|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
[Анкета]

Што сте во хороскоп?


овен
  7% (13)
бик
  10% (18)
близнаци
  7% (12)
рак
  9% (16)
лав
  7% (13)
девица
  11% (20)
стрелец
  6% (11)
шкорпија
  11% (20)
вага
  5% (9)
риба
  7% (13)
водолија
  7% (12)
јарец
  7% (12)


Вкупно гласови: 169


(Последен глас : 21.3.2015 14:05:59)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што сте во хороскоп?
29.4.2009 18:37:09   
Еца

Кој знак сте во хороскоп и дали верувате во хороскоп?

Јас сум бик,и некогаш порано можеби и верував по малку,а сега...уште помалкуuser posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Elena -- 29.4.2009 18:46:51 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 18:42:05   
Еца
Изворна порака Анушка:
horoskopot mislam deka e sozdaden za da gi objasni neobjasnivite raboti kako privlecnost, odbivnost...
jas sum devica...



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 18:48:55   
mila
Jas sum vodolija o srekna sum poradi toa,bidejki na nekoj nacin veruvam vo horoskop!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 19:01:58   
mis.
Jas sum strelez so podznak skorpija i veruvam vo horoskop.

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 19:58:33   
agnes77
стрелец user posted image


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 20:32:41   
Nikolina
jas sum jarecuser posted image so podznak strelec

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 20:32:56   
biljanaM
Јас сум стрелец, хороскоп читам за забава чат пат

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што сте во хороскоп?
29.4.2009 20:39:57   
Natasha5
Jas sum jarec i porano mnogu citav horoskop ama sega nekako slabo

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што сте во хороскоп?
30.4.2009 8:47:00   
Katuska
Dupla skorpija --i veruvam vo horoskop.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што сте во хороскоп?
30.4.2009 9:00:26   
mami
јас сум овен и мнооооогу си личам со обајсувањата за него- тврдоглава до бесвест, упорна, борбена кога ке си намислам нешто..и така..сакала нејкела ке си верувам, кога толку добро ме опишуваuser posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што сте во хороскоп?
30.4.2009 9:47:02   
Anushka
vtoriot sin mi se rodi na prviot den od proletta - Oven! Bev presrekna, zatoa sto mislam deka podobro za nego da bide tvrdoglav i nastojciv Oven, otkolku romanticna i cuvstvitelna Riba...
jas kak devica (mnogu konzervativna, realisticna i analiticna) vo podznak skorpija (zedna za avantura, erotika i okultizam) mnogu jako user posted image user posted image user posted image se zabavuvam samata so sebe si!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што сте во хороскоп?
30.4.2009 9:58:05   
Aleksandra
Jas sum strelec so podznak jarec, vo horoskop ne veruvam bidejki porano mnogu gi citav i primetiv deka samo gi mesaat znacite i istite tekstovi gi povtoruvaat.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што сте во хороскоп?
17.6.2009 8:28:48   
Еца
Еве нешто интересно за темата, околу хороскопските знаци и сексот, како да заведете некој хороскопси знак...

Овен - Ставете му на знаење дека го обожавате, никогаш не му наредувајте, но и немојте да се согласувате за сè со него, тоа му е досадно.
Сакаат да доминираат, со нив сексот често е груб, брз и многу возбудлив. Сексуалано разбудете го со масажа и грицкање на усните.

Бик - Кај бикот е добро да уживате во старата народна поговорка дека љубовта излегува од желудникот.
Ќе ви се исплати бидејќи биковите се страствени и издржливи љубовници, но им недостасува иновативност.
Бакнување во врат ги излудува исто како и црвена крпа пред очите.

Близнаци- Сакаат да разговараат и се воодушевуваат ако им ги проширите хоризонтите.
Сакаат да експериментираат и не се срамежливи.  Момчињата сакат да им ги бакнувате прстите а девојките дланките за да се чувствуваат како принцези

Рак - Ако им делите комплименти, внимавајте да бидете искрени и иновативни, во спротвно ќе ве прочитаат веднаш.
Дајте им чувство на доверба и дозволете им да ви помогнат. Нежен секс со раковите ги вклучува сите сетила, но немојте да очекувате некои посебни новости. Ги возбудува галење на градите.

Лав - Се возбудуваат на воодушевување и комплименти, па и кога не се сосема искрени. Многу се чувствителни и страствени љубовници.
Разнежнете ги до еротска масажа или нежно грепкање по грбот.

Девица - Бараат партнер кој ќе ги смири интелектуално. Многу ретко се одлучуваат за авантура, а во долга врска сексот со нив секој пат е сè подобар и подобар.
Прилично се конвенционални и не сакаат неочекувани ситуации во сексот. Стомакот им е главна ерогена зона.

Вага - Сакаат да зборуваат за себе. Не е тешко да ги освоите ако спрема нив сте искрени и забавни. Најчувствителен дел од телото им е долниот дел од грбот и задникот.
Можете да откриете додека играте, а подоцна почнете со интимности. Вагите се доминантни љубовници.

Скорпија - Немојте да се обидете да ги контролирате, но немојте ни да бидете млитави затоа што тие сакаат силни луѓе.
Сексот со нив е интензивно и страстно искуство, многу се издржливи и спремни да ги исполнат вашите замисли. Гениталиите кај скорпиите се поосетливи отколку кај останатите.

Стрелец- За да ги привлечете морате емоционално да се воздржите. Лесно ќе ги повикате на состанок, но потешко ќе ги вплеткате во сериозна врска.
И кога ќе ги освоите мора да сте подготвени дека ќе ги делите. Тие се авантуристи, сакаат да истражуваат, секс во природа и слично. Не сакаат конзервативни партнери. Ги возбудуваат покриените делови од телото.

Јарец - Сакаат да разговараат за сериозни теми и потребен им е некој кој добро ќе ги насмее. Никогаш немојте да доцните на состанок.
Издржливи љубовници, можат да имаат секс пo цела ноќ и  добри се во тоа што го прават. Заведете ги милувајќи им ги колената и нозете.

Водолија - Потребно е да сте комуникативни и флексибилни. Ерогени зони им се листовите. Масирајте ги или врзете ги. Креативни се во сексот, го доживуваат како забава и сакаат брз секс.

Риби - Заведете ги со разговор за духовноста. Сакаат позитивни партнери кои ќе им доделуваат комплименти. Распламтете ги со масажа на стапалата кои се главна ерогена зона кај рибите. Сакаат еротски игри, глумење улоги...

< Поракaта ја уредил Elena -- 17.6.2009 8:30:31 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што сте во хороскоп?
13.7.2009 14:51:51   
dani85
jas sum rak so podznak bik i retko citam horoskop a i nekogas moze i ke poveruvam vo toa so go pisuva

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што сте во хороскоп?
6.8.2009 18:43:34   
nadica
jas sum bik vo horoskop ama go citam od razonoda ne deka veruvam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што сте во хороскоп?
6.8.2009 19:26:02   
Лејди
јас сум водолија во подзнак рак

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што сте во хороскоп?
29.8.2009 9:54:20   
ivanaa
Ovcauser posted image (oven)-ne veruvam-ama zirnam da vidam sto i kakouser posted image

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што сте во хороскоп?
29.8.2009 12:05:17   
arh_diz
Jas sum Skorpija vo horoskop. Ne veruvam vo horoskop pa nemoze na site Skorpii primer se isto da ni se sluci. Poveke veruvam vo horoskop koj se pravi poedinecno za sekogo

(Одговор на членот ivanaa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што сте во хороскоп?
29.8.2009 12:12:16   
jovanka
bliznaci so podznak vaga

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што сте во хороскоп?
29.8.2009 12:52:19   
mother 29
jas lav.maz mi jarec,Marko vaga..ne veruvam vo horoskop

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што сте во хороскоп?
29.8.2009 13:02:40   
BEBICA
Jas sum RAK maz mi OVEN a kerkami VAGA

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што сте во хороскоп?
29.8.2009 13:06:24   
profesorica
Сега видов на анкетава најмногу девици има меѓу мамичките или можеби не гласале сите.Инаку јас сум девица user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што сте во хороскоп?
30.8.2009 16:09:33   
STRUMFETA
jas i sin mi filip sme bik a maz mi-oven.Inaku ne veruvam mnogu vo xoroskop ama ete karakteristikite na ovenot se onie na maz miuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што сте во хороскоп?
30.8.2009 18:23:18   
ripce
user posted image и јас и син ми... инаку карактеристиките за user posted image потполно се совпаѓаат со мојот карактер, а ако се погоди истото и кај син ми... е тешко на мажот ми user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што сте во хороскоп?
30.8.2009 18:30:32   
garfild
Јас сум овен,ќерка ми бик,маж ми вага

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?