Емисии за готвење (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


Pepelaska * -> Емисии за готвење (12.3.2013 20:29:32)

Од Стево Карапанџа и Џејми Оливер денес сите станаа готвачи.[sm=smiley1.gif]

Кои емисии ги гледате вие и колку може да се научи?
Јас гледам храна и вино, кај Ана и понекогаш Алачки од мк исто и 24 kitchen




Bethany -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 20:33:19)

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno [sm=smiley36.gif] Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.




niki -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 20:39:50)

ponekogas gledam 24 kithcen
gledam Dodji na veceru na prva srpska tv
ako naletam na nesto na TLC i imam vreme gledam

ne bi rekla deka nesto osobeno moze da se nauci posebno ako sakas zdravo da se hranis
seedno interesno mi e da gledam kako drugi gotvat, so sto kombiniraat i taka




Pepelaska * -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 20:44:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno [sm=smiley36.gif] Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

Антонио на канал 5 да не е овај? И мене ми е смешен, ама кога ќе измеша се живо не ми се јаде баш [sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 20:53:18)

Mozebi. Navistina ne sum sigurna,ama izgleda kako da e toj :)




Ikana -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 20:54:36)

Јас Џејми Оливер си го поштував многу ама пред да стане толку искомерцијализиран што дури и за да се докаже почна јадења од кал што се вели да прави хахахаха....Хелс кичен е интересна исто така. Од нашиве, храна и вино ми е омилена!




hopeless -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 20:58:22)

Јас гледам Храна и Вино кога имам време, а други не




zzaa -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 21:08:04)

hrana i vino




Felly RR -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 22:47:43)

Храна и вино гледам и јас, не за друго, туку и М го сака, си слуша и си повторува, како таа да готви. А другиве не ни се интересни.[sm=smiley36.gif]




Tanjicka -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 22:51:02)

voopsto ne gledam, ne sum po gotvenjeto a za degustacija ako vikaat nema problem prva sum[sm=smiley1.gif]




Lacrymosa -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 23:10:09)

храна и вино дефинитивно... Антонио коа ќе ми направи некоја турли тава е ми се згадува, Алачки ме нервира од аспект што промовира некоја традиционална храна а лупнала ноктите два метри и коа ми готви на рамна плотна, а се обидува се тоа да изгледа традиционално... да распалеше циганското ќе ја респектирав, а вака ми оди на нерви.. па уште ко ќе почне да завива или да се лигави со гласот е од колосек ме ваѓа... Инаку сакам нормални јадења со нормални состојки што можат лесно да се најдат, а не да видам некое убаво на око јадење али пола состојки неможам да ги најдам па светот да се преврти




miana -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 23:12:44)

Храна и вино - најмногу ми се допага и онаа Алапачка ми е инетерсна да ја гледам ама да не ја слишам




Maria -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 23:18:01)

Храна и вино,најдобри се.[sm=smiley1.gif]
А, само што ја гледав Алачки,правеше некој колач,ама како се лигави,лелелеле...се изнервирав и не го догледав до крај,а баш ме интересираше...[sm=jezicek.gif]
Инаку обожавам да испробувам нови рецепти и да готвам,посебно некои слатки и солени торти и ролати.[sm=smiley1.gif]




Bilence2 -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 23:21:58)

Vkusot na tradicijata gledam, epten sum po makedonskata kujna, najmnogu za makalata.mh,mh... A andrijana ne mn me bendisuva. Na pazar ja.srekavam povremeno i e mnogu voobrazena. Epten e "dignata".




Snowhite RR -> RE: Емисии за готвење (12.3.2013 23:22:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno [sm=smiley36.gif] Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

Антонио на канал 5 да не е овај? И мене ми е смешен, ама кога ќе измеша се живо не ми се јаде баш [sm=smiley1.gif]


Јас мислам дека Бетани мисли на Дени од 4 сезони, тој беше интересен и смешен, се нешто ќе згрешеше, ќе му загореше и мене ми беше интересен да го гледам. Инаку добар готвач е тој, мислам дека на некој од политичариве му готвел.
Антонио не го обожавам зашто за едно јадење ќе стави 4 вида месо и како може да не биде убаво, па камо месо и јас знам да готвам[sm=smiley36.gif]
Баш како што рече Пепелашка сите станаа готвачи и искрено последно време менувам, зашто веќе алергична станав, само рецепти, готвачи, само тоа се дава на ТВ. Луѓево што се вели немаат пари за леб, а тие само рецепти




arh_diz -> RE: Емисии за готвење (15.3.2013 12:00:44)

gledam koga imam vreme




dostickage -> RE: Емисии за готвење (15.3.2013 12:03:17)

Ednistveno nesto sto kej me zastane pred TV podolgo od pet minuti.
I jas i V gi obozavame. Ne deka nesto primenuvam samo go ladam pomokot za pauza




Calypso -> RE: Емисии за готвење (15.3.2013 13:15:03)

Ау, си гледам. 24кичн ми е секојдневие, Рудолф особено. Не за друго, кога немам поим што да правам за ручек, одма добивам идеја од емисиите Easy meals. Лесни и вкусни рецепти, а кога има Rudolph's bakery, ела тргни ме од пред тв... колку рецепти негови имам направено, не се бројат веќе. Од нашиве само Храна и Вино, и тоа ако син ми ја види дека оди во етер, ќе ми рече да ја оставам. А другите не ги гледам.




Mihaela 2010 -> RE: Емисии за готвење (17.3.2013 19:45:45)

Definitivno hrana i vino ,uzivam koga gledam .Onoj Antonio na kanal 5se trudi deckovo ama mnogu mi mesa vkusovi a jas ne sum po toa .




Bethany -> RE: Емисии за готвење (17.3.2013 20:10:21)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Nemam posebno da sakam da gledam nekoja, Hrana i vino ako se zadesi, i imase eden mlad decko gotvac, ne se sekavam nitu kade, e nego sakav da gledam oti mi bese interesen, pomalo smesen, ama pak spontano si tecese emisijata, pa bese interesen kako se snaoga i vrti po kujnata, te zeme nesto ispere, te levo-te desno [sm=smiley36.gif] Ocigledno druga rabota nemav stom ja gledav emisijata.

Антонио на канал 5 да не е овај? И мене ми е смешен, ама кога ќе измеша се живо не ми се јаде баш [sm=smiley1.gif]


Јас мислам дека Бетани мисли на Дени од 4 сезони, тој беше интересен и смешен, се нешто ќе згрешеше, ќе му загореше и мене ми беше интересен да го гледам. Инаку добар готвач е тој, мислам дека на некој од политичариве му готвел.
Антонио не го обожавам зашто за едно јадење ќе стави 4 вида месо и како може да не биде убаво, па камо месо и јас знам да готвам[sm=smiley36.gif]
Баш како што рече Пепелашка сите станаа готвачи и искрено последно време менувам, зашто веќе алергична станав, само рецепти, готвачи, само тоа се дава на ТВ. Луѓево што се вели немаат пари за леб, а тие само рецепти



Сепак изгледа дека ќе е тој што викаш ти Дени. Пред некој ден го начекам тој Оливер од канал 5, не мислев на тој, мада и тој е интересен за гледање што се муља таму заедно. На тој смешниот што мислам го нема веќе изгледа.

Инаку, порано гледав и јас Џејми Оливер, ми беше интересно бидејќи човекот навистина е вешт и го бива, сака тоа да го прави, не дека правев нешто од него, исто имаше после него една жена која правеше доста лесни и брзи јадења, плус имаше и некои практични совети. Пак јас не знам како се вика. [sm=smiley36.gif] Ама откога ја сменивме кабловска, не ги наоѓам веќе тие програми, а такви емисии не ги ни барам, ете освен храна и вино кога налетам на неа, имам и запишано рецепт, два, ама мислам никогаш ништо не направив. [sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: Емисии за готвење (4.11.2014 23:45:35)

Храна и вино гледам само од емисии за готвење.




caciana -> RE: Емисии за готвење (27.11.2014 7:35:19)

Go gledam Dzejmi Oliver,mnogu e zabaven vo gotvenjeto.Hrana I vino Ne GI gledam skoro nikogas,osven majka mi ako go zakoci kanalot, pa taka I jas DA gledam[sm=smiley1.gif]




scared RR -> RE: Емисии за готвење (30.11.2014 17:46:17)

храна и вино и вкусот на традицијата многу ми е интересна [sm=smiley1.gif]




Страница: [1]