Се грижите ли околу мислењето што го имаат другите за вас? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Defne90 RR -> Се грижите ли околу мислењето што го имаат другите за вас? (16.5.2014 15:00:09)

Еве насловот си кажува се.Имено дали се замарате со тоа што луѓето мислат за вас.Дали кога ќе слушнете некоја невистина за вас ви пречи тоа или го игнорирате,како и да не сте го чуле.Или пак полагате грижи само околу тоа какво мислење имаат најблиските за вас.Јас лично се грижам околу тоа што другите мислат за мене и за каква личност ме сметаат.Па дури ете и да се работи за некој познајник само.И ужасно ме иритира кога ќе слушнам работи што немаат никаква врска со мене.А за поблиските па да не ни кажувам.Друштвена и комуникативна личност сум секогаш сум отворена за нови пријателства и токму затоа скоро секогаш ме засегнува туѓото мислење за мене.




marchi -> RE: Се грижите ли околу мислењето што го имаат другите за вас? (16.5.2014 15:12:46)

dokolku lujgeto se vo pravo za toa sto go mislat i iskazuvaat moze da se rece deka sum se zainteresirala,deka se grizam.vo sprotivno NE.ionaka vo mnogu slucaevi lugjeto znaat da izmisluvaat raboti da nabivaat muabeti vo necii glavi,da ubeduvaat nekogo...toa za mene e stvaranje pogresna slika i ne se grizam




AneLav RR -> RE: Се грижите ли околу мислењето што го имаат другите за вас? (17.5.2014 11:34:47)

Јас воопшто не се замарам, а доколку би се замарала би го живеела нивниот живот по нивни правила и нормим, а не по мои. Единствено се грижам за мислењето на моите родители, сестра ми и сопругот, само за нив можеби би променила нешто кај мене или ако ништо друго би дискутирала за тоа. Од друга страна пак на некој начин сите живееме по некои општо прифатени културни норми и морални вредности кој без да сакаме ни се наметнати од средината и начинот на живот.




Melanija RR -> RE: Се грижите ли околу мислењето што го имаат другите за вас? (17.5.2014 12:14:11)

Сепак имаме ваква тема со поинаков наслов Колку ви е важно туѓото мислење? =ТУКА[sm=smiley1.gif]постовите ќе бидат префрлени во старата тема[sm=smiley1.gif]




Страница: [1]