|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рани симптоми на породување
18.9.2013 12:47:17   
Lacrymosa
Веќе како што влегов во 36та недела све нешто почнувам да чувствувам безвезе.. болки во препоните, болки околу вагиналниот отвор поконкретно во целата линија отприлика каде што поминуваат гаѓичките те некаде меѓу бутовите и карлицата баш и не сум нешто мн запознаена со анатомија па конкретно да кажам... сите можни коски во долниот дел ме болат, појма неам дали имам или немам такви лажни контракции, но постелката почната ми е да созрева уште пред две недели со што докторот ми рече дека 36та - 37ма недела може да се породам па све нешто забележувам дека се случува што претходно го немам осетено. Можда сум станала повнимателна или ова решило конечно да излегува... знам дека сум станата страшно раздразлива, нешто како што бев на почетокот на бременоста кога плачев за се и сешто/ Вчера се шинав од плачење зошто дома нема краставица ( мислам денеска сфаќам дека плачењето било без везе бидејќи на два метри од дома имаме пазарче) али у моментот мислев дека светот ќе се сруши и слични други глупости.
Кои се најрани симптоми дека породувањето наскоро ќе почне? Што чувствувавте пред да се породите? Настрана од она контракции, тој некој си чеп, пукање на водењакот
викаат демек пред породувањето стомакот се спуштал надоле... јас немам забележано ама од стручното око на околината викаат дека бил спуштен... мислам сакам да излезе ова чудово пош се осеќам како цел живот да сум трудна ама може да почека уште некој ден пош ќе си биде голо и босо пош мајка му не е вредна и уште го нема испрано.
Искуства???
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рани симптоми на породување
18.9.2013 13:55:19   
Felly RR
Лакримоса, еве ТУКА имаме тема за последните денови/недели пред породување. Може да прочиташ како се чувствувале некои мамички, а исто да споделат и другите user posted image .
Имаме тема и за фазите на породувањето, еве ТУКА, а прочитајте ја и статијата КЛИК

Твојот пост, ќе го префрлам во првата тема.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 18.9.2013 13:56:14 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?