|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мажите и шопингот
24.9.2009 8:56:27   
profesorica
Што мислите дали мажите навистина мразат шопинг или само се преправаат?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 15:22:53   
profesorica
во контекст на темава, погледнете го спотчево

КЛИКНИ ОВДЕ


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 15:39:41   
steci
Ej super vi e temava.Jas mnogu sakam da sopinguvam a posebno toa sakam da go pravam sama,nikako so mojot soprug.Sekogas koga sme zaedno vo prodavnica ili vo super market se vrakam iznervirana ,bidejki se saka da kupi vo 5 min.A jas sakam da si vidam poveke raboti na sekoj artikal i togas doaga do edno golemo nedorazbiranje megu nas dvajca i sekogas se sveduva na toa odi si sama.Inaku mojot soprug voopsto ne sopinguva jas mu ja odbiram cela garderoba ili samo ke dojdi vo 2 prodavnici da si proba ona sto mu sum odbrala i togas se odlucuva pomegu 2 parcinja obleka ili patiki i.t.n.SO EDEN ZBOR MAZITE MRAZAT SOPING DODEKA NAS TOA NI DOAGA KAKO TERAPIJA.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 15:43:05   
zami
definitivno mrazat sopping, osobeno onie sto se vo brak

ostanatite mozebi se prinudeni

a onie koi sakaat sopping se pod dobar ,,?,,

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 15:45:24   
srnicka
mm za cudo do sega ne mi rekol ne za shoping moze deka sekogas koga ke iskocime i on si kupuva za nego taka da saka da odi na shoping i toa cesto :)

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 17:13:49   
elle
Мажите мразат шопинг исто толку колку што ние(жените) сакаме....

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 17:34:30   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

Мажите мразат шопинг исто толку колку што ние(жените) сакаме....

потпис

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 20:49:54   
penelopa
Se samo šoping ne- taka vika maž miuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 22:02:08   
Bogdancanka
Сигурна сум дека мојот мм мразииииииииииии шопинг а замислете еднаш и во супер маркет ми ја остави корпата и си излезе надвор ми остави пари и дрим да го немаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а за шопинг дефинитивно одам сама неможе јас за 5 мин да разгледам или да пробам нешто со него небидува подобро ми е самаuser posted image user posted image user posted image Добро рече Елле мразите мразат шопинг исто толку колку што ние жените сакаме.......

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мажите и шопингот
21.10.2009 22:12:17   
Iva
Аааааа тука морам да го пофалам мм, обожава да пазари на пазар, во супермаркет. Ги знае цените и знае да одбере одлични работи, што да кажам го бива едноставно. Единствено што не сака е да шета по продавници за облека, не сака да пробува, купува од првата продавница.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мажите и шопингот
22.10.2009 7:36:23   
profesorica
за супермаркети и намирници мм е исто махер, само список дај му и ги бира производите, знае што кај има што е подобро, дали сме го пробале и така.за тоа морам да го пофаламuser posted image user posted image user posted image

а за шопинг оди со мене и чека да пробувам и се ама за него оди само во адидас или 2-3 продавници за кошули и купува и толку.не шета многуuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мажите и шопингот
22.10.2009 8:12:42   
Еца
Кога ќе се спомене шопинг кај нас работите се поделени, за облека, козметика, чевли сум јас, а за намирници по дома е мм. Ако не му купам јас блуза, мајца или ако не загледам некои фармерки за него, тој ке си скапе во тие што ги има.user posted image Што да му правам едноставно е таков. Сака да му е чисто, испеглано, стокмено, но не му е битно да му е новоuser posted image Јас контра, многу поубаво се чувствувам кога ќе си купам нешто ново и ќе си го проносамuser posted image Жени беuser posted image user posted image user posted image А најрасположен е за шопинг кога треба да купуваме патики и тренерки, е тогаш ме шета тој мене, а не јас него, Трговски стандард, па ајде да видиме и до Беверли, и до Буњаковец,user posted image и на крај јас сум таа што викам- САКАМ ДОМА!user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 22.10.2009 8:13:06 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мажите и шопингот
22.10.2009 8:15:53   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Ако не му купам јас блуза, мајца или ако не загледам некои фармерки за него, тој ке си скапе во тие што ги има.user posted image Што да му правам едноставно е таков. Сака да му е чисто, испеглано, стокмено, но не му е битно да му е новоuser posted image Јас контра, многу поубаво се чувствувам кога ќе си купам нешто ново и ќе си го проносамuser posted image Жени беuser posted image user posted image user posted image


потпис!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мажите и шопингот
22.10.2009 10:08:32   
bojanas
Блазе си ви! Мажот ми е шопинг зависник. Дефинитивно повеќе сака шопинг од мене и нема да не излезе од дома без да се врати со нешто! Јас немам сила да висам по продавници - купувам тоа што ќе ми се допадне на прв поглед без оглед на цената искуството ми покажало дека секогаш она што прво ќе го видиш најмногу ти одговара- времето потрошено за барање на други алтернативи е изгубено време

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мажите и шопингот
22.10.2009 10:15:02   
ripce
Јас немам сила да висам по продавници - купувам тоа што ќе ми се допадне на прв поглед без оглед на цената искуството ми покажало дека секогаш она што прво ќе го видиш најмногу ти одговара- времето потрошено за барање на други алтернативи е изгубено време


потпис

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 7:54:56   
profesorica
еве деновиве се молиме да одиме нешто да го подновам, ми вика имам!!! не мора ништоuser posted image user posted image user posted image

али јас ќе му купам некоја кошулка па ќе мора да ја носи.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 9:45:41   
Cacko
E na ovaa tema mm mi e drugarce,saka soping duri poveke i od meneuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 9:51:29   
happy mommy
Маж ми не купува често, ептен кога ќе му зафали нешто да отиде да купи, ама кога ќе почне по дуќанине мене ми е пекол,бира и пребира бетер од жена е и стално го зезам дека ќе му најдам рента - сопруга да шопингуе со него зашто јас немам нерви.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 10:01:23   
Bogdancanka
уф и мојот е таков он се си има кога ќе му кажам нешто да си купи он има ако не му купам ке скапе во тие затоа се што треба јас му купувам ако остане на него он се ке си има

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 10:09:04   
Сани
ако му напишеш на список што да купи и од каде ќе оди user posted image да бара?! тоа не се случило!!!
купува еднаш годишно се наеднаш а ако треба да оди со мене почнува муабетот: а нели другарките подобро би знаеле... за да не ме одбие директно, мрази да шета по продавници, а пазар немој да му спомнуваш, мислам ако посакам да одам во Шутка да видам што има ќе ме депортира user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 10:12:49   
BEBICA
Maz mi ne se buni za soping.Sekogas odi so mene duri i mnogu dobri soveti mi dava.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Сани)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мажите и шопингот
4.11.2009 11:24:40   
mother 29
на мм му е срам ако одиме некаде иако разгледуваме,ако расмреметнеме повеке од 4-5 парчиња ,веднаш купува(иако не му се свига толку многу,му се свига ама така и така)user posted image а  јас му се чудам на паметта ,неможам да му се изначудам!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?