|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Секс со помлад?
30.8.2014 17:38:43   
jovana45
Sto mislite vie na ovaa tema?

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 30.8.2014 22:29:50 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Секс со помлад?
30.8.2014 19:53:02   
Палешка РР
Што да мислам...треба да се проба за да се знае user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот jovana45)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Секс со помлад?
31.8.2014 15:10:49   
jovana45
mislev na ideata... ok e? ne ok? :) baram samo tugo mislenje, zbuneta sum :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Секс со помлад?
31.8.2014 22:12:14   
mamicki
Ами, не се порачува преку Alli express user posted image . Ако дојде работата до секс, нема врска дали е помлад или постар.

(Одговор на членот jovana45)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Секс со помлад?
31.8.2014 22:58:55   
Defne90 RR
Па што е битно дали е помлад или постар,битно е да има некоја хемија меѓу вас и да ви биде добро и на двајцата.Секој си има право на избор со кој ќе спие,дали со помлад или со постар.Сексот не прашува во креветот дали е постар или помлад.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Секс со помлад?
1.9.2014 0:01:57   
jovana45
dosta e pomlad zatoa i ja otvoeiv temava
jas 45 on 23-4

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Секс со помлад?
1.9.2014 11:20:29   
Mihaela 2010
Zavisi sto ocekuvas od seksot..moze i da vi bide interesno..ti poiskusna od nego toj gore dole pocetnik, i da imal vrski prethodno sigurno tie devojcinja nemaat iskustvo kolku ti...probaj pa ke ni kazes kako bilo, jas povekje bi uzivala so postar od mene odkolku so pomladuser posted image ..neznam so segasnive godini taka razmisluvam na tvoi godini mozebi drugo bi mislela

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот jovana45)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Секс со помлад?
1.9.2014 11:41:29   
Anonimen
user posted image ау па тој може син да ти биде user posted image јас не би остај го детето нека си брка на негова возраст , да не се налутиш ама ти си веке возрасна жена , не можам да ја замислам таа слика, мајка ми која е тука негде твоја возраст со некој од 23 години user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
  Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Секс со помлад?
1.9.2014 13:17:40   
bucko mal
Potpis Dafne
Nikogas sum nemala pomlad decko,otsekogas sakav postari od mene. Godinite ne se presudni za dobar seks.Ako e mlad ne znaci deka ke e dobar vo krevet ili obratno,znci mora da se proba za da se znae.user posted image
Vo vrska so razlikata za godinite nema da komentirame bidejki temava ja razbiram deka treba da se diskutira okolu seksot so pomlad. A ne deka nekoj bara sovet od nas dali treba da bide so pomlad ili ne?
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Па што е битно дали е помлад или постар,битно е да има некоја хемија меѓу вас и да ви биде добро и на двајцата.Секој си има право на избор со кој ќе спие,дали со помлад или со постар.Сексот не прашува во креветот дали е постар или помлад.user posted image



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 12:25:30   
miana
Епа што не е нормално - не е! ајде сега да не се правиме вештачки, кажете дали би сакале вашите синови да спијат со жени врсни на вас, или пак со некоја ваша пријателка да речеме..Па и тоа дете е дете на нечија мајка бре! Или пак вие да спиете, да се сексате ( кажано по оргинално ) со другар на синот ваш..Абе ајде ке ве молам..Тоа не е природно, па не сме ние животни бре!!!!! Така постапуваат само кучиња и стока ! Ви се молам, ова не е здраво и не е нормално...Не ја охрабрувајте "госпоѓава" да подлажува деца.Тие деца имаат збудалени хормони и не мислат трезвено!!!! А Вие Јована45, имате ли деца?
Секс со толку помлад партнер не е воопшто нормален!!!!!!!!!!!! user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 13:39:45   
bucko mal
Zeni za razlika vo godinite imame tema tuka Разлика во годините

miana da ti kazam za nekoj toa sto ne e normalno za drugite e normalno I obratno,taka da sekoj so svoeto mislenje. Od moite deca na 23g,ocekuvam da bidat samostalni I da si teraat nivni zivot pa ako sakaat I so 45 zena.
Sigurna sum deka nema da dojdat I da me prasaat mene dali moze da se gledaat so nejze ili ne.Ako oni se srekni ke bidam I jas.Mene mi e vazno moite deca da bidat srekni,sto I da odlucat jas ke bidam so niv.I da nesum srekna so nivnata odluka mislenjeto ke si go zadrzam za sebe.

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 2.9.2014 13:41:27 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 13:51:10   
Hopeful RR
Јас мислам да не се замараш многу многу. Ако е полнолетен, ако е консензуално, ако знае колку години имаш и нема лажење и криење, слободно терајте. Битно е како се однесува со тебе и каква ви е врската. Ако е искрено, нормално, со почитување и љубов, не гледам никаков проблем. Тоа е апсолутно подобро отколку да си со некој на твоја возраст кој не те сака и почитува, или не се однесува добро со тебе. Уживај user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 14:43:52   
miana
user posted image user posted image Може и јас кога ке имам 50 вака ке размислувам...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 14:53:58   
Hopeful RR
Ако ова се однесуваше на мене, fyi далеку сум од 50 user posted image И не гледам како ставот и размислувањата во животот имаат врска со годините и средовечноста, едноставно секој е различен и има право на свое мислење, како и да го промени.

jovana45, не знам зошто воопшто ни поставуваш вакво прашање и за своја интима консултираш девојки/жени што не ги ни познаваш. Во секој случај, имаш доволно години за сама да одлучиш user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 22:39:31   
niki
boze zeni me iznenaduvate odnovo i odnovo

i vaka od posledno ke pocnam pa do prvoto prasanje

zosto intimno prasanje kon zeni sto ne gi poznava
a zosto pak stotici zeni diskutiraat tuka na forumov za deca, mazi, svekrvi, jatrvi, bolesti, problemi dilemi?
valjda zatoa postoi forumot da se diskutira na razni temi, vikaat dve glavi bile pomudri od edna, pa tek poveke koga ke se soberat kolku li mudrost se sobira...

drugo, moram da prasam zosto ne e normalno, zosto mlad maz i povozrasna zena se poistovetuva so zivotni,
ako mozat stari mazi da se lozat na pomladi zeni sto ne bi mozelo i obratno, sto e tuka tolku strasno

i do koga bre roditelite ke se pletkaat vo krevetot na decata, valjda e seksot i seksualniot partner intimna rabota, sto ima tuka roditelot bilo sto da kazuva, misli, zamisluva i sugerira
nemam 50 godini imam 36 i do sega ne sum probala so pomlad bidejki nemalo potreba, relativno sum mlada pa mladi mi bile i partnerite, ama sega ako se razvedam, posle 10ve godini so mm so ne mnogu zaviden seksualen zivot vo brak, prva rabota sto bi ja napravila bi si se pocastila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumornouser posted image ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni

go for it girl



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Секс со помлад?
2.9.2014 23:50:13   
Gwendolin
Еве јас сум ненормална според стандардите на некој, маж ми е помлад од мене, заедно сме 10 год. и не би имала секс со друг освен со него,кога има хемија, има и јака физика user posted image . Нема врска колку и како кој бил искусен или неискусен, нас 10 год веќе ни е супер. Ваљда некој вид животни сме user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Секс со помлад?
3.9.2014 11:28:00   
Hopeful RR
niki, скроз се слагам со тебе за се што кажа. Тоа што го пишав зошто се консултира со нас беше повеќе во смисла на сигурност во свои емоции. Ако jovana45 сака да има секс со помлад, крај на муабетот, нека тера понатаму, нема потреба да добива дозвола од племенскиот совет или маалските жени за да прави што сака user posted image Ние не можеме да и ги разјасниме емоциите, туку само да понудиме наше мислење или совет.

Инаку и јас сум за, веќе пишав. Добар аргумент имаш со тоа до кога ќе биде општествено прифатливо млади девојки со стари дедовци, а обратното е табу? И муабетот за животните и стоката воопшто не е на место, зарем се стока тие жени што се со постари мажи, или тоа важи само за постарите жени?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Секс со помлад?
3.9.2014 12:20:25   
miana
otreba, relativno sum mlada pa mladi mi bile i partnerite, ama sega ako se razvedam, posle 10ve godini so mm so ne mnogu zaviden seksualen zivot vo brak, prva rabota sto bi ja napravila bi si se pocas_tila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumornouser posted image ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni


Затоа напишав - може кога јас ке имам 50 вака ке размислувам - ама сега не ми е природно исто како што не ми е природно и возрасни мажишта со млади девојчиња...
Грозна ми е помислата мајками да се секса со дете на возраст на братми (23-4 ) или пак братми да спие со некоја бабетина - бљак!!!! Секој има право на свое мислење, мене ова не ми е природно и крај !!!! Стоп педофилија!

< Поракaта ја уредил miana -- 3.9.2014 12:22:35 >


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Секс со помлад?
3.9.2014 12:36:32   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

otreba, relativno sum mlada pa mladi mi bile i partnerite, ama sega ako se razvedam, posle 10ve godini so mm so ne mnogu zaviden seksualen zivot vo brak, prva rabota sto bi ja napravila bi si se pocas_tila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumornouser posted image ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni


Затоа напишав - може кога јас ке имам 50 вака ке размислувам - ама сега не ми е природно исто како што не ми е природно и возрасни мажишта со млади девојчиња...
Грозна ми е помислата мајками да се секса со дете на возраст на братми (23-4 ) или пак братми да спие со некоја бабетина - бљак!!!! Секој има право на свое мислење, мене ова не ми е природно и крај !!!! Стоп педофилија!



Или пак сега мајками да се гледа со некој врсен на мажми...Мислам хелооооу!!

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Секс со помлад?
3.9.2014 14:08:14   
Mihaela 2010
Dobro ovde ne stanuva zbor za pedofilija tuku za bas porasnati luge.jas poznavam par kade zenata e pomlada od maxot celi 18 god. Imaat dve decinja, taa sega ima 27. I stvarno neznam za 10 -15 god sto ke i se vrtka vo glavata na taa zena ama se si mislam deka ke i se vrtkauser posted image ..ama toa e vekje brak...temava sepak e seks so pomlad i nisto povekje, ili ke bide dobar ili los, kako sto pisav pogore zavisi koj sto i kolku ocekuva i ke dobie od seksot.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Секс со помлад?
3.9.2014 23:35:40   
mommy_angels RR
ohoooooooooo ovde interesni muabeti se vrtat user posted image user posted image user posted image
Jovana shto i da si pravish tvoe si e,ama najverojatno so iskustvoto na tvoi godiini 23 godishno detence bi bilo totalno izgubeno vo krevet.Najseriozno na 23 godini seushte ne mu e jasno koe kade se stava user posted image ,a ne pak da gi zadovoli tvoite seksualni fantazii.Ti probaj si ,pa raskazi ni kako toa nie gresime vo nasite stavovi.E sega koga veke tema e otvorena i e pobarano mislenje,sekoj ima sloboda da kaze sto saka.Jas licno nikogash ne bi legnala so 20 godini pomlad maz.Do Boga,vo krevet site barame iskustvo,ne prvoodelence za da ja uci azbukata

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Секс со помлад?
5.9.2014 18:23:48   
jovana45
sekoj so razlicni mislenja... nekoj so pozitivno nekoj so negativni
kako i da e temava ja otvoriv bidejki se naogjam vo takva situacija
sakav samo da cujam tugo mislenje, sto ostanatite mislat
nekoj prasa dali imam deca, da imam pa kakva vrska ima toa?
razvedena sum i samostalna zena
i mislam deka godinite ne treba da se presudni

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Секс со помлад?
5.9.2014 21:14:34   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

bi si se pocastila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumornouser posted image ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni




Леле бре ники, лиги ми потекоа од муабетов, жими мајка user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Секс со помлад?
5.9.2014 21:20:18   
jovana45
znaci ima istomislenicki hahah...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Секс со помлад?
23.9.2014 18:47:01   
tincule

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Епа што не е нормално - не е! ајде сега да не се правиме вештачки, кажете дали би сакале вашите синови да спијат со жени врсни на вас, или пак со некоја ваша пријателка да речеме..Па и тоа дете е дете на нечија мајка бре! Или пак вие да спиете, да се сексате ( кажано по оргинално ) со другар на синот ваш..Абе ајде ке ве молам..Тоа не е природно, па не сме ние животни бре!!!!! Така постапуваат само кучиња и стока ! Ви се молам, ова не е здраво и не е нормално...Не ја охрабрувајте "госпоѓава" да подлажува деца.Тие деца имаат збудалени хормони и не мислат трезвено!!!! А Вие Јована45, имате ли деца?
Секс со толку помлад партнер не е воопшто нормален!!!!!!!!!!!! user posted image


Значи тоа е проблемот со нас мајките децата за нас секогаш ќе бидат деца, значи ако тој има 23-4 години тоа веќе не е дете некој чува деца па дури и две на таа возраст што може на пример за мене не е нормално а за тебе е, ај без навреди те молам ги исплука сите тука. Сигурно на госпоѓава идејата за сексот не и е дојдена од нигде па може тој е оној кој прв инсистира на некаква блискост. А денешниве млади се доста свесни за самите себе и знаат повеќе од мене и тебе заедно. А конкретно на темава ако постои страст, хемија и интерес ама од двете страни што да не. Се додека некоја врска не е изманипулирана, створена од интерес или некаква си корист јас сум ЗА. А тоа каков би бил си зависи не од искуство од самата личност(себичен во кревет или не), мене на пример маж ми е помал од мене не толку многу години разлика, ама можам да кажам дека ми беше и ми остана најдобар секс user posted image user posted image user posted image
Поздрав

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?