|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Блендер за кашички
10.4.2009 20:03:38   
mis.
Досега му купував кашички но мислам дека најздраво е доколку сама дома му ја подготвувам од свежо овошје.Барем денес на пазарот мозе да се најде се.Но за да го правам доа морам да купам блендер.Кој ми го препорачувате вие?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Блендер за кашички
10.4.2009 20:06:49   
mis.
Заборавив да нагласам дека за првото дете имав еден на moulinex  ама беше многу голем и не се миеше убаво а и набрзо му пукна пластиката.Имаше додатоци и за мелење ореви,кафе ама многу нежен се скрши пластиката.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Блендер за кашички
10.4.2009 20:11:29   
Еца
Јас навистина не знам што блендер користев, не беше некоја марка, нешто обичен ама ми заврши голема работаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Блендер за кашички
12.4.2009 21:45:33   
beti83
malku nema vrska moeto prasanje so temata.....me interesira so kakov prasok da gi peram alistata od bebeto...dali so obicen kako za nas ili postoi nesto...vi blagodaram odanpred

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Блендер за кашички
28.4.2009 23:36:03   
mama Sanja
jas mnogu malce go koristev blenderot, mesec dena, imam na Beko so staklen sad, ubav e, ama ne jademe veke pasirana hrana tuku parcinja  ili si makame user posted image

(Одговор на членот beti83)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Блендер за кашички
1.5.2009 21:43:20   
Milmer
Jas imam Severin.Plasticen e sadot i ne e mnogu dlabok bidejki dlabokite ne se prakticni za mali kolicini kasicki. Dlabokite se poprakticni za sosovi ili krem supi pa zato ti predlagam da si zemes so mal zatvoren(da ne prska) sad.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Блендер за кашички
1.5.2009 21:45:29   
Еца
Мамички сакам само да ве предупредам што пократко да ја пасирате храната,бидејки детето подоцна може да има проблеми со џвакањетоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Milmer)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Блендер за кашички
1.5.2009 23:31:40   
mama Sanja
точно така, треба да се научат да џвакаат а и полесно ќе ви биде и на вас. 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Блендер за кашички
3.5.2009 0:41:01   
mis.
Se slozuvam deka treba dolg period da se blendira hranata so cel da se nauci tehnikata na cvakanje no se prasuvam na koja vozrast treba na deteto da mu se ponudi pomalku pasirana hrana i koga e soodveten period da se nauci da cvaka?

(Одговор на членот mama Sanja)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Блендер за кашички
3.5.2009 10:44:37   
mami
ние му понудивме околу9 месеци кога беше и сега повеќе сака малку пасирана отколку блендирана каша...освен кога му избива ззапче, тогаш освен блендирано несака нисто да стави во уста..и уште нешто, слободно дајтему плазма да јаде сам,Лука си ја шета во раче, ке ја исполигави и на  крај ке успее да гризне парченце..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Блендер за кашички
29.5.2009 14:39:14   
mis.
Разгледував во подароците што ги добивме за свадба и не сум забележала дека еден миксер што го имаме добиено е со додаток за блендирање,како рачен блендер.Го испробав и супер е.Супер поклон миксер со постолје + блендер од другата страна.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Блендер за кашички
22.9.2009 23:20:18   
mis.
Кога престанавте да ја блендирата кашичката за вачите деца?Стефан има 10 месеци и гледам се повеќе сака залчиња отколку хранење со кашичи,со пасиран и јадења.Има 4 заба и се мисли мног самостоен во јадењетоuser posted image како го навикнавте вие вашето дете да премине од пасирано на непасирано јадње?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Блендер за кашички
22.9.2009 23:34:27   
ostoun
Јас читав дека не треба многу долго да јаде блендирана храна и се сеќавам дека се обидував кога ќерка ми имаше 7-8 месеци и пасирав сливи и и давав а таа се давеше сирита...
потоа се си дојде постепено не се ни сеќавам на која возраст почна да јаде непасирано . Зависи од храната месото ако не е изблендирано многу потешко ќе го го голтне а банана, домат помешан со жолчка е полесен за голтање.До година може да јаде блендирана храна, ама преодот треба да биде задолжително од блендер , пасирана  храна, ситни сечкани парчиња итн. 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Блендер за кашички
22.9.2009 23:58:30   
lide78
jas ne koristev blender za kasicki,se plasev deka posle tesko ke nauci da dzvaka
hranata dobro svarena ja gmecev so viluska i taka i ja davav
a mesoto mnogu sitno go seckav pred varenje
i sega gledam deka dobro sum napravila
bidejki rabotam so deca,primetiv deka poveketo imaat problemi so jadenjeto,se davat itn...zatoa probajte bez blender



_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Блендер за кашички
12.12.2009 22:07:55   
Весна
Ми кажаа дека попрактични и подобри биле блендерите со рачка, а не оние како соковници.
Забележав дека има со различни волтажи, а врска си немам околу таквата техника, па ме интересира битно ли е тоа, па попатно и препорачајте некоја (погоре само 2-3 се споменати) user posted image

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Блендер за кашички
12.12.2009 22:10:36   
Еца
Искрено со Мартина користев со рачка, ама сега сакам баш таков како соковник и кај и да е ќе излегуваме да купам некој. Ајде дајте препоракаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Блендер за кашички
12.12.2009 23:21:44   
Mila na mama
Јас имам мултипрактик на фуего супер моќен е а го платив 2990 соковник блендер сецкач и мелница за кафе, шеќер, ореви итн. Многу сум задоволна постојано го употребувам што за сок што за јадење.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Блендер за кашички
12.12.2009 23:43:12   
garfild
КУПИВ ОД ТЕХНОМАРКЕТ ПАСАТОР,СО САД ЗА ПАСИРАЊЕ,1300 ДЕН.,СУПЕР Е.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Блендер за кашички
13.12.2009 15:55:50   
mis.
Мене ми заврши работа оној рачниот.Тој ми е како додаток на миксер и да ви кажам одличен е.Го научив Стефан да јаде парчиња уште како пал бидејќи имаше заби а и поубаво му се виде полу пасирана храна.До кај 10 месеци само му ја пасирав потоа само со лажица освен месото.

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Блендер за кашички
13.12.2009 16:51:32   
Палешка РР
Мене мајка ми ми го поклони универзалниот блендер на Цептер, таа и не го користеше баш. Многу е практичен.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Блендер за кашички
19.2.2010 12:15:02   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Денес купивме блендер за да можам на Бојан да му правам кашички...Еве го како изгледа...
user posted image

Сега му направив каша од компир,тиквичка и брокула и навистина сум задоволна од блендерот...user posted image


Ние овој го купивме пред извесно време,интензивно го користам и многу сум задоволна...За Бојан секој ден правам каши со него и ептен е добар...Го препорачувам...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Блендер за кашички
19.2.2010 12:16:59   
mami
Имав и ваков имам и малечок од Северин кој повеќе го користев од причина што е добар за помали дози храна, брзо ефикасно...А со големиов му правев на мм милкшејк се додека рачката не прегоре- Поука- не правете цвекло со негоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Блендер за кашички
19.2.2010 13:20:54   
Adrijana
So cveklo ednas pregorev edenuser posted image
Mora posle da izlezam da i kupam,  pasirav sabajle varena jablka so viluska, ama mnogu mi bese nekako edro, i morav niz cedka da go gmecamuser posted image Sakam da zemam nekoj pomal, pa ke vidam bas sto ke napravime.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Блендер за кашички
19.2.2010 14:46:14   
srnicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

So cveklo ednas pregorev edenuser posted image
Mora posle da izlezam da i kupam,  pasirav sabajle varena jablka so viluska, ama mnogu mi bese nekako edro, i morav niz cedka da go gmecamuser posted image Sakam da zemam nekoj pomal, pa ke vidam bas sto ke napravime.

Andrijana, ti ja dois li Eva? Izvini nemam procitano nigde. I eva e skoro kolku Milena a jas ne ja dohranuvam, zatoa te prasuvam.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Блендер за кашички
19.2.2010 14:48:08   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

So cveklo ednas pregorev edenuser posted image
Mora posle da izlezam da i kupam,  pasirav sabajle varena jablka so viluska, ama mnogu mi bese nekako edro, i morav niz cedka da go gmecamuser posted image Sakam da zemam nekoj pomal, pa ke vidam bas sto ke napravime.


Аријана не е мала Ева за јаболка?


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?