|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каква е вашата сексуална фантазија?
10.2.2015 9:24:49   
AneLav RR
Размислував некое време дали да отворам ваква тема. Се прашував дали жените би пишувале за нивните сексуални фантазии. А зошто да не си реков, па и ние имаме потреба за секс , а и се разбира носиме некоја сексуална фантазија што сакаме да ни се оствари. Почесто се случува мажите да ја водат сексуалната игра, но кога би ја воделе ние како би изгледало тоа, која е нашата замисла за добар секс, дали тоа го имаме со нашиот партнер? Ајде баш ме интересира какви се нашите сексуални фантазии, перверзни, груби, нежни, поврзани со некој фетиш или сеуште ни се табу тема...user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каква е вашата сексуална фантазија?
10.2.2015 13:19:32   
Melanija RR
Засега сум за класика па фантазиите се поврзани единствено со местотоuser posted image
Сакав во вода пробав не ми се допадна, е од водени места ми остана плажа. Е тешко остварливо за плашливци user posted image а во странство е и казниво па налет фантазија user posted image
М помагала засега не, врзувања па можеби, други варијанти нит ми текнуват нит ми се user posted image

Ете ако е фантазија сакам во хотелска соба со голем што би се рекло со брачен кревет , и плус да има убав поглед па отворени врати user posted image ама плашливка па да биде барем на 2 кат user posted image

И не ја игнорирајте темата имате опција за анонимно, па ќе муабетиме со цитата од анонимен за да знаеме на кого нешто се однесува

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каква е вашата сексуална фантазија?
10.2.2015 23:33:10   
lukajana RR
Добра ви е темава ја видов сабајле ама сега најдов време за пишување.Сексуални фантазии сигурно имаме сите ама во последно време нас ни фали време за да ги оствариме па не дека е ретко ама претежно е на трчање а за фантазии треба така по натенане .Кога не бевме во брак или додека немавме деца сите фантазии ги исполнувавме дали мои дали на мм можам да кажам многу сме се дружелеuser posted image па имало романтични вечери со целовечерен секс ,секс во вода,викенди во викендичка многу жешки,врзување,многу пози пробани и незнам уште што.Иницијатива имало од двете страни и сеуште е така а фантазиите ке ни почекаат малку да ни пораснат децата ,дотогаш само редовно ке си го пишуваме домашното толку долго колку што можеме да си дозволиме.
Иначе сакам да пробам секс во кола на некое пусто место иако мислам дека нема да ми се допадне ама ми останало неостварена желба што може и да се оствари не се знаеuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каква е вашата сексуална фантазија?
11.2.2015 2:02:02   
marchi
Ne ti e losa temava user posted image ne sum jas bas po tie fantazii ama golema i neotstvarena zelba mi e da probam seks vo kola

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каква е вашата сексуална фантазија?
11.2.2015 22:20:22   
Defne90 RR
Хаха интересна тема навистина.Инаку пошто секс во кола имам пробано неколкупати сега имам сексуална фантазија да пробам секс на хаубата на кола.и тоа на некое пусто место каде нема луѓе и никој нема да не гледа со маже.Па којзнае летово може и ќе ја оствариме,само децата да ги стокмиме кај некоја баба и пут под ноге накај некоја пустелија.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каква е вашата сексуална фантазија?
11.2.2015 22:29:47   
mommy_angels RR
Охохооооо добро е ,не почнавме анонимно user posted image user posted image user posted image
Добро е што е за фантазии оти во последно време само и тоа ми преостана од сексот-да фантазирам user posted image user posted image user posted image Со детево што по цела ноќ ме бара и ако не сум до нејзе тргнува да види каде сум user posted image ни С од секс нема,што вели Лукајана погоре,од време на време домашно пишуваме колку да не ни зараснат user posted image
А за фантазии па не знам што ми е неостварено-имало секс во езеро,секс во када,под туш,во кола(на стари години пробано)user posted image , секс со шлаг,секс со мраз,во сите позиции и во секој ќош по дома.Перверзиите не ги сакам така да ги немало и нема да ги има,не се мој тригер user posted image .Е можам да кажам дека не сме си купиле ни една секси играчка,па може тоа треба да се проба
Така да како заклучок би дала дека моја секс фантазија е да си купиме повеќе време ,за да си го воскреснеме сексуалниот живот од минатото

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каква е вашата сексуална фантазија?
12.2.2015 0:57:30   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Добро е што е за фантазии оти во последно време само и тоа ми преостана од сексот-да фантазирам user posted image user posted image user posted image Со детево што по цела ноќ ме бара и ако не сум до нејзе тргнува да види каде сум user posted image ни С од секс нема.
А за фантазии па не знам што ми е неостварено-имало секс во езеро,секс во када,под туш,во кола(на стари години пробано)user posted image , секс со шлаг,секс со мраз,во сите позиции и во секој ќош по дома.Е можам да кажам дека не сме си купиле ни една секси играчка,па може тоа треба да се проба
Така да како заклучок би дала дека моја секс фантазија е да си купиме повеќе време ,за да си го воскреснеме сексуалниот живот од минатото

I kaj nas e poslabo so seks, duri pocnav da brojam kolku pati mesecno sme imaleuser posted image od selektiranava statija malku me podzamisli seks so slag so mraz i takvi rab. Ne sum se osmelila na takvo nesto ne bi se snasla vo situacijata user posted image a za nekoja seksi igracka MOZEBI bi kupila. Hahaha. I za kraj i jas sum za voskresnuvanje na seksualniot zivot.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?