|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   "Женски мушички"
26.11.2009 14:40:22   
profesorica
Секој маж барем еднаш во животот се соочил со емотивен испад на својата сакана за кој што наизглед не постои никаков повод. Но, дали навистина не постои никаков повод или проработеле женските "мушички"?


"Женски мушички" е женско однесување кое најчесто резултира со караница.

Еве ги најчестите:


Moлчење

Секој маж барем еднаш бил во ситуација на тврдокорно молчење, кое го натерала на преиспитување на дотогашните постапки и размислување "што згрешив па сега". Која и да е причината за молчењето, жената знае дека тоа е моќно оружје за создавање на чувство на вина, па на тој начин се обидува да казни некои постапки, наместо со тешки зборови.

Безобразно цмиздрење

Уште една суптилна метода со која жените постигнуваат партнерот да се чувствува виновен. "Депресивна сум, немам воља за ништо, ова ми е навистина тежок период" - ова се реченици кои доаѓаат во комбинација со солзите. Во таква ситуација повеќето од мажите не се снаоѓаат, а обично и ја влошуваат со непожелни коментари.

Испад поради гледање други жени

Таа е единствена. Други не постојат. Ова е мантра која секој маж би требало да си ја повторува доколку не сака хистеричен испад во јавност. Дури и доколку таа е склона кон коментирање на случајните минувачки и доколку привидно очекува и нејзиниот партнер кон тоа да се вклучи, всушност станува збор за стапица од која треба да се чувате.

Килограми и целулит

Кога ќе постави прашање од типот "Ми изгледа ли задникот дебело во овие панталони?" можеби ви се чини дека очекува искрен одговор, но ехеј, ова не смее да залаже ниту еден маж. Најдобро е да се насмеете и да го избегнете одговорот, бидејќи ниту еден одговор нема да биде вистинскиот. Претераната искреност и коментари од типот на: "Мене ми се допаѓаш таква каква што си" можат само дополнително да ја налутат, бидејќи во нив ќе најде потврда за своите сомневања.

Само не фудбал!

Иако се чини дека кон него се склони и се поголем број на жени (веројатно затоа што ги гледаат играчите, а не играта), целиот тој контекст кој вклучува големи количини пиво, опуштени стомаци, пот, врева, мрсни грицки и останати ритуали, на повеќето жени не им е јасен. Жените дноставно не можат на себе да си објаснат зошто гледањето на мажи кои трчаат по една топка е толку возбудливо. Кога на тоа ќе се додаде и нејзиното мислење дека премногу време поминувате со пријателите а премалку со неа, приговорите не изостануваат.

Шопинг терапија

Женските списанија ја имаат разработено стратегијата за доброорганизиран шопинг до совршенство. Машкиот мозок едноставно не може да сфати како таа е во состојба да го потроши и последниот денар на торбичка и како има трпение со часови да ги разгледува излозите со "крпчиња". Нејзините образложенија дека се што купила навистина и било неопходно и дека шопингот ја ослободува од стрес тешко дека ќе наидат на плодно тло. Најдобро решение - да се сложите со неа дека се што купила и е навистина потребно и да ја држите вашата картичка на сигурно место.

Чистота и уредност

Еден од најдобрите начини да ја излудите жената со која живеете е да и оставите пепељара (пепелотресник - факинг литературно) полна со отпушоци, до пола испиена шоља кафе до компјутерот, незатворена паста за заби и последици од бричењето по умивалникот.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: "Женски мушички"
26.11.2009 14:42:46   
mother 29
и уште колку ли само имааааааааааuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: "Женски мушички"
26.11.2009 14:45:15   
topce
јас тоа го викам опис и попис на работни задачи.
ако не мрчам не исполнувам некоја брачна должност.
и после се смееме user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: "Женски мушички"
26.11.2009 14:48:27   
nadica
user posted image user posted image user posted image се најдов во секоја опис а има уште некои кои се изоставени user posted image user posted image user posted image

ајде ни треба машко размислување боцко каде си?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: "Женски мушички"
26.11.2009 14:51:57   
zami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: "Женски мушички"
26.11.2009 14:56:42   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: "Женски мушички"
27.11.2009 0:00:33   
lanicka
Jas kutam i cekam da kaze nesto pogresno za da si go isteram merkot so edna ubava kavga user posted image .A toj znae kakva sum i kuti dur ne vidi deka mi pominalo,i ceka prvo jas da prozboram,bez razlika dali se musicki ili nesto navistina pogresil. 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: "Женски мушички"
27.11.2009 12:25:34   
mother 29
 му пишувам таква ударна ммс што свеста му се зема, а после ке ги исклучам телефоните.........user posted image

(Одговор на членот lanicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: "Женски мушички"
1.12.2009 0:06:19   
Enika
usta kako mojava ne kuti bre...ja po proroda sum zborlesta a ko ke se nalutam...auuuuuuuuuuuuuu..malku oreteruvam s pravenje tragedija za da se oseka vinovno...ama sea toa pa zaso n da me luti meneuser posted image u princip ova e jedina vrska kaj so nema kavgi...ja sum taa sto e polutka i za vreme na pms se deshavaat tie lutenja (ama pms ne se vazi mu objnasiv na Luka deka toa ne um jas toa e nekoj rug vo mene so zbori )..a on e takov miren kutliv pa trpi...i zatoa nekam mn da se kacuvam na glava ama so mi meta se pleskamuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: "Женски мушички"
1.12.2009 11:49:17   
karla
Vo ova ke go dodadam i moeto karakteristicno odnesuvanje (na koe mm morase da se privikne, sirotiot) Koga mi se spie i polovina cas otkako ke se razbudam ne me zadevaj, a nemoj ni na kraj pamet da ti teknalo da me razbudis od spienje za nekoja nevazna rabota (kako na pr. kade mi se chorapite ili sl.)user posted image user posted image user posted image
Znam, gjubre sum, sto da pravamuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: "Женски мушички"
1.12.2009 14:37:12   
profesorica
Како да ја направите СРЕЌНА девојката или сопругата...   За да биде задоволна, доволно е само да бидете нејзин :
1.пријател
2.другар
3.љубовник
4.брат
5.татко
6.учител
7.инструктор
8.готвач
9.столар
10.водоинсталатер
11.механичар
12.дизајнер
13.креатор
14.сексолог
15.гинеколог
16.бабица
17.психолог
18.психијатар
19.терапевт
20.организиран
21.добар татко
22.многу педантен
23.симпатичен
24.атлета
25.чувствителен
26.внимателен
27.џентлмен
28.интелегентен
29.сонувач
30.креативен
31.мил
32.јак
33.полн со разбирање
34.толерантен
35.секогаш спремен
36.амбициозен
37.културен
38.храбар
39.решителен
40.доверлив
41.почитуван
42.страсен
43.љубезен
44.да сака да купува
45.да не прави проблеми
46.многу богат
47.да не бара многу
48.да не гледа во други

Исто така, МОРА ДА:

....не сте љубоморен (ама заинтересиран)
....се служувате со нејзиното семејство (но не премногу)
....не и ја ограничувате слободата (но да знаете каде е и со кого)

Исто така, МНОГУ ВАЖНО Е:

....да ги помните датите на : првиот бакнеж,првите дежаванки,венчавката, веридбата, првата средба
....годишнина од запознавањето
...родендени
... менструации

За жал , дури и ако безусловно ги прифатите овие инструкции, нема да ви е доволна гаранција дека таа 100% ке биде среќна, бидејки може да се почувствува како привезок во таа љубовна идила.  

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: "Женски мушички"
1.12.2009 14:43:26   
mami
Koga mi se spie i polovina cas otkako ke se razbudam ne me zadevaj, a nemoj ni na kraj pamet da ti teknalo da me razbudis od spienje za nekoja nevazna rabota (kako na pr. kade mi se chorapite ili sl.)user posted image user posted image user posted image


не ме разбудил досега за нешто неважно, ама се нервирам кога само што сум станала од спиење од мене се очекува- Добро утро и незнам какво договарање и насмевка на лице..а мене после будење уста не ми се отвара...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: "Женски мушички"
1.12.2009 14:52:30   
penelopa
Од горе наведените "Женски мушички" често ме фаќаат:
  • Moлчење
  • Безобразно цмиздрење
  • Чистота и уредност
Помага само Шопинг терапија user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: "Женски мушички"
18.10.2012 17:29:04   
Pepelaska *
Кои се вашите?

Мене некогаш така си ме прифаќаат што би рекле и за се гоп ообвинувам мм ( не дека не е за повежето крив ) ама еете ми иде да се расправам и после ми е мака

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: "Женски мушички"
18.10.2012 18:28:46   
kikicka
Истоо
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Од горе наведените "Женски мушички" често ме фаќаат:
  • Moлчење
  • Безобразно цмиздрење
  • Чистота и уредност
Помага само Шопинг терапија user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?