|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Се грижите ли околу мислењето што го имаат др...
16.5.2014 15:00:09   
Defne90 RR
Еве насловот си кажува се.Имено дали се замарате со тоа што луѓето мислат за вас.Дали кога ќе слушнете некоја невистина за вас ви пречи тоа или го игнорирате,како и да не сте го чуле.Или пак полагате грижи само околу тоа какво мислење имаат најблиските за вас.Јас лично се грижам околу тоа што другите мислат за мене и за каква личност ме сметаат.Па дури ете и да се работи за некој познајник само.И ужасно ме иритира кога ќе слушнам работи што немаат никаква врска со мене.А за поблиските па да не ни кажувам.Друштвена и комуникативна личност сум секогаш сум отворена за нови пријателства и токму затоа скоро секогаш ме засегнува туѓото мислење за мене.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Се грижите ли околу мислењето што го имаа...
16.5.2014 15:12:46   
marchi
dokolku lujgeto se vo pravo za toa sto go mislat i iskazuvaat moze da se rece deka sum se zainteresirala,deka se grizam.vo sprotivno NE.ionaka vo mnogu slucaevi lugjeto znaat da izmisluvaat raboti da nabivaat muabeti vo necii glavi,da ubeduvaat nekogo...toa za mene e stvaranje pogresna slika i ne se grizam

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Се грижите ли околу мислењето што го имаа...
17.5.2014 11:34:47   
AneLav RR
Јас воопшто не се замарам, а доколку би се замарала би го живеела нивниот живот по нивни правила и нормим, а не по мои. Единствено се грижам за мислењето на моите родители, сестра ми и сопругот, само за нив можеби би променила нешто кај мене или ако ништо друго би дискутирала за тоа. Од друга страна пак на некој начин сите живееме по некои општо прифатени културни норми и морални вредности кој без да сакаме ни се наметнати од средината и начинот на живот.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Се грижите ли околу мислењето што го имаа...
17.5.2014 12:14:11   
Melanija RR
Сепак имаме ваква тема со поинаков наслов Колку ви е важно туѓото мислење? =ТУКАuser posted image постовите ќе бидат префрлени во старата темаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?