|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сенка на ехо
27.4.2009 17:17:52   
Lady
Луѓе ќе пукнам од мака user posted image денес бев на преглед, сега сум 8 недела, целата пресреќна му го слушнав срценцето.. арно ама докторот ме извади од памет.. на ехото на вратчето се гледаше црна точка, дупка, или што и да е.. незнаеше да ми каже он што е тоа само ми рече дека не е фино.. и ми рече за 3 недели да идам кај Адамова. А јас неможам да се соземам, исплашена сум многу.. башка што гуглав за тоа и ништо фино не искочи.. само страшни работии.. дали некој од вас се соочил со вакво нешто или пак знае нешто околу тоа.. колку би можело да е страшно а и што би можело да биде?? 
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сенка на ехо
27.4.2009 17:23:50   
Julie1
Lady, што и да нема место за паника, со тоа само полошо може да се случи. Докторите знаат понекогаш да извадат од памет. Ти препорачувам да отидеш и кај друг гиниколог, да не чекаш 3 недели. Понекогаш може и самата положба на плодот или течноста да направт некој сенки. Најдобро и за тебе и за бебето е да не се вознемируваш! Направи проверка колку што е можно поскоро и тоа побарај некој кој знае подобро да ти објасни се!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сенка на ехо
27.4.2009 17:27:19   
Lady
Сите така ме тешат ама кога доктор ќе ти каже ова не ми се свиѓа на што би помислил.. инако сега го барам Димчев од систина тој бил за тие работи супер па сабајле кај него ќе одам.. а да не мислам неможам.. посилно од мене е.. user posted image не сум знаела колку тешко може да биде ова...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сенка на ехо
28.4.2009 6:57:02   
Еца
Лејди паметно што веке ке одиш и на друг лекар,зошто обавезно ти треба мислење и од друг доктор,ако е тоа толку лошо нема да те остави да чекаш треи недели плодот да се развива во тебе,па пак да види др дали има нешто навистина.За такви работи нема чекање,само без нервози,зошто од тоа плачење нервирање,и други глупости можат да настанат плус компликации,како кај мене прокрварев,па боцкање,апчиња......држи се и те чекам да ни пишешuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сенка на ехо
28.4.2009 8:14:20   
Anushka
Draga Lady:
Imam 40 i bremena sum so treto. Gi pravev site tie zastrasuvacki testovi za proverka na bebeto i genetikata.. ZNAM NIZ STO POMINUVAS. Ti zborat (a i si citas na web), te ako vratot bil podebel, te ako bubrezite bile pogolemi, te ako kovcinjata bile vakvi-onakvi... mene, demek, na kraj mi ispadnaa site testovi ok, ama vo eden redoven pregled kaj D-r Dimcev otkri deka ednoto bubreze e pogolemo. I jas kako tebe, izludev. Na google od strasno-postrasno. Kaj d-r Adamova odma otidov - isto, okruglo pa na kose. Demek, se' moze da bide i nisto...
Vo eden moment se setiv. Pa koga gi nosev prvite dve decinja (pred skoro 20 god.) togas i za ednoto i za drugoto mi velea deka obemot na glavite im e dve gest. sedmici pred teloto. Togas (takva mlada i zelena) se smeev, si vikav-na kogo takvi glauci. A sega? Sega taka da  i kazat, ke se frlam vo Vardar.
Plus, od pocetokot na ovaa brem. doktorite koga me gledaa kakva sum euforicna od sreka, me smiruvaa, demek, stara, pa do kraj se' moze da se sluci, da ne se raduvam mnogu. Sega sum 7mi.
Lady, odi si kaj d-r Dimcev. Super e. (isto i d-r Adamova). I vikaj si: "kako Gospod, nikoj ne e". Toj znae najdobro. A na krajot na kraistata,  sekoe zlo za nekoe dobro...

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сенка на ехо
1.5.2009 14:05:13   
Lady
Бев кај Димчев.. он ми кажа дека е премногу рано за било што да се каже.. дека сеуште се оформувало, и дека во моментов тоа ама буквално ништо не значи, ме прегледа пак и ми кажа дека е се ок.. меѓутоа стравот што ми го наби предходниот доктор неможе туку така да исчезне.. и баш.. како господ никој не е.. се надевам на најдобро..

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сенка на ехо
1.5.2009 14:08:48   
Еца
Лејди послушај ме и смири се,зошто нервозата може да доведе до друго,ти кажувам тргнувајки од себе.Мораш позитивно да мислиш!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сенка на ехо
1.5.2009 15:40:44   
Anushka
ih, Lady, ve mislev i tebe i bebeto, user posted image  mnogu. Ne se sekiraj, ako zemam da ti raskazuvam slucai kade se bilo crno, a iskocilo belo i pink, ke mi treba nov sajt... i obratno, se bilo super, pa na kraj se ispadnalo kako sto netreba.
Slusaj si go vnatresniot glas, intuicija, ako toj ti kazuva deka e se' ok, togas e taka. Plus, vednas stapi vo kontakt so bebeto user posted image (telepatski, uspeva!!!) i zbori mu deka mislis na nego, deka se' ke bide dobro, zbori mu deka mora da bide zdravo. user posted image

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сенка на ехо
3.5.2009 13:19:22   
Lady
Мислам позитивно.. Луѓе, на google најдов слики обични од ехо, од 8ма недела бременост.. и пола и поише од тие еха беа исти како моето.. по некое црно кругче околу вратчето..  и тогаш се утешив тотално... 

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сенка на ехо
3.5.2009 13:25:49   
Julie1
Lady јас ќе отворав нова тема за тебе, каде си да ни кажеш што се случи и како си. Се грижевме сите. Иако знам дека се е добро и ќе биде се најубаво на крај ќе славиме во чест на бебецето. Се согласувам со Анушка некогаш позитивните мисли можат чуда да направат. А докторите знаат да извадат од памет. Гушки од цела Рингераја за тебе и малечкото човече во тебе!

< Поракaта ја уредил Julie -- 3.5.2009 13:26:24 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?