|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Заедничко готвење
12.6.2013 16:39:16   
sibela555
Sto mislite na gotvenje so partnerot/partnerkata?
Spored mene mnogu ubavo,si spodeluvate povekje ljubov:)

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 12.6.2013 16:57:20 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 12:45:09   
Martins mom
Е да, убаво би било, ама тоа е мојот трон...ми припаѓа само менеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 12:48:23   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Е да, убаво би било, ама тоа е мојот трон...ми припаѓа само менеuser posted image


isto i kaj meneuser posted image
osven ako ne mu se zamesam vo tost ili sendvic pravenje, bidejki toj ne saka da mi se zamesuva
no koga ke razmislam podobro da ne mu se zamesuvam, bar toa neka napravi ponekojpat, znam i jas da jadam na gotovo vo paruser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 12:49:14   
Bethany
Во предвид единстевно доаѓа ако јас правам ручек, а тој салата и обратно, друго не.
Не сакам да ми се некој меша, или јас или тој user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 12:53:29   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Во предвид единстевно доаѓа ако јас правам ручек, а тој салата и обратно, друго не.
Не сакам да ми се некој меша, или јас или тој user posted image

Исто и кај нас - инаку испадна тепачка user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 12:55:32   
Yummy Mammy
Mm ne znae ni kade ni se naoga kujnata user posted image
Posleden pat bese tamu lani mi se cini user posted image
Koga stana voda da se napieuser posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:06:34   
Bonzitka
Od domasni raboti mm samo gubreto go frla. Vo kujna odi voda da pie a i toa najcesto mu e problem so obrazlozenie deka samo so sednal a jas sum na noze.user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:10:28   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bonzitka

Od domasni raboti mm samo gubreto go frla. Vo kujna odi voda da pie a i toa najcesto mu e problem so obrazlozenie deka samo so sednal a jas sum na noze.user posted image


Lele, redovno: "Ej src aj posto stois daj mi voda!" I koa ke vidis, stalno jas stojam. user posted image Kako ne mi se desilo ednas jas nego da mu recam: "Ej aj dur stois daj edna voda. Kujnata e pravo pa levo, ima cesma tamu, nema sansi da ja utnes, caski odma nad cesmata, ako otvoris ke vidis, odma pred tebe!"

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bonzitka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:15:27   
Bethany
Многу сте ги разгалиле тие вашите мажи бре user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:21:52   
vezilka RR
Мислите, заедно, во исто време двајцата во кујна? Нема шанси. Што бараме двајцата во кујна? Ако сака мажле во кујна, во секунда му ја отстапувам, јас веднаш ќе си најдам попаметна работа. Искрено јас не можам да готвам ако ми се плетка некој околу мене. Илијас, или тој..двајца во кујна се премногу. Значи тој готви од време на време, ама секој самостојно. Дури икога ни е поделен ручекот, на пример кога правам рижото, јас го спремам до миментот на додавање вода во оризот, и после напуштам кујна, ја зазема мажле, го надлледува дури се спремии за тоа време спрена салата и поставува маса. кога ќе биде се готове, не повикува.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:44:37   
anaana
nie vo globala nemame problem so gotvenjeto. nekogas gotvam jas, nekogas toj. nekogas zaedno. eden pravi jadenje drug salata. pa posle eden raskreva masa, drug vari kafe... epten si sme pogodeni tuka :))))


(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:49:53   
Bethany
И ние готвиме така, на смена... Ама заедно да се бутаме околу едно јадење, тоа не.
Ако готвам јас главно јадење, тој салата, кој стигне мести масата и слично.... Ама тој да ми брка во јадењето што јас го мешам, зачинувам и слично не, и обратно user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 13:55:21   
vezilka RR
дна анегдота зошто не готвиме заедно. Ние и двајцата мислиме за себе дека знаеме подобро. И што се случи. Исто правевме рижото. ЈАс вегета ставив во оризот додека се пропржуваше, а тој си додаде кога ја ставил водата уште плус две коцки за супа, додека јас свртена со грб, правев нешто на работната маса.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 14:08:22   
mila34
jas obozavam da sum sama vo kujna.obicno ne gotvime zaedno...ili toj go planira rucekot ili jas..zaedno nikako osven salata nekoja ako jas ili toj napravi da si pomognime eden na drug....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Заедничко готвење
13.6.2013 14:43:00   
kapina
i jas obozavam da sum sama no mm sekogas ie pokraj mene koga gotvam on znael poveke od mene da gotve vika sekogas oti one rabotil vo rabotilnica za slatki

(Одговор на членот mila34)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Заедничко готвење
16.7.2014 8:54:51   
Defne90 RR
Мм во кујна ретко може да го видиш,а па и да готви тоа нема шанси.Ако знае и јајце да си спржи ќе биде добро.Ама и јас не сакам тој да готви со мене и да ми се меша во припремањето на јадењата затоа што тогаш скоро секогаш ништо не испаѓа од јадењето.И тој додуше не е ни заинтересиран за готвење заедно.Неговото мото е жаната готви а мажот се насладува.user posted image Ама мене тоа ич не ми пречи,се знае во кујната располагам само јас и само јас можам да готвам,не сакам помошници не само мм туку никој околу мене.Така сама па како си знам.Љубовта не сакам да ми ја искажува во кујна преку тоа што ќе готви со мене.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Заедничко готвење
16.7.2014 9:49:41   
AneLav RR
Многу одамна не сме готвеле заедно можеби од кога бевме студенти. Ама некогаш знаевме и да не го даоправиме ручекот и да завршиме во креветuser posted image user posted image Многу си бевме секси еден на друг некако во кујна во таа улога... Како и да е тоа што ќе го направевме беше ептен вкусно и со љубовuser posted image Ах ми недостасуваат тие денови да можев да ги вратам некако...user posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?