|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:08:11   
profesorica
Имаме тема:ова не знаевте за мене

но еве ајде да збориме за тоа што незнаете за мм или дечко ми.

мм не знае да скрие ништо, одма му се познава на лицето
секој викенд ми носи појадок во кревет
секој ден ми прави неверојатни сендвичи за на работа уште пред да ме разбуди....user posted image многу го сакам!!!

инаку темата:ова не знаевте за мене може да ја најдете со кликање тука


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:11:18   
mis.
мм ми прави зимницаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:14:53   
Еца
мм ми прави поубав ручек од мене user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:17:27   
profesorica
сигурна сум дека има многу работи кои не ги знаеме за вашите партнери, но што е она најинтересно што би го споделиле со нас?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:19:08   
Enika
decko mi ne go biva za gotvenje i takvi rabotiuser posted image ama pa mn saka da mi ugoduva, da se grizi za mene...do den denes se tepame za novcanik koj da plati...aj na pocetoot da me sharmira ama sea neznam...takov e...shirokogradna osoba:Di najveke si go sakam i sakam koga me razmazuvauser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:19:18   
happy mommy
Маж ми прави ручек , одлично готви морам да го пофалам, пере,чисти , го бања и пресоблака син ми , е само не го рани затоа што малиов ич не го слуша и не јаде со него. Му донесов кутре дома мало самоједче кое на почеток ич не го сакаше а сега сите обврски околу неа си ги превзема он. Си го сакам највеќе .

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:24:44   
Enika
oooooooooo bravo happy mommy pa reto taov maz da najdes:Di bravo za samojad mn gi sakam tie kucinja:D

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 14:43:05   
happy mommy
И ја ги сакам Еника ама након искуство од 3 год со чување на самојед, ги сакам само на screen saver :) , која обврска е да се чува куче а плус оваа раса со лаењето нивно се неподносливи, лаат на све а кога грми нема шанси да ја затнеш никако.
За да ја купам на почетокот бев спремна да не се земам со маж ми ако не се согласи да чуваме куче , а сега настојувам да ја дадеме на некого поклон а маж ми не сака :) Како фино ми се врати инатот на моја глава нели :)

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 15:24:05   
Iva
Мм не ми дозволува да чистам по дома, викендов направи генералка по дома user posted image user posted image user posted image  и не ми дозволи да му помогнам, ама не за друго, вика дека он поубаво чистел од мене. Ако, мене ми одговараuser posted image user posted image

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
13.10.2009 19:03:34   
Pepe
Kakva interesna diskusija...mm sviri gitara i so toa me osvoi najmnogu....i seuste znae da mi zapee nekoja pesna,a mene kako i prviot moment koga toa go napravi i posle tolku godini mi doaga da pocrvenam od sram...hehehehehuser posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
14.10.2009 9:18:42   
big_mama817
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Pepe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
14.10.2009 9:45:28   
penelopa
Маж ми е голем авантурист, многу сака да шетаме и да откриваме нови места...ме научи да уживам во живототuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
20.2.2010 9:58:43   
majka 79
mm ne cisti po doma, ne pegla, ne gotvi, ne gi banja decata, ne gi frla valkanite alista vo korpa.........no sepak pravi da se cuvstvuvam najsakanata zena na svetot, edna i edinstvena za nego.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
20.2.2010 10:26:35   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

ama pa mn saka da mi ugoduva, da se grizi za mene...do den denes se tepame za novcanik koj da plati...aj na pocetoot da me sharmira ama sea neznam...takov e...shirokogradna osoba:Di najveke si go sakam i sakam koga me razmazuvauser posted image


исто и дечко ми,плус и знае да готви,и кога одиме на одмор редовно тој спрема ручек,најмногу си го сакамuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
20.2.2010 12:57:48   
Anushka
Од кога се знаеме, за секој мој роднден ми купува онолку бели ружи, колку години полнам. Кога се парни броеви, последната ружа е црвена.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
21.2.2010 0:05:29   
Тања РР
Мм редовно ги мие садовите дома.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
21.2.2010 1:18:46   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

ama pa mn saka da mi ugoduva, da se grizi za mene...do den denes se tepame za novcanik koj da plati...aj na pocetoot da me sharmira ama sea neznam...takov e...shirokogradna osoba:Di najveke si go sakam i sakam koga me razmazuvauser posted image


исто и дечко ми,плус и знае да готви,и кога одиме на одмор редовно тој спрема ручек,најмногу си го сакамuser posted image


Е мојов не готви..ни кафе незнае да праи бре...ама ако...ке научи...лека полека user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
21.2.2010 12:19:44   
Leonida
Мм е многу внимателен и често ми угодува. Ми прави доручек, ручек (подобар е од мене во кујнаuser posted image ), кафиња, чаеви...... Не дека јас воопшто не си правам ништо, туку бидејки сум зафатена околу малата па така он ми помага. Попладне кога ке се врати од работа обавезно ме заменува и поминува некое време он со неа за јас да се одморамuser posted image
Ми се погодиuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
21.2.2010 16:37:10   
nutelizza
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

mm ne cisti po doma, ne pegla, ne gotvi, ne gi banja decata, ne gi frla valkanite alista vo korpa.........no sepak pravi da se cuvstvuvam najsakanata zena na svetot, edna i edinstvena za nego.


user posted image
ова како јас да сум го пишувала!!!!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
27.3.2010 23:38:16   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

mm ne cisti po doma, ne pegla, ne gotvi, ne gi banja decata, ne gi frla valkanite alista vo korpa.........no sepak pravi da se cuvstvuvam najsakanata zena na svetot, edna i edinstvena za nego.


user posted image
ова како јас да сум го пишувала!!!!



и кај мене е вака, со исклучок што мм знае да направи пица од готово тесто.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
27.3.2010 23:54:25   
Bitolcanka
Дечко ми вари преубаво кафенце, духовит е, добар е, на секому помага - душичка, затоа најмногу си го сакам user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
28.3.2010 0:00:40   
Maca25
Мм преубаво слика и го прави нејдоброто кафе на свет. Ме прави среќна и мене и нашата ќеркичка и затоа си го сакаме најмногу на свет.

се друга јас правам user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
28.3.2010 1:01:14   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

mm ne cisti po doma, ne pegla, ne gotvi, ne gi banja decata, ne gi frla valkanite alista vo korpa.........no sepak pravi da se cuvstvuvam najsakanata zena na svetot, edna i edinstvena za nego.



да и уште едно чудо НЕ има ама навистина ме прави среќна една и единствена

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
12.6.2014 1:21:30   
Defne90 RR
Мм ги бања децата,усисува по дома,ми помага во домашните обврски,прави многу убаво кафе,ме изненадува пријатно постојано. user posted image Со еден збор прекрасен човек е и навистина се труди да ни угоди на сите дома.user posted image Затоа и си го сакаме толку многу.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ова не знаевте за мојот сопруг/дечко
12.6.2014 8:00:50   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Имаме тема:ова не знаевте за мене

но еве ајде да збориме за тоа што незнаете за мм или дечко ми.


инаку темата:ова не знаевте за мене може да ја најдете со кликање тука



А темава всушност нема никаква врска со посочената - Што не знаевте за мене. Подобро да ја преименуваме - Што мојот маж работи по дома.user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?