|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали износувате се што ќе купите?
25.11.2009 16:21:07   
Bogdancanka
Еве вака кај мене многу често се дешава да купам нешто и да остане во плакар со етикета воопшто не облечено или некои чевли или чизми да останат во кутија.Дали и кај вас е иста ситуација?Или износувате се што купувате?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
25.11.2009 16:34:14   
ananikol
Da,mi se slucuva da kupam nekoe parce garderoba i da ne go oblecam a potoa e go poklonam.A bas dobro sto me podesti Bogdancanka so temeva,imam edni cevli sto gi kupiv i gi imam zaboraveno sega ke gi izvadam user posted image .A sto se odnesuva do cizmicki, kaj mene se aktuelni  3 sezoni i da vo prosek site gi iznosuvam

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
25.11.2009 16:39:32   
Bogdancanka
Да и мене ми се дешава кога ќе приметам дека само ми стои во плакар, да го поклонам обично на сестра ми она не дека нема сака се повеќе и повеќе и многу често си износува се што ќе и поклонам а и она иста па мене ми поклонува нејзини што само и стојат а необлечени.user posted image user posted image user posted image Ние двете само си си разменувамеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
25.11.2009 18:32:34   
ripce
Ми се случува нешто што ќе купам да го заборавам, обично ваквите работи со етикета се наоѓаат во задните делови од плакарот, па кога минува сезоната го преуредувам плакарот и ги наоѓам. Исто ми се случувало нешто да купам да го облечам неколку пати и после веќе да не ми се допаѓа. Ваквите грешки порано почесто ми се случува дека бев немажена, си добивав пари од моите и често пати не размислував многу пред да нешто купам. Сега откако се омажив поретко купувам, ама гледам тоа што ќе го купам да биде квалитетно и да може да влегува во повеќе комбинации 

< Поракaта ја уредил anica -- 25.11.2009 18:33:22 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
25.11.2009 23:59:08   
daniel
ne

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 8:10:17   
profesorica
апсолутно неuser posted image user posted image user posted image , имам премногу што неможам да стигнам сите да ги изнаносам.и пак купувам и се жалам дека немамuser posted image user posted image user posted image user posted image

секако ова не се однесува на целата гардероба, инаку имам неколку омилени парчиња за кои можам да кажам дека сум ги изнаносела, маста сум им ја извадила.но сепак купувам нови.секогаш се подновувам.жена!!!

а што се однесува до чизмите-имам многу ама ниедни не ми останале необлечени.некои чизми ми се облечени ретко но затоа се како нови и траат 2, 3 сезони.инаку сите чизми ги чистам и си ги чувам во кутии.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 8:16:29   
mami
научена сум да купувам плански и тоа кога нешто навистина ми треба, значи нема шанса да остане необлечено, се си носам, ако не јас тогаш сестра ми ке ми го собере и ке си го износи...за чевли исто- бидејќи не ги носам често купувам еднаш во 100 години што се вика и душата им ја вадам..а патики си купувам почесто, тие ми се поомилениuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 8:36:46   
arh_diz
Imam nekolku omileni parcinja i niv gi iznosuvam a ostanatite moze da se sluci da gi oblecam ednas ili nitu ednas .A nekogas koga ke oblecam nesto sto dolgo ne sum go nosela mm znae da mi kaze ti neznaes sto imas .

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 9:11:16   
tea
Pa ne bas se. Ima mnogu raboti sto mi ostanuvaat skoro neobleceni.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 11:35:18   
mother 29
нема промашај кај мене!user posted image

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 11:53:26   
cevlice
E, ovaa tema e za mene . Jas sum covek sto sakam da go imam doma ,a
ne go koristam bez razlika dali toa e nakit, gardaroba ubavi casi isl.
a ke puknam dur go kupam.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали износувате се што ќе купите?
26.11.2009 12:16:31   
Enika
ja sum freak za moda shminki...user posted image user posted image user posted image

sakam da kupuvam ama mn rab nema da mi tekne da gi nosam mn...zabutani negde vo shkafot i ne mi ni teknalo deka gi iam...:)na oko sum lacna mn za mnogu rab( duri i za hrana koga si stavam milam ke izedam eden ton a ustvari samo okovo e gladno)...sakam da kupuvam ama pa koga ke kuam neso novo i mn mi se sviga tgas odreden period mu ja vadam dushata i zaboravam na drugo user posted image user posted image
loso znam

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?