Заедничко готвење (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедно



Порака


sibela555 -> Заедничко готвење (12.6.2013 16:39:16)

Sto mislite na gotvenje so partnerot/partnerkata?
Spored mene mnogu ubavo,si spodeluvate povekje ljubov:)




Martins mom -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 12:45:09)

Е да, убаво би било, ама тоа е мојот трон...ми припаѓа само мене[sm=smiley36.gif]




niki -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 12:48:23)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Е да, убаво би било, ама тоа е мојот трон...ми припаѓа само мене[sm=smiley36.gif]


isto i kaj mene[sm=smiley36.gif]
osven ako ne mu se zamesam vo tost ili sendvic pravenje, bidejki toj ne saka da mi se zamesuva
no koga ke razmislam podobro da ne mu se zamesuvam, bar toa neka napravi ponekojpat, znam i jas da jadam na gotovo vo par[sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 12:49:14)

Во предвид единстевно доаѓа ако јас правам ручек, а тој салата и обратно, друго не.
Не сакам да ми се некој меша, или јас или тој [sm=smiley1.gif]




sandriana RR -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 12:53:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Во предвид единстевно доаѓа ако јас правам ручек, а тој салата и обратно, друго не.
Не сакам да ми се некој меша, или јас или тој [sm=smiley1.gif]

Исто и кај нас - инаку испадна тепачка [sm=smiley36.gif]




Yummy Mammy -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 12:55:32)

Mm ne znae ni kade ni se naoga kujnata [sm=smiley36.gif]
Posleden pat bese tamu lani mi se cini [sm=smiley36.gif]
Koga stana voda da se napie[sm=smiley36.gif]




Bonzitka -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:06:34)

Od domasni raboti mm samo gubreto go frla. Vo kujna odi voda da pie a i toa najcesto mu e problem so obrazlozenie deka samo so sednal a jas sum na noze.[sm=smiley1.gif]




Yummy Mammy -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:10:28)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bonzitka

Od domasni raboti mm samo gubreto go frla. Vo kujna odi voda da pie a i toa najcesto mu e problem so obrazlozenie deka samo so sednal a jas sum na noze.[sm=smiley1.gif]


Lele, redovno: "Ej src aj posto stois daj mi voda!" I koa ke vidis, stalno jas stojam. [sm=smiley36.gif] Kako ne mi se desilo ednas jas nego da mu recam: "Ej aj dur stois daj edna voda. Kujnata e pravo pa levo, ima cesma tamu, nema sansi da ja utnes, caski odma nad cesmata, ako otvoris ke vidis, odma pred tebe!"




Bethany -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:15:27)

Многу сте ги разгалиле тие вашите мажи бре [sm=smiley36.gif]




vezilka RR -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:21:52)

Мислите, заедно, во исто време двајцата во кујна? Нема шанси. Што бараме двајцата во кујна? Ако сака мажле во кујна, во секунда му ја отстапувам, јас веднаш ќе си најдам попаметна работа. Искрено јас не можам да готвам ако ми се плетка некој околу мене. Илијас, или тој..двајца во кујна се премногу. Значи тој готви од време на време, ама секој самостојно. Дури икога ни е поделен ручекот, на пример кога правам рижото, јас го спремам до миментот на додавање вода во оризот, и после напуштам кујна, ја зазема мажле, го надлледува дури се спремии за тоа време спрена салата и поставува маса. кога ќе биде се готове, не повикува.




anaana -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:44:37)

nie vo globala nemame problem so gotvenjeto. nekogas gotvam jas, nekogas toj. nekogas zaedno. eden pravi jadenje drug salata. pa posle eden raskreva masa, drug vari kafe... epten si sme pogodeni tuka :))))





Bethany -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:49:53)

И ние готвиме така, на смена... Ама заедно да се бутаме околу едно јадење, тоа не.
Ако готвам јас главно јадење, тој салата, кој стигне мести масата и слично.... Ама тој да ми брка во јадењето што јас го мешам, зачинувам и слично не, и обратно [sm=smiley1.gif]




vezilka RR -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 13:55:21)

дна анегдота зошто не готвиме заедно. Ние и двајцата мислиме за себе дека знаеме подобро. И што се случи. Исто правевме рижото. ЈАс вегета ставив во оризот додека се пропржуваше, а тој си додаде кога ја ставил водата уште плус две коцки за супа, додека јас свртена со грб, правев нешто на работната маса.




mila34 -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 14:08:22)

jas obozavam da sum sama vo kujna.obicno ne gotvime zaedno...ili toj go planira rucekot ili jas..zaedno nikako osven salata nekoja ako jas ili toj napravi da si pomognime eden na drug....




kapina -> RE: Заедничко готвење (13.6.2013 14:43:00)

i jas obozavam da sum sama no mm sekogas ie pokraj mene koga gotvam on znael poveke od mene da gotve vika sekogas oti one rabotil vo rabotilnica za slatki




Defne90 RR -> RE: Заедничко готвење (16.7.2014 8:54:51)

Мм во кујна ретко може да го видиш,а па и да готви тоа нема шанси.Ако знае и јајце да си спржи ќе биде добро.Ама и јас не сакам тој да готви со мене и да ми се меша во припремањето на јадењата затоа што тогаш скоро секогаш ништо не испаѓа од јадењето.И тој додуше не е ни заинтересиран за готвење заедно.Неговото мото е жаната готви а мажот се насладува.[sm=smiley1.gif]Ама мене тоа ич не ми пречи,се знае во кујната располагам само јас и само јас можам да готвам,не сакам помошници не само мм туку никој околу мене.Така сама па како си знам.Љубовта не сакам да ми ја искажува во кујна преку тоа што ќе готви со мене.[sm=smiley1.gif]




AneLav RR -> RE: Заедничко готвење (16.7.2014 9:49:41)

Многу одамна не сме готвеле заедно можеби од кога бевме студенти. Ама некогаш знаевме и да не го даоправиме ручекот и да завршиме во кревет[sm=zz_redface.png][sm=zz_redface.png] Многу си бевме секси еден на друг некако во кујна во таа улога... Како и да е тоа што ќе го направевме беше ептен вкусно и со љубов[sm=smiley1.gif] Ах ми недостасуваат тие денови да можев да ги вратам некако...[sm=smiley1.gif][sm=smiley13.gif]




Страница: [1]