|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пеглање на кошули
9.6.2009 12:23:10   
lide78
Ova e edna od najmacnite i najdosadnite raboti za mene,pa uste i pantaloni so rab,leleeeee.Ima li uste nekoj kako mene ili...

< Поракaта ја уредил Elena -- 9.6.2009 12:24:25 >


_____________________________

Колку убав ден!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 12:25:23   
Еца
Јас еве се приклучувам тука.Ако нешто ми е мачно за пеглање, е тоа се кошули и пантолони.А уште маж ми носи униформа па пеглањето кошули ми е секојдневиеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 12:26:08   
mami
леле значи мразам, мразам, мразам кошули и панталони со раб...и нели каков е животот превртлив имам мм кој обожава кожули, 99% од времето е во нив..а на работа оди со одело значи морам панталоните да ги пеглам со раб...абе кога му перам кошули ми се темни кога ке ми текне после колку треба да ги пегламuser posted image

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 12:27:57   
mami
моето сочувство Елена до твоите живциuser posted image user posted image user posted image униформа- ух...секојдневно пеглање кошулиuser posted image јас гледам таа обврска да снижам на еднаш неделно и после 6 дена се рехабилитирамuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 12:50:15   
lide78
pa i jas gledam ednas nedelno i da se otkacam za cela nedela i da vi kazam otkako go koristam stirakot vo sprej Merito nekako mi e polesno,ama sega na zeskovo nisto ne pomaga.ke pocnam noke na terasa.

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 12:54:01   
mami
додека бев кај моите пеглав на тараса, овде не пошто ке пукне брука по комшиитеuser posted image затоа пеглам во соба, со сите врати и прозори отворени и по горен дел купаки(да не биде ептен градник user posted image )

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 12:59:34   
srnicka
Zdravo na site!
Peglanje kosuli i pantoloni na rab definitivno e najteskata i najdosadnata rabota sto postoi i vistinski krojam plan kako da se otkacam od toa user posted image . Mojot maz poradi rabotata e postojano vo kosula i pantoloni. Neznam kako ke se izdrzuva a samo sto pocnav da go peglam jas user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 13:37:28   
Anushka
Ова е мојот трик - ќе си најдете дебел маж и се’ што ќе облече му стои „како испеглано“user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 13:39:35   
mami
хахахаха ах Анушке...мојот ко што тргнал до таму ке стигнеме...божем прво од солидарност спрема мене додека бев бремена, ама му се уарни па си продолжи со тоа темпо и откако се породивuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 13:55:07   
lide78
a samo sto sakav na dieta da go stavamuser posted image

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 14:50:10   
Mammy
Е за тоа драги мои, барем за бремените.."ме болат нозете, отечени ми се стапалата и сл..."
Овие изговори секогаш палат..
А имам среќа што мм знае сам да си испегла и стално ми вели дека подбро пегла од мене..
Јас на тоа му велам дека тој е перфектен и совршен маж..па сега замислете си его и среќа..user posted image




_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 14:52:34   
lide78
mojot toa go pravi koga ke se skarame za da mi pokaze deka moze i bez meneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 15:04:03   
Mammy
user posted image user posted image user posted image ..да..да.. само така се прават..реално е дека можат без нас..мм живеел сам скоро 3 години, сам се грижел за себе,пеглање, перење, готвење.
Заедно живееме евеќе 4 месеци и гледам дека ептен си се навикна на мене..перење, готвење..ама ми помага во пеглање сепак..

Така да се се може..ама проблемот е во тоа што некако сепак ова останло женска работа..user posted image


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 15:07:20   
natasha
lelelelelelelelelele vi se priklucuvam kon makata narecena peglanje kosuliuser posted image Fala Bogu so muz mi ne e cesto vo kosuli inaku mislam dega ke dehidriram peglajkiuser posted image a faktot deka imam dve sincinja tesko mene koga ke pocnat da izlagaat

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 15:11:47   
mami
наташа честитки и до тебе...user posted image user posted image user posted image јас само викам по братучеткаму на мм која обожава да му купува кошули да не го прави тоа..кај на мм кошулите па уште и на син ми од сега да почнам..ке се борам да го научам на маички, не за друго- за мое добро лично user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 15:15:04   
lide78
imame resenie i za toa ,na hemisko 100den e kosula i ic da ne se macis,ama koga ke razmislam 50 evra mesecno i ne mi se davaat

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пеглање на кошули
9.6.2009 16:55:07   
Палешка РР
Е јас си немам такви маки. Маж ми се облекува спортски, маици, блузи, шизички панталони со џебови, па не морам да умирам над пеглата толку user posted image .

Кошули и панталони со раб пеглам за Велигден и за на свадба и тогаш ми е толку смешен што неретко се случува да се пресоблече. Не сакам костумосани мажи user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пеглање на кошули
7.8.2009 11:53:49   
big_mama817
jas da vi kazam oslobodena sum od peglanjeuser posted image na pantaloni so rab zs mm e sportski tip pa retko oblekuva vakvi pantaloni a za kosulite pa i tie retko gi nosi user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пеглање на кошули
7.8.2009 12:00:55   
niki
E jas obozavam maz oblecen vo kosula, ne bas onie od odelo ti e mi se grozni, ama ima fini kosuli so sportski primesi i maz mi se takvi kosuli si nosi i na rabota ima uniforma koja se sostoi od kosula i pantoloni, pa si peglam cesto i go imam tolku usovrseno peglanjeto taka da gi peram odednas kosulite od uniforma ima okolu 15 i isto tolku pantoloni i sve si zavrsuvam za 2-3 casa zavisi kolku me matka kerka mi i posle sum si raat desetina dena. Inaku pred da se omazam mrazev peglanje i seta garderoba mi se sostoese od materijali koi ne se peglaat, sega kaj peglam za mm peglam i za mene, macno e ne vikam ne, ama koga ke si go poglednam posle vo kosula kolku mi e ubav, se isplati makata.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пеглање на кошули
8.8.2009 2:28:37   
biljanaM
и мене ова ми е најнесаканата работа...поготово ако материјалот на кошулата не се пегла е тогаш......

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пеглање на кошули
21.8.2009 18:28:10   
penelopa
Peglanje košuli...bljakkkkk...dobro što na maž mi ne mu se omileni i rabotata ne go bara toa od nego( sega za sega)...koga treba košuli da peglam zbesnuvam....nemam živciuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пеглање на кошули
4.9.2009 7:00:22   
Bile
mene ne mi e tesko da peglam ama koga se vo prasanje pantoloni i kosula na maz mi epa mi se cini sakam da isceznam i da ne se pojavuvam.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пеглање на кошули
5.9.2009 12:34:41   
profesorica
Фала богу јас ја имам таа среќа да не морам на мм да му пеглам кошули и одела за на работа.Работи во сервис за електроника на коли и од таму им имаат дадено по 5-6 работнички комбилизони кои само се перат и сушат и спремни се за носење.

според погоре кажаното и јас спаѓам во таа категорија на жени што мразат да пеглаат.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Пеглање на кошули
30.10.2009 12:53:59   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

леле значи мразам, мразам, мразам кошули и панталони со раб...и нели каков е животот превртлив имам мм кој обожава кожули, 99% од времето е во нив..а на работа оди со одело значи морам панталоните да ги пеглам со раб...абе кога му перам кошули ми се темни кога ке ми текне после колку треба да ги пегламuser posted image


Potpisuvam
Vo posledno vreme pocnav pantalonite na hemisko da gi nosam

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Пеглање на кошули
30.10.2009 16:40:15   
mother 29
мм си е полежерен ...претежно во фармерки и блузи..многу ретко кошули..
така да немам гајле user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?