|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како реагираат домашните на вашето седење пре...
28.6.2009 12:33:40   
niki
Eve otkako e dojdena svekrva mi, bidejki spie vo sobata kaj sto ni e kompjuterot navecer nemozam da se uklucuvam da ne i smetam, denje nemozam od deteto i taka samo ve citam od rabota, a nemozam da pisuvam.
E denes bilo praznik i uste zgora godisnica ni e, ne deka ja pazam na tie raboti, ama da ne mi mrci resiv denes nisto da ne rabotam i si sednav da ve citnam i da vi pisam.
Ja gledam zenava sto pati mi vleze u soba, ne mi vika nisto, ama se nesto i treba od tuka, se nesto me zamuabetuva, a ja otsutna, a nejze i bega pogledot nakaj ekranot, a nemoze bez naocari da procita.
Smesna situacija, moze i jas si zamisluvam, moze nema vrska.
Ne bi da ja ignoriram, ama pointeresno mi e da vidam sto se slucuva na forum, da pisam nesto otkolku nejze da ja zabavuvam.
Kako e kaj vas?

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.6.2009 15:25:52 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Како реагираат домашните на вашето седење пре...
28.6.2009 12:52:05   
Палешка РР
Добра тема user posted image

Јас имам големо дете, кое игра покер на facebook, кое се допишува на MSN, игра и други игри и ретко кога можам да начекам шанса. Инаку немам проблем, никој не ме гледа, нити се интересира што правам. На работа исто така најдувам време, да читам и пишувам на Рингераја.

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.6.2009 15:26:22 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
28.6.2009 15:30:55   
Еца
Јас имам чувство дека вака реагираат user posted image  user posted image user posted image user posted image Не знам можеби грешам, којзнае user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
28.6.2009 17:17:47   
Боцко
и кај мене е слично. затоа обично навечер подоцна пишувам. понекогаш и од работа, кога приликите ќе дозволат.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
28.6.2009 18:16:52   
mami
ах..мене ке ме исфрлат од домаuser posted image user posted image user posted image ви пишувам најчесто од работа или од дома ако украдам некоја минута, бидејќи Лука не дава никој да седи на компјутер кога е тој присутен, одма доага и штрака по тастатура, мм вика дека го запоставувамuser posted image и тешко мене...ама наоѓам време, па пусто ми е без вас цел ден

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
29.6.2009 11:55:10   
niki
I jas imam griza na sovest deka ja zapostavuvvam koga ke se zasednam preku den, zatoa i go izbegnuvam, ama ete nekogas e posilno od mene.
A eve i denes ista pesna so svekrva mi, poarno ke se isklucam otkolku da ja gledam da mi se mota naokolku.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
29.6.2009 12:33:44   
Iva
Значи секаде иста песна. И по мене само се вика, нарани ги децата, пресоблечи ги децата, бебето плаче. Таман ќе седнам, се тогаш нешто треба да направам. МИ ТРЕБА ВРЕМЕ САМО ЗА МЕНЕ!!! 

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.7.2009 10:17:07   
Еца
За да не дојдеме во ситуација на user posted image мојот најмил маж вчера компјутерот ми го премести во нашата соба.Така сега можам слободно да user posted image  user posted image

п.с. user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.7.2009 11:29:27   
Iva
Конечно.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.7.2009 11:32:51   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за него, супер...е дури сега нема да спиешuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.7.2009 13:35:59   
Aleksandra
Obicno go zemam laptopot so mene koga legnuvam ili koga nema nikoj doma za da ne me gledaat i da nema komentari kako "cel den si na laptop" ili "nisto rabota ne zavrsi denes"

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
10.7.2009 22:41:37   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

За да не дојдеме во ситуација на user posted image мојот најмил маж вчера компјутерот ми го премести во нашата соба.Така сега можам слободно да user posted image  user posted image

п.с. user posted image


Jas ova mu go predloziv na mm i on se slozi, ama kaj nas problemot e sto do odluka lesno doagame arno ama nejzinoto izvrsuvanje e sosema druga prikazna i toa mnooooguuuuuuuuuuuu dolga.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
16.7.2009 1:08:31   
biljanaM
мм многу се нервира кога седам на фејсбук.....ама тој не сака ни 5 минути да седнам на ком. па незнам тогаш зошто го купивме лаптопот....???user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
3.8.2009 19:21:32   
Палешка РР
Син ми реагира бурно моментално, станувај мамоооооооооо треба нешто да договорам, хеххеххехе...

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
3.8.2009 19:24:13   
mami
леле мм ене го вика од двор по мене..божем реков ке му помогнам да ја испереме колата и ај да видам овде што се случува и останав..тешко мене сегаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
3.8.2009 19:25:42   
Палешка РР
Мами ако вика многу ти земи го цревото и испрскај го да олади малку user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
3.8.2009 19:26:16   
mami
тоа ми е и намерата, еве одам. па ке ви пишам покасно

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
3.8.2009 19:26:54   
Викторија
go koristam kompjuterot koga doma sum sam ili posle 22h koga site spijat osven meneuser posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
4.8.2009 17:56:08   
nadica
sekogas koga imam vreme sakam da vidam sto ima novo otkako ja otkriv stranicava ne mi se stanuva od pred pc mm vikase po mene do pred nekoj den ama vide za sto se se muabetime i toj ke ni se priklucel bidejki ne mu davam so moite user i pass da pisuvauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 8:28:53   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image па Надица нека земе да се придружи баш добро би ни дошол уште еден татко на форумот..а јас да ви кажам кее си пукнам зошто кај моите нема интернет и неможам после 4 да ве читамuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 11:28:18   
Tanja K.
Kaj nas doma ima karanici za kompj.Kerkami saka da si sedi igra,gleda crtani,i slusa pesnicki,mazmi mu treba kompj.bidejki e novinar,a jas so prstot vo usta neli?user posted image user posted image  A jas sakam nesto postojano da cepkam na internet i haos,kavgi.Ama se snaogam nekako so dogovori po 10-15 min. da se menuvame.user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 11:37:52   
ripce
кај мажот ми кадешто моментално седимеuser posted image (едвај чекам да се иселиме) сестра му буквално 24часа е на лаптопот, па никој нема пристап. Така јас фино ќе си ги соберам моите и на бебушот работите и ќе си дојдам кај моите, кој се фини и знаат да ми го почуваат, а јас да искористам некоја мин. за рр.    

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 12:17:42   
mami
добро бе тета не сака да си игра со бебушот? сестра ми е нон стоп со Лука и сега е на одмор и секој ден само за него прашува не за некој од нас...
а инаку кај нас дома нема договор, кој стигне седнува на комп, ама ако те здогледа Лука нема шанси веке да работиш било што, се качува врс тебе и почнува да куца, штрака, менува позадини(не дека знае како, случајно ги погодува копчињатаuser posted image user posted image user posted image )

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 12:23:28   
***Lide***
jas koristam sansa koga mojot mm e na rabota inaku toj po celo vreme igra nekoi igri na net user posted image   ama sega deka i jas sum  dvokratnona rabota nemam mnogu vreme ama koga sum slobodna obavezno se uklucuvam na forumov da vidam sto ima novo user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како реагираат домашните на вашето седење...
5.8.2009 12:57:13   
ripce
мами за она дали тета да си игра со бебушот или не... ние сме посебен случај... кога нивните мама и тато се на работа само Аница знае да си игра со бебушот... а кога се дома... глумиме "добра тетка"user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?