|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Емисии за готвење
12.3.2013 20:29:32   
Pepelaska *
Од Стево Карапанџа и Џејми Оливер денес сите станаа готвачи.user posted image

Кои емисии ги гледате вие и колку може да се научи?
Јас гледам храна и вино, кај Ана и понекогаш Алачки од мк исто и 24 kitchen

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 20:33:19   
Bethany
Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno user posted image Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 20:39:50   
niki
ponekogas gledam 24 kithcen
gledam Dodji na veceru na prva srpska tv
ako naletam na nesto na TLC i imam vreme gledam

ne bi rekla deka nesto osobeno moze da se nauci posebno ako sakas zdravo da se hranis
seedno interesno mi e da gledam kako drugi gotvat, so sto kombiniraat i taka

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 20:44:43   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno user posted image Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

Антонио на канал 5 да не е овај? И мене ми е смешен, ама кога ќе измеша се живо не ми се јаде баш user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 20:53:18   
Bethany
Mozebi. Navistina ne sum sigurna,ama izgleda kako da e toj :)

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 20:54:36   
Ikana
Јас Џејми Оливер си го поштував многу ама пред да стане толку искомерцијализиран што дури и за да се докаже почна јадења од кал што се вели да прави хахахаха....Хелс кичен е интересна исто така. Од нашиве, храна и вино ми е омилена!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 20:58:22   
hopeless
Јас гледам Храна и Вино кога имам време, а други не

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 21:08:04   
zzaa
hrana i vino

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 22:47:43   
Felly RR
Храна и вино гледам и јас, не за друго, туку и М го сака, си слуша и си повторува, како таа да готви. А другиве не ни се интересни.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 22:51:02   
Tanjicka
voopsto ne gledam, ne sum po gotvenjeto a za degustacija ako vikaat nema problem prva sumuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 23:10:09   
Lacrymosa
храна и вино дефинитивно... Антонио коа ќе ми направи некоја турли тава е ми се згадува, Алачки ме нервира од аспект што промовира некоја традиционална храна а лупнала ноктите два метри и коа ми готви на рамна плотна, а се обидува се тоа да изгледа традиционално... да распалеше циганското ќе ја респектирав, а вака ми оди на нерви.. па уште ко ќе почне да завива или да се лигави со гласот е од колосек ме ваѓа... Инаку сакам нормални јадења со нормални состојки што можат лесно да се најдат, а не да видам некое убаво на око јадење али пола состојки неможам да ги најдам па светот да се преврти

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 23:12:44   
miana
Храна и вино - најмногу ми се допага и онаа Алапачка ми е инетерсна да ја гледам ама да не ја слишам

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 23:18:01   
Maria
Храна и вино,најдобри се.user posted image
А, само што ја гледав Алачки,правеше некој колач,ама како се лигави,лелелеле...се изнервирав и не го догледав до крај,а баш ме интересираше...user posted image
Инаку обожавам да испробувам нови рецепти и да готвам,посебно некои слатки и солени торти и ролати.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 23:21:58   
Bilence2
Vkusot na tradicijata gledam, epten sum po makedonskata kujna, najmnogu za makalata.mh,mh... A andrijana ne mn me bendisuva. Na pazar ja.srekavam povremeno i e mnogu voobrazena. Epten e "dignata".

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Емисии за готвење
12.3.2013 23:22:36   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno user posted image Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

Антонио на канал 5 да не е овај? И мене ми е смешен, ама кога ќе измеша се живо не ми се јаде баш user posted image


Јас мислам дека Бетани мисли на Дени од 4 сезони, тој беше интересен и смешен, се нешто ќе згрешеше, ќе му загореше и мене ми беше интересен да го гледам. Инаку добар готвач е тој, мислам дека на некој од политичариве му готвел.
Антонио не го обожавам зашто за едно јадење ќе стави 4 вида месо и како може да не биде убаво, па камо месо и јас знам да готвамuser posted image
Баш како што рече Пепелашка сите станаа готвачи и искрено последно време менувам, зашто веќе алергична станав, само рецепти, готвачи, само тоа се дава на ТВ. Луѓево што се вели немаат пари за леб, а тие само рецепти


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Емисии за готвење
15.3.2013 12:00:44   
arh_diz
gledam koga imam vreme

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Емисии за готвење
15.3.2013 12:03:17   
dostickage
Ednistveno nesto sto kej me zastane pred TV podolgo od pet minuti.
I jas i V gi obozavame. Ne deka nesto primenuvam samo go ladam pomokot za pauza

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Емисии за готвење
15.3.2013 13:15:03   
Calypso
Ау, си гледам. 24кичн ми е секојдневие, Рудолф особено. Не за друго, кога немам поим што да правам за ручек, одма добивам идеја од емисиите Easy meals. Лесни и вкусни рецепти, а кога има Rudolph's bakery, ела тргни ме од пред тв... колку рецепти негови имам направено, не се бројат веќе. Од нашиве само Храна и Вино, и тоа ако син ми ја види дека оди во етер, ќе ми рече да ја оставам. А другите не ги гледам.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Емисии за готвење
17.3.2013 19:45:45   
Mihaela 2010
Definitivno hrana i vino ,uzivam koga gledam .Onoj Antonio na kanal 5se trudi deckovo ama mnogu mi mesa vkusovi a jas ne sum po toa .

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Емисии за готвење
17.3.2013 20:10:21   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno user posted image Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

Антонио на канал 5 да не е овај? И мене ми е смешен, ама кога ќе измеша се живо не ми се јаде баш user posted image


Јас мислам дека Бетани мисли на Дени од 4 сезони, тој беше интересен и смешен, се нешто ќе згрешеше, ќе му загореше и мене ми беше интересен да го гледам. Инаку добар готвач е тој, мислам дека на некој од политичариве му готвел.
Антонио не го обожавам зашто за едно јадење ќе стави 4 вида месо и како може да не биде убаво, па камо месо и јас знам да готвамuser posted image
Баш како што рече Пепелашка сите станаа готвачи и искрено последно време менувам, зашто веќе алергична станав, само рецепти, готвачи, само тоа се дава на ТВ. Луѓево што се вели немаат пари за леб, а тие само рецепти



Сепак изгледа дека ќе е тој што викаш ти Дени. Пред некој ден го начекам тој Оливер од канал 5, не мислев на тој, мада и тој е интересен за гледање што се муља таму заедно. На тој смешниот што мислам го нема веќе изгледа.

Инаку, порано гледав и јас Џејми Оливер, ми беше интересно бидејќи човекот навистина е вешт и го бива, сака тоа да го прави, не дека правев нешто од него, исто имаше после него една жена која правеше доста лесни и брзи јадења, плус имаше и некои практични совети. Пак јас не знам како се вика. user posted image Ама откога ја сменивме кабловска, не ги наоѓам веќе тие програми, а такви емисии не ги ни барам, ете освен храна и вино кога налетам на неа, имам и запишано рецепт, два, ама мислам никогаш ништо не направив. user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Емисии за готвење
4.11.2014 23:45:35   
Defne90 RR
Храна и вино гледам само од емисии за готвење.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Емисии за готвење
27.11.2014 7:35:19   
caciana
Go gledam Dzejmi Oliver,mnogu e zabaven vo gotvenjeto.Hrana I vino Ne GI gledam skoro nikogas,osven majka mi ako go zakoci kanalot, pa taka I jas DA gledamuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Емисии за готвење
30.11.2014 17:46:17   
scared RR
храна и вино и вкусот на традицијата многу ми е интересна user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?