работа, ние првото зимо немавме, ама и ептен бевме мали, дури наполнивме 3 месеци, помина зимото user posted image За големината ќе си видиш зависно од моделот. И поголем да е, нема грешка, барем ќе му биде комотно а топло.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Скафандер
27.11.2013 22:34:35   
Lacrymosa
јас се мисламд али да и купам скафандерче, незнам колку ќе го користиме пош сега имаме месец дена и сигурно зимава нема да акаме којзнае колку ама па од друга страна си викам куќа е, нека има user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?