|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Цептер садови за готвење
15.9.2009 11:20:38   
profesorica
Кој користи цептер садиви за готвење, дали и колку сте задоволни од нив?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:27:33 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Цептер садови за готвење
15.9.2009 11:36:04   
Mam81
Јас имам пријателка што има цептер садови и многу е задоволна, можеш да готвиш без вода и без зејтин сакам цептер user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:27:45 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Цептер садови за готвење
15.9.2009 12:00:59   
profesorica
Јас имам неколку садови од цептер и не да сум задоволна, презадоволна сум, ми ги даде свекрвата за Младенци како подарок.А и она самата 17 години ги користи нејзините цептер садови.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:28:11 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mam81)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Цептер садови за готвење
15.9.2009 23:48:46   
jovanka
Pre zadovolna za bebusot koga pocnav da mu gotvam za nego go kupiv najmaloto tendzere i stvarno hranata si ostanuva so nepromenet vkus i oblik plus regulatorot na toplina vitaminite sekogas ke ostanat vnatre. Koj e vo moznost da si kupi odlicni se user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:28:24 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Цептер садови за готвење
16.9.2009 12:09:20   
Saturn
Da. Imam edno pogolemo tendzere od Cepter so dodatok za gotvenje na parea. Go kupivme posle svadba i koshtashe skoro kolku shporet da kupish. Uzasno se skapi ama se mnogu kvalitetni, hranata sama se gotvi, nekako vkusot e mnogu podobar, a ne mu ja mislish mnogu na: prvo da se isprzi neshto pa da se dodade drugo, pa mesoto vaka, zelenchukot onaka... Se odednash moze da se zgotvi i da bide prevkusno. Na kapakot pokazuvachot na temperatura ti kazuva koga i na kolku da ja namalish temeraturata na shporetot, i vsushnost posle 10-15 minuti gotvish na najtivko, bidejki tendzreto si ja zadrzuva postignatata temperatura.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 23.9.2009 13:28:38 >

(Одговор на членот Mam81)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Цептер садови за готвење
13.12.2009 15:23:27   
mami
сакам да си купам еден комплет..ај вака ориентационо- колку чинат? знам дека си се поскапички ама вредат тоа знам...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Цептер садови за готвење
13.12.2009 15:50:59   
arh_diz
Јас користам цептер премногу сум задоволна

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Цептер садови за готвење
14.12.2009 10:28:45   
profesorica
јас ги добив на поклон од свекрва ми за младенци.имам 2 тенџериња, тавче и мало тнџерче за млеко.

свекрва ми имаат и вакуумски садови, тавчиња и цедалки и секакви тенџериња. буквално цел комплет.

мојот комлет чини околу 250 евра.(4 парчиња)


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Цептер садови за готвење
14.12.2009 10:37:07   
Iva
Еј баш ме потсетивте за Цептер. Свеки на времето уште додека биле марки, си земала на рати Цептер производи во вредност од 1 000марки. Но не знам зошто престанала да ги плаќа ратите. Мм пред мсец дена се јави во Цептер да праша дели уште ни важи она што сме го платиле до сега. Не најдоа таму ни направија пресметка во евра и ни кажаа дека сега вредноста е околу 500 евра, а треба да се доплатат уште некои 150-160евра. Можеме да си ги земеме производите што свеки ги порачала или некои нови. баш се израдував. Треба да одиме со мм да видиме што има и да се одлучиме што ќе зимаме. Овие 150 евра исто така треба на рати да си ги платиме максимум за 18 месециuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Цептер садови за готвење
14.12.2009 10:38:07   
profesorica
user posted image user posted image user posted image одлично ива, многу се добри ќе се препородиш.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Цептер садови за готвење
14.12.2009 10:38:37   
caci20
Mene tetka mi obavezno mi nosi po nesto od Zepter za razlicen povod. Dobiv lazicki za sladoled, stipki za suvomesnati, sadovi za serviranje, eden sad so kapak za cuvanje hrana. Epten se dobri ama skapi se.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Цептер садови за готвење
14.12.2009 10:38:55   
mami
охооо па тоа е супер..ке го разгледам сајтот па ке почнам малку по малку

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Цептер садови за готвење
1.2.2011 15:14:01   
penelopa
Се што е од Цептер е закон, барем за мене...презадоволна сум веќе 10 години користиме нивни тенџериња и стваро е време да ги замениме - обавезно Цептер user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Цептер садови за готвење
1.2.2011 22:31:40   
mama na Mila
Super se sadovite, jas koristam 2 tengerinja - kako po pravilo i moite se podarok od svekrva miuser posted image i stvarno se ekonomicni i "bezbedni" za domakinki sto se sekogas vo guzva - mnogu tesko moze da ti zagori nesto!!! a plus toa lesno se odrzuvaat, stedat energija i hranata se gotvi so malku voda (da bidam iskrena bez maslo go spremam samo mesoto, se se spremam da podgotvam nesto od knigata so recepti sto mi ja dadoa so sadovite no ... ke bide eden den!!!)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 11:12:39   
miana
Svekrvami ima se na zepter...ama bas se i mnogu e zadovolna... Jas imam bratstvo,funkcijata im e ista,poeftini se samo vo izrabotkata se po grubi..nemaat takvi racki kako zepterot 

(Одговор на членот mama na Mila)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 12:08:43   
Mihaela 2010
Јас случајно се запознав со директорката на цептер,па ми донесе тестери од нивната козметика,креми за лице,раце, нозе,после сончање,парфемите и женски и машки.Да ви кажам сум задоволна од кремата дневна што им е,ама не ми даде каталог за тенџерињата.Инаку правосмукалката им е 1500 евра,а за секој производ рече ке ми даде 40 посто попуст..може да ја побарам user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 12:12:58   
miana
auuuuuu 1500 evra za pravosmukalka a ne im e nisto posebno..Ja ima na svekrvami prijatelka i ne e nisto posebno..Za tie pari kirby ke si kupis..Svekrvami ima kirby i e prezadovolna i toa ja ima mnogu godini unazad.Kirby petkata i extra e ..Posle toa znaes deka ti e cisto..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 12:15:41   
Mihaela 2010
Кирби дефинитивно,беа пред две недели кај мене ,окапаа 3 саата ,стварно е лудница цисти петка.ама 2100 евра кошта..ке причека за други времињаuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 12:15:47   
arh_diz
Jas gi znam licno pretstavnicite na cepter tuka i kazuvaat deka kozmetikata ne e nisto posebna slicna na orifleme e.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 12:19:27   
miana
Temava bese za sadovi za gotvenje ne za kozmetika ,ama ubavo e da se znae deka kozmetikata ne im e nisto posebno

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 12:36:14   
Yummy Mammy
I majka mi i svekrva mi so godini godini unazat koristat Cepter, i koga se zimavme so mm toa im bese glavno: koja kakvo tendzere ke mi dala user posted image  Taka, jas si sostaviv komplet od najrazlicni tavi, tendzerinja, cedilki i slicno... iskreno, sadovite se perfektni i vredat za sekoj denar (da ne kazam evro) ama za nekoj sto ustvari gotvi od vreme na vreme user posted image  Mene zenite po doma sto mi se vrtat mi gi ispogrebaa, partal mi gi napravija, edno vreme im pisuvav upatstva za gotvenje vo Cepter, cistenje i skladiranje, ama dzabe... sega im lepam zolti stikeri so natpis "Ne gi grebi tavite/tendzerinjata" i im gi lepam vo plakarite kaj sto stojat user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 20:41:19   
Maca25
Јас имам едно тенџере од Цептер, и уште неколку садови и ептен сум задоволна. Се готвам во него. Вреди за сите пари. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Цептер садови за готвење
8.8.2011 22:10:27   
kapina
koja e internet stranata na cepter

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Цептер садови за готвење
9.8.2011 13:18:13   
miana
pisi na google zepter.mk i ke najdes koja e stranata

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Цептер садови за готвење
10.8.2011 7:58:57   
temjana
Shto e muabetov so svekrvite i cepteruser posted image i jas od svekrva mi imam eden komplet tendzerinja od cepter, ama iskreno i ne gledam nekoja razlikauser posted image ok se ne velam ne ama....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Voda
Goga 27

Kakva voda mu davate na Vaset_o bebe?

Prevriena od Cesma (29%)

Flasirana (za deca) (29%)

Flasirana (42%)


Број на сите гласови: 59

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!