|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ова време пред некоја година.......
11.7.2013 22:10:10   
Melanija RR
Имаме потреба да ги споредуваме работите како се сега а какви биле лани,преклани.... односно што ни се сменило во приближно ист период пред некоја годинаuser posted image

Ех лани ова време работев во игротека опкружена со деца,роденден,торти, песната,,Роденден е денот,, секој божји денuser posted image а годинава во исчекување на бебушuser posted image нешто што најмногу посакував но не верував дека тоа ќе биде баш ова лето user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ова време пред некоја година.......
11.7.2013 23:21:17   
vezilka RR
Ова време пред десет години за прв пат бев на одмор со мљжле, и мислам дека тоа ми беше најубавиот одмор воопшто, ех.,

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 0:24:04   
МамаМиа
Еееее пред 7 год. ова време бев во болница имав породилни болки и едвај чекав да излезе мојата срцушка да си ја гушнам user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 8:20:08   
Mihaela 2010
Ova vreme pred 5 god uzivavme so mm u Turcija na odmor,drustvo,zurkanje,novi poznanstva,seks,ubavina
Ova vreme pred 3 god uzivavme so nasata princezicka vo dvorce,dodeka mama ja niskase vo kolicka a taa nanase...ehh i toa da ti bilo ubavina user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот МамаМиа)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 8:45:49   
bucko mal
Ova vreme pred 10 godini cekav da mi se rodi prviot sinuser posted image
Otogash pa navaka vo ova vreme sekoe leto gi spremav kuferite I so prviot avtobus zaminuvavme Ohriduser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 10:08:02   
sandriana RR
Пред 3-4 години, ова време си главев скоро секоја вечер до после полноќ, си пиев пиво колку сакав, се замарав со невредни работи.
Ова време, пред 2 години, со стомак до заби (8 месец), шетавме со мм по Македонијава, и екстра ни беше user posted image , а 3 недели пред да се породам се возевме со чамец на сред Охридско user posted image


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 10:18:24   
Carrie RR
Ова време 4, 5, ... години уназад - тотално безгрижна. Летни дикотеки, седење во парк, пиење пиво, спиење до 2 попладне.

Ова време пред 3 години, бев со најдобрата другарка на тура низ Италија. Колку беше убавоооо, стоамакот ми се стега кога ќе си помислам на тоа лето.

Ова време пред 2 години почнав да работам и ми беше првиот одмор со дечко ми, ммммммммм user posted image

Убава тема user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 10:41:33   
miana
Ova vreme pred 12 godini rabotev vo Irish pub za vreme na leten raspust i trosev pari uveliko na setanje..
Ova vreme pred 6 godini,jas i mm stotuku vencani si bevme na odmor so bebe vo meseto..
Pred 2 godini ova vreme uzivav bremena so mm so kerkickata na preubav odmor vo turcija,bez nikakvi obvrski.
Ova vreme lani jas mm i decata uzivavme na plaza vo Grcija :)

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 11:00:28   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Pred 2 godini ova vreme uzivav bremena so mm so kerkickata na preubav odmor vo turcija,bez nikakvi obvrski.



Pred 2 godini ova vreme se baravme so Miana vo avion, ama nea i bese sram da mi prijde otkako me pozna user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 11:13:23   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Pred 2 godini ova vreme uzivav bremena so mm so kerkickata na preubav odmor vo turcija,bez nikakvi obvrski.



Pred 2 godini ova vreme se baravme so Miana vo avion, ama nea i bese sram da mi prijde otkako me pozna user posted image


Uste ne sum sigurna deka ti bese taa sto mislev deka si,ama aj user posted image
Mnogu si mi swatka i ti bese trudna togas user posted image I nikogas nema da go zabroavam devojceto od vaseto drustvo koe sto za stjuardesite ( plavusi ) mislese deka se barbiki i za nevestata sto ja vide na aerodrom vo Antalija user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 11:26:25   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Pred 2 godini ova vreme uzivav bremena so mm so kerkickata na preubav odmor vo turcija,bez nikakvi obvrski.



Pred 2 godini ova vreme se baravme so Miana vo avion, ama nea i bese sram da mi prijde otkako me pozna user posted image


Uste ne sum sigurna deka ti bese taa sto mislev deka si,ama aj user posted image
Mnogu si mi swatka i ti bese trudna togas user posted image I nikogas nema da go zabroavam devojceto od vaseto drustvo koe sto za stjuardesite ( plavusi ) mislese deka se barbiki i za nevestata sto ja vide na aerodrom vo Antalija user posted image user posted image user posted image user posted image


Da, da, da, barbikite stjuardesi user posted image user posted image user posted image Fala ti sto me potseti.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 12:41:36   
AnnaMolly RR
Ееее, пред некоја година (поточно во 2006) бев од почеток на јули до почеток на август, цеееееел месец во Охрид на одмор и тоа бесплатно во хотелче во сопственост на вујко на наш пријател. Бевме 8 души, сите бесплатно :) Точно 32 дена со мажето, тогашно момче, и друштво.
Ех, честопати ми текнува на тој одмор и знам дека НИКОГАШ повторно нема да можам цел месец да поминам некаде така релаксирано и ми паѓа мака user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 12:42:52   
Snow Queen
Пред точно една година војникот мој замина за Авганистан не ни помислував,дека за една година ќе спремаме свадбаuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 12:48:31   
srculko
Ova vreme pred dve godini bev pri kraj so bremenosta,lani prooduvavme so sinceto a sega veke kako da e golem covek se razbira a i go cekame tato drugata nedela da se vrati od avganistanuser posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 13:01:42   
mommy_angels RR
пред 8 години правевме свадба,поточно овие денови раскажувавме импресии од свадбата,пред две години бевме со мм во Грција,плажа,море,ладно пивце,чипс и секс колку ни душа сака,а лани најубаво ми беше,се криевме по сенките низ Градски парк со малото бебувче и мм.... е цело лето си го поминавме таму user posted image

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ова време пред некоја година.......
12.7.2013 14:35:03   
Felly RR
Пред 4 години на овој ден правевме свадба. Ајде во барот да ве честам за 4 - годишнината.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ова време пред некоја година.......
14.7.2013 20:58:05   
Snowhite RR
Пред три години ова време имав шест месечно бебе исто како и сега, само сега плус и еден батко од 3 и пол години

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ова време пред некоја година.......
11.5.2014 1:57:35   
Defne90 RR
Ова време пред 5 години се спремав за матура и не ни помислував дека ќе се вериме за еден месец со мм и ќе добиеме толку прекрасни синчиња што ми го исполнуваат животот и го прават најубав.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ова време пред некоја година.......
30.11.2014 0:33:04   
scared RR
Ова време пред 5 години за прв пат го видов маж ми, никогаш не помислив дека токму тој ќе е љубовта на мојот живот user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ова време пред некоја година.......
30.11.2014 17:22:49   
caciana
Na ovoj den tocno pred edna godina,si zemavme snaa,brat mi pravese veridba.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ова време пред некоја година.......
30.11.2014 17:24:33   
blond
Pred 4godini bev bremena so prvo, sega so vtoro... Samo eden mesec razlika vo zacnuvanjeto user posted image , pa taka si ja nosam istata trudnicka garderoba kako i togas user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?