|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мана ми е...
12.11.2009 17:58:35   
Mila na mama
Јас речиси секогаш сум насмеана, особено кога сум нервозна или под стрес уште повеќе се смеам зашто така се контолирам да не почнам да се дерам. Ова донкаде ми е мана зашто не сум сигурна како таа насмевка ја сфаќаат другите. Пр. денес првпат го среќавам креаторот на РР, а пред тоа имав страшно усuser posted image ан дена на работа и цело време бев изнасмеана мислиш вилицата ќе ми се расцвета. Којзнае што си помисли човекот. А баш ми се допадна очекував некој постар а овој испадна младичок и интересен.

Што вие сметате дека ви е мана?

_____________________________

love u all
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 18:10:15   
ripce
Не ми е намерата да се фалам... кој како ќе ме сретне прво што ќе ми каже, ама како успеваш се' и дома да средиш, и детето да го чуваш и да учиш... Значи од една страна горда сум што сум амбициозна сакам секогаш повеќе и повеќе да постигнам, а и многу голем перфекционист сум... Понекогаш нешто ако не ми се допадне како сум го направила, може и неколку пати да го повторувам. Мислам дека тоа колку што ми е доблест, подеднакво ми е и мана. Некогаш мислам дека треба да ги оставам работите какви што се, а не буквално да барам влакно во јајцето

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 19:39:53   
Enika
pa neso so znam deka ne mi e dobra osobina e so imam golem steen na tolerancija za greshki...znam i nekad da gi prekutam rab sto ne mi se svigat ali znam i d ase sikaram za niv ali kako i da e gi trpam do stepen koga veke ne se izdrzuva...e posle toa niso ne me sopira da iznakazam se u lice i da oteram u pm...ama problemot e so toa trpenie moze da trae mn dolgo a jas da se iznamacm so nekoj...e toa nikako da se smeniuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 19:52:13   
Еца
Што многу зборувам... некогаш треба да застанам, а мене тоа никако не ми оди user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 19:52:53   
Cacko
Mana mi e sto sum lesna na solzi(gooolema placka sum) i mnogu lesno se vadam od takt.Baska sto dali ima vrska so horoskopskiot znak (vaga) ne znam am tie sto me znaat me vikaat kalimero(kalimero bara pravda ama nema)user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 20:55:12   
Bogdancanka
Незнам за доста многу зборам понекогаш и мм го заспивам со моите муабетиuser posted image user posted image user posted image user posted image а и плачка ауууу само каква сум сите ги жалам сите ги плачам дури и на филмови плачам и паничар невиден сум.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 21:20:22   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Што многу зборувам... некогаш треба да застанам, а мене тоа никако не ми оди user posted image


потпишувааамuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мана ми е...
12.11.2009 22:37:54   
nadica
Mana mi e sto sum lesna na solzi(gooolema placka sum) i mnogu lesno se vadam od takt.


и јас исто така тешко ги контролирам емоциите

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мана ми е...
13.11.2009 7:43:38   
profesorica
Лесно се вадам од такт, злопамтило сум и повторувам работи по 200 пати-ова се моите мани.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мана ми е...
13.11.2009 8:44:38   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Лесно се вадам од такт, злопамтило сум и повторувам работи по 200 пати-ова се моите мани.

Potpisuvam

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мана ми е...
13.11.2009 9:01:23   
mis.
Многу сум избувлива не знам на почекам 5 мин пред да реагирам.После ми е криво но касно е

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мана ми е...
13.11.2009 9:08:54   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Многу сум избувлива не знам на почекам 5 мин пред да реагирам.После ми е криво но касно е


И јас, уфuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мана ми е...
13.11.2009 10:07:23   
mother 29
знам да бидам хистерична и параноична,понекогаш!и многгу нервозна..а најмногу ми е криво кога ја истесувам на некој што не заслужил(не дека не смеам на тој што му набрала да му се отчукам,ама многу долго ме држи нервозата па потоа и  сите ми се кривиuser posted image )тоа ми е најголема манаuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мана ми е...
13.11.2009 10:11:09   
bojanas
Навистина не знам кога да преќутам- секогаш секому му кажувам во лице се што мислам user posted image . Понекогаш треба да си ја кренам рачната ама не можам!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мана ми е...
14.11.2009 0:57:03   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Многу сум избувлива не знам на почекам 5 мин пред да реагирам.После ми е криво но касно е



И јас, уфuser posted image


и јас user posted image

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мана ми е...
15.11.2009 12:24:17   
mami
нон стоп мислам што би рекле другите, наместо да бркам работаuser posted image
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мана ми е...
15.11.2009 12:27:11   
Палешка РР
Што можам за ништо да се расплачам...и да си плачам цел ден.
Си замерувам на емотивноста.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мана ми е...
15.11.2009 12:31:03   
midzata
и јас стирно... плачам, пиштам, коси корнам!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мана ми е...
27.10.2012 14:33:45   
Luci
Што ги прекинувам луѓето додека зборуваат...и сигурно уште еден куп други што во моментов не ми текнуваат

< Поракaта ја уредил luci RR -- 27.10.2012 14:34:15 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот midzata)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мана ми е...
27.10.2012 15:01:41   
rina13
ne pokazuvam emocii(osven kon deteto)a za site ostanati mn mn tesko a ne deka gi nemam, isto sum I mn nesmasna osobeno kon domasni aparati ako e pa nov a se fatam nesto zafrknuvam.user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мана ми е...
27.10.2012 16:46:34   
majka na eva
да не почнам да набројувам...се нервирам од малку,избувлива сум,емоционална(Т.Е.Плачам од малку),се замарам што ќе кажат другите,а и ако некој ме повреди тешко опростувам...има уште ама моментално не ми текнуваат.user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мана ми е...
27.10.2012 22:15:28   
elenak
Што сум бавна. Како си зајдувам работејќи нешто и сама си се чудам како само мене не ми стасува времето. Ако треба некоја работа да ја завршам во одреден рок никогаш не стигнувам user posted image Е за тоа многу се нервирам.



_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мана ми е...
27.10.2012 22:34:57   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na eva

да не почнам да набројувам...се нервирам од малку,избувлива сум,емоционална(Т.Е.Плачам од малку),се замарам што ќе кажат другите,а и ако некој ме повреди тешко опростувам...има уште ама моментално не ми текнуваат.user posted image

isto,isto i jas,tesko oprostuvam i vrakam sekogas. A i alistata koga ke gi zdiplam za 2 dena gi rasturam,obavezno. I sto sakam sekogas da mi e suredeno,a ne e mozno so dve deca.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мана ми е...
5.11.2012 15:51:47   
mosa
Jas pa si se pronajdov vo sekoja od vas.MaNana mi e sto mozam mnogu da toleriram,a posle za sitnica izbuvnuvam,placka sum golema (placam duri i na turskive serii),a i jazikot mi e pobrz od pametot,pa posle si se kaam, koga sum luta kazuvam se i sesto nemozam da se kontroliram.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мана ми е...
5.11.2012 16:19:58   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mosa

Jas pa si se pronajdov vo sekoja od vas.MaNana mi e sto mozam mnogu da toleriram,a posle za sitnica izbuvnuvam,placka sum golema (placam duri i na turskive serii),a i jazikot mi e pobrz od pametot,pa posle si se kaam, koga sum luta kazuvam se i sesto nemozam da se kontroliram.

E ova kako jas da go napisav od zbor do zbor...
Duri i mana mi e sto ne sakam da sum skarana so nikoj i odma popustam duri i se izvinuvam iako ne sum kriva..Nemozam da podnesam da ziveam so nekoj a da ne zoruvam user posted image Trpam vo sebe a nemam hrabrost da si kazam so mi lezi na dusa zosto odma se rasplakuvam i mojata raspravija ke prejde vo placenje i pak jas ke bidam kriva...Ljubomorna sum - i toa si go smetam za mana i isto taka i jas gi prekinuvam lugeto koga zborat...user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?