|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Забременување со допир на статуа!?!
2.6.2009 13:20:18   
Палешка РР

user posted image Забременување со допир на статуа
   user posted image user posted image 06.02.2009 12:54 user posted image Фамозната статуа од која се забременува
Во познатиот музеј на Рипли - Верувале или не во Миртл Бич во американската држава Јужна Каролина, ќе бидат изложени две статуи на плодноста кои според организаторот, може да им помогнат на посетителките да добијат деца. За само неколку месеци, 13 жени вработени во компанијата забремениле откако ги допреле статуите, пренесува МИА. Оттогаш, статуите се изложувани ширум светот, а компанијата тврди дека повеќе од 2.000 жени забремениле откако ги допреле тие дрвени кипови. Статуите ќе бидат изложени во музејот на Рипли со порака: Ве молиме не допирајте ги експонатите, освен ако не сакате да имате бебе! Дрвените статуи високи 1,5 метри се купени во 1993 година во Брегот на Слоновата Коска за да го украсат седиштето на компанијата Рипли во Орландо, на Флорида.


Што мислите во врска со овој напис? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Забременување со допир на статуа!?!
2.6.2009 13:31:23   
mami
ако е точно, да организираме чартер за сите мами кои неможат да добијат бебенце...јас помалку и верувам во вакви работи, и кај нас има едно место- Говедаров камен, каде одат младите кои неможат да имаат деца и од тоа што досега сум го слушала успеале да добијат бебенце...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Забременување со допир на статуа!?!
2.6.2009 20:02:58   
Еца
Мене искрено ништо не ме чуди, луди времиња, луди работи, а може и да има нешто, виша сила...мислам за да добиеш дете, се ќе направиш,, затоа ништо никој не го кошта да се обиде...да изгуби нема ништо, а можеби ќе добие...А инаку и јас сум слушнала за тој говедаров камен,и за жени кои навистина потоа забремениле...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?