|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ланец на среќа
18.11.2014 18:17:48   
Felly RR
Што мислите за оние ланци на среќа кои ги праќаат по мејлови на пр. и мора да се пратат на одреден број луѓе, и не смееш да го прекинеш ланецот.
Јас искрено не ги ни читам, штом видам нешто такво - препрати го ова на 10 луѓе и нешто ....... ќе ти се случи, одма бришам, и ни го читам ни го препраќам.
Е сега, работата е што ми стигна нешто друго - Колач на среќата user posted image Не можев да ја одбијам личноста што ми го понуди, а требало колачот да се даде на тројца луѓе. Уште не ми е донесен, па не ми е точно познато за што се работи. Некој да сподели искуство?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ланец на среќа
18.11.2014 20:03:32   
scared RR
Одма на игнор ги ставам немам време да се замарам со глупости. А, и искрено не верувам во ова user posted image А, за ова со колачов првпат слуша, станува збор за вистински колач или виртуелен user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ланец на среќа
19.11.2014 9:54:01   
LoveableMe RR
Лелее аман со такви глупости, препрати ова на толку и толку и ќе ти се случи чудо, ќе добиеш пари, дрн-дрн глупости живи и лажги за мали деца, па такво суеверие ниедна религија ниту правец на учење не признаваат., тоа се бабини-деветини кои намерно ги навлекуваат луѓето да препраќаат и некој од тоа препраќање на мејл да заработи...па има некои со слики на светци не знам што ако не препратиш ќе те снајде ова-она, Бог да чува од луди луѓе...а настрашно е што многу мои пријатели веруваат и препраќаат, а се интелектуалци....

Фели, веројатно си го добила таканаречениот амишки колач, кој го даваат на други луѓе и треба да кружи, што според мене е глупост на сила некому да даваш колач од шубе.....само не знам каде да се најде начин ова да прекине.....user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ланец на среќа
19.11.2014 13:41:35   
Felly RR
Значи доста е распространет колачов user posted image и го има со различни називи. Мене ми го дадоа како „Колач на среќата“ и да, scared, реален колач, не е виртуелен. Значи ми донесоа како зафатено тесто, и треба секој ден да му ставаш нешто - првиот ден шеќер, вториот млеко, третиот брашно, четвртиот мешаш, и петтиот го делиш на 4 дела, еден останува за тебе пак додаваш потребните состојки за колач, а другите три дела ги делиш на други луѓе, и тие да си направат колач. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ланец на среќа
19.11.2014 21:22:14   
scared RR
Ајдее што нема да смислат user posted image се надевам нема мене некој да ми донесе тоа, познавајќи се ќе ме фати некое шубе и ќе почнам и јас да додавам таму иако не верувам user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ланец на среќа
20.11.2014 7:19:49   
caciana
Porakite koi gi dobivam,so upatstvo prati za sreka najcesto gi brisam,no ova so kolacot interesno mi izgleda. Bi go napravila onaka da go probam, za zabava. Pa zosto da ne,nema nisto loso vo toa,naprotiv zabavno euser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ланец на среќа
25.11.2014 23:29:27   
caciana
Aj da si Se pofalam tuka.Konecno dobiv ponuda za srekniot kolac.Naskoro ke stigne do moite race.Ispolnuval zelba,ke probam I ke pisam user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ланец на среќа
30.11.2014 17:33:21   
caciana
Jas veke go probav ovoj kolac,mnogu e vkusen,ednostaven I lesen.Mnogu me potset_uva na kolacite Od detstvoto.
I zelba si zamisliv,sega ke cekam DA se ispolniuser posted image

< Поракaта ја уредил caciana -- 30.11.2014 17:34:07 >

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ланец на среќа
30.11.2014 17:38:23   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Значи доста е распространет колачов user posted image и го има со различни називи. Мене ми го дадоа како „Колач на среќата“ и да, scared, реален колач, не е виртуелен. Значи ми донесоа како зафатено тесто, и треба секој ден да му ставаш нешто - првиот ден шеќер, вториот млеко, третиот брашно, четвртиот мешаш, и петтиот го делиш на 4 дела, еден останува за тебе пак додаваш потребните состојки за колач, а другите три дела ги делиш на други луѓе, и тие да си направат колач. user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

Vo Strumica uste ne sum sretnala vakov kolac user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?