|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 13:39:48   
Glück90
Jas seuste ne sum majka no mnogu me interesira dali na svoite decinja im kupuvate skapa obleka

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:07:06 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 13:43:02   
Палешка РР
Не, за бебето не. Гледам да е нежна, памучна, мекичка, пријатна и убава..брендовите не ме интересираат. Затоа пак син ми само тоа го интересираuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:07:36 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 13:43:16   
Adrijana
НЕ. Не купувам ни на мене ни на неа. Гледам да си минеме што поефтино, пошто секако ќе ги израсне за месец два, така да ич не ми се исплаќа да и купувам скапа облека.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:07:49 >


_____________________________



(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 13:53:50   
nadica
НЕ нема потреба од брендирана облека да е квалитетна а за брендови има време по неколку години секако user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:08:04 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 14:25:43   
Glück90
znam luge koi patat od toa nivnoto dete da bide obleceno vo skapa obleka.Jas mislam deka dovolno e deteto da se cuvstvuva komotno i ubavo da mu stoi bez razlika kolku skapo e platena oblekata

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:08:18 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 14:28:46   
matushka
Pa skapa ne, ama nikogas mu nema kupeno nesto od pazar, nekako ic nema doverba vo toj kvalitet. Si nosi normalna obleka od prodavnici za bebinja a i si najdovme Zara kids-autlet i sega samo od tamu mu kupuvam, kvalitetna a pristapna cena.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:08:36 >

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 14:53:12   
melody
Ne sme i kupile do sega brendirana obleka,a i nemam namera sega za sega zosto se brzo izrasnuva, no bogznae ako najdam nesto sto navistina mi se dopaga ,a e brendirano pa dali nema da i go kupam.Ovde oblekata sto ne e brendirana i onaka e eftina i mnogu kvalitetna bez razlika dali e za bebinja ili pak za nas vozrasnite,nonstop imaat popusti pa nekogas super parce mi se faka da zemam za od 5- 10 liriuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:08:50 >

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 15:01:25   
caci20
Kade ima matuska Zara kids outlet? Bas da vidam sto ima

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:09:08 >


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.4.2010 15:03:48   
matushka
Vo Aerodrom, znaes li kade bese slatkarnicata Stela? Posle ne nejznino mesto napravija igroteka Baloni.
Znaci koga stios pred Stela, pred tebe ke vidis ogromna cvena kula, na 15 metri pred tebe. Vo kulata pozadi ima Zara kids.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:09:26 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Маркирана облека за бебиња и деца
25.4.2010 8:48:48   
mother 29
Obaïbi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:09:39 >

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 9:05:02   
mother 29
му купивме на Марко, geox  патики,не ,да се добри..прекрасни!
гледав all star високи стартки,ама 2 000 ден плус не ми се даваа,прво му ги зедовме geox-ot!ај следно тоа ке еuser posted image
што се однесува до облеката,јас не патам од комлекс детето да ми е облечено во марка.може да се случи еден ден да оди во градинка во блуза од 250 ден,а наредниот во дуксер на бенетон од 1 600 ден.јас ретко му купувам скапа облека,едино патики.а мм ми секое идење ск носи по некој "партал".
инаку има повеке парчиња со знак ,тој од мене.....
user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил mother 29 -- 25.4.2010 9:09:53 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 9:27:34   
Viktori
Не. И не ни планирам. И јас за мене, само за патики фрлам пари.
И не ја сфаќам поентата на купување скапа облека за децата...На децата ништо не им значи.
Инаку сум се изнагледала наконтени тетки што вриштат како ненормални по децата затоа што паднале во трева, а носеле не знам каков и од колку пари фустан.  Имаше и едно дете со рејбан наочари и од маса не стана 2 саати, да не ги скрши нели...Бедно...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 9:58:45   
Maca25
Не патам од комплекс ќерка ми да е облечена во марка, само тоа да биде од окаиди или нешто слично, и облакам и купувам тоа што ми се допаѓа и што убаво ќе и стои. За мене искрено е исто, дали носела блузичка од Бенетон или од Анжи. Нина има  брендирана облека, ама не купена во Македнија, најчесто ја нарачувам од странство, кога некоја моја другарка оди во Италија или Германија, ни носи. И од Џамбо купуваме. Мислам дека за 3000 ден може човек од глава до пети да го облече детето и плус играчки да му изнакупи. Како немаше Џамбо во Македонија.
Гледам да има убави кондурчиња и патичиња. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 10:51:44   
Палешка РР
Еден виц, во контекст на темава

Си биле три мајки во парк.
Едната вика"Сине, не се прпелај во тревата, тренерките се Адидас, внимавај да не ги извалкаш"
Втората вика "Сине, не оди во калта, патиките се Nike ќе ги извалкаш"
Третата вика "Сине не трчај толку, побрзо ќе огладниш" user posted image

Две тажни крајности!

Сите деца што учат со Марио се средна класа. Има две деца кои отскокнуваат..едното на сиромашни родители, а другото се расфрла со пари. Кога одеа на екскурзија низ Македонија, сиромашното не се пријави затоа што родителите немаа пари тоа да му го приуштат. Децата се организираа и собраа по 200 денари за девојчето да биде со нив. Му дадоа и за џепарлак! Другото дете кое секогаш е дотерано во маркирана облека, кое секогаш има 6000 денари, минимум во џеб...е секогаш само.
Тажно и за него..но децата секогаш ги избегнуваат појаките, во било каков смисол, од себе.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 11:02:11   
Maca25
Летоска се сретнав со еден другар на брат ми во центар. И тој има ќерка еден месец помала од Нина. Ме испраша се за Нина, јадење, спиење, какање...И одма он почна со фалење на ќерка му, како она била буцка, се си јадела, како си спиела мирно, не плачела навечер, мојата како била ситна, плачка, не спиела....јас почнав да се нериврам. После почна да прашува од каде и купувам облека. Јас викам - од секаде. Купувам што ми се свиѓа. И он тука - а жена ми само марка и купува, по 300 евра трошиме на облека, одме во грчка и купваме, мојата носи само облека од окаиди, од mothercare, baby zara.....
Ми пукна филмот. тој до вчера немаше вода у очи сега мене ми се праи фраер. Мајка ми беше со мене и ми вика, шо не му кажеш ти дека нина носи марка? Не се спуштам на тоа сељачко ниво.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 11:05:02   
arh_diz
Spored mene netreba da se kupuva markirana obleka na decata za dve tri nosenja i se frla. No i netreba da se kupuva kineska obleka .Treba da se odbere nekoja sredna cena bar jas taka kupuvam na decinjata od brat mi.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 11:13:06   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25
Како немаше Џамбо во Македонија.


Вчера случајно шетајќи низ зелен пазар, видов продавница Jumbo во склопот на пазарот!
До душа не знам дали стварно е Jumbo, и купив едни пумпарици-450ден и маичка на кратки ракави - 290ден на внука ми, на нив пишува дека се произведени во Грција и памукот е многу убав!
Инаку за бебушот имам некои работи од Jumbo Грција, баш ги споредив и тука негде е квалитетот!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
25.4.2010 11:33:33   
Maca25
Да да, носат облека од Џамбо и цените им се супер. јас од таму некогаш купувам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
28.4.2010 13:22:12   
TRANSTAR
pred da se rodi nikodim se se vrtev po prodavnici i gledav obleka, a koga sfativ deka eden poznanik ima prodavnica za detska obleka i prodava grcka detska obleka kupena vo leskovacuser posted image , e od togas pravec pazarce.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
28.4.2010 13:38:40   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25
Како немаше Џамбо во Македонија.


Вчера случајно шетајќи низ зелен пазар, видов продавница Jumbo во склопот на пазарот!
До душа не знам дали стварно е Jumbo, и купив едни пумпарици-450ден и маичка на кратки ракави - 290ден на внука ми, на нив пишува дека се произведени во Грција и памукот е многу убав!
Инаку за бебушот имам некои работи од Jumbo Грција, баш ги споредив и тука негде е квалитетот!


И јас купувам од таму.Имам купувано и за бебушот пред да се породам имаат многу убави ќебенца.Сега на Мартин од таму му купив јакна за пролет.Ми се допаѓа имаат убава роба.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
28.4.2010 13:57:29   
profesorica
Не пазам да мора да биде во брендирана, дамјан носи и најобични блузички, но има некои и поскапи од мерак што му ги купиле, на пример, wenice, addidas, okaidi i to

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
23.7.2010 11:46:07   
dostickage
Ne patam od toa deteto da mi nosi brendirana obleka,gledam da bide mekicka i kvalitetna.Iako moram da priznam deka koga imam golemi popusti si kmupuvam brendirana obleka zasto na popust mi doagja isto kako da sum kupila od pazar duri i poeftino.Sega pred nekoe vreme mu kupuvav od Premaman super stvari za uste posuper ceni.Nekako premaman mi se slabost,sto da pravam :)))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
21.11.2014 14:09:53   
Mila mamicka
Не патам од комплекси, па детето да мора да ми носи постојано брендирана облека, можам да кажам дека гардеробата што ја има син ми е пола-пола. За дотерување купувам претежно брендови, не затоа што се бренд, туку затоа што навистина ми се допаѓаат моделите, а за дома и за во градинка купувам од детски бутици за кои знам дека носат квалитетна гардероба.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
21.11.2014 14:43:21   
AneLav RR
Дека патам од комплекси не патам, ама убаво ми е на душата кога ќе си ги дотерам во некој бренд. Е сега да бидам јасна, јас облека им купувам и од пазар и од бутици и од брендови. Поскапата брендирана гардероба што ја имаат најчесто им е од сестра ми , таа им купува од Италија и таа ја носиме за специјални пригоди на пример роденден. За обувки гледам да е бренд, а за облека баш и не, се што ми се допаѓа купувам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Маркирана облека за деца и бебиња
21.11.2014 16:43:57   
Ki4iko
како што читам сите го делиме мислењето.и јас сакам да го облечам детето во маркирана облека од пригода до пригода,ама не сакам лудо купување на само брендирана облека.и онака за кратко ќе стане мала и ќе ја крениме во плахарот

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?