Секс со помлад? (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


jovana45 -> Секс со помлад? (30.8.2014 17:38:43)

Sto mislite vie na ovaa tema?




Палешка РР -> RE: Секс со помлад? (30.8.2014 19:53:02)

Што да мислам...треба да се проба за да се знае [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




jovana45 -> RE: Секс со помлад? (31.8.2014 15:10:49)

mislev na ideata... ok e? ne ok? :) baram samo tugo mislenje, zbuneta sum :)




mamicki -> RE: Секс со помлад? (31.8.2014 22:12:14)

Ами, не се порачува преку Alli express [sm=smiley36.gif] . Ако дојде работата до секс, нема врска дали е помлад или постар.




Defne90 RR -> RE: Секс со помлад? (31.8.2014 22:58:55)

Па што е битно дали е помлад или постар,битно е да има некоја хемија меѓу вас и да ви биде добро и на двајцата.Секој си има право на избор со кој ќе спие,дали со помлад или со постар.Сексот не прашува во креветот дали е постар или помлад.[sm=smiley36.gif]




jovana45 -> RE: Секс со помлад? (1.9.2014 0:01:57)

dosta e pomlad zatoa i ja otvoeiv temava
jas 45 on 23-4




Mihaela 2010 -> RE: Секс со помлад? (1.9.2014 11:20:29)

Zavisi sto ocekuvas od seksot..moze i da vi bide interesno..ti poiskusna od nego toj gore dole pocetnik, i da imal vrski prethodno sigurno tie devojcinja nemaat iskustvo kolku ti...probaj pa ke ni kazes kako bilo, jas povekje bi uzivala so postar od mene odkolku so pomlad[sm=smiley36.gif]..neznam so segasnive godini taka razmisluvam na tvoi godini mozebi drugo bi mislela




Anonimen -> RE: Секс со помлад? (1.9.2014 11:41:29)

[sm=smiley36.gif] ау па тој може син да ти биде [sm=smiley36.gif] јас не би остај го детето нека си брка на негова возраст , да не се налутиш ама ти си веке возрасна жена , не можам да ја замислам таа слика, мајка ми која е тука негде твоја возраст со некој од 23 години [sm=smiley23.gif]




bucko mal -> RE: Секс со помлад? (1.9.2014 13:17:40)

Potpis Dafne
Nikogas sum nemala pomlad decko,otsekogas sakav postari od mene. Godinite ne se presudni za dobar seks.Ako e mlad ne znaci deka ke e dobar vo krevet ili obratno,znci mora da se proba za da se znae.[sm=smiley36.gif]
Vo vrska so razlikata za godinite nema da komentirame bidejki temava ja razbiram deka treba da se diskutira okolu seksot so pomlad. A ne deka nekoj bara sovet od nas dali treba da bide so pomlad ili ne?
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Па што е битно дали е помлад или постар,битно е да има некоја хемија меѓу вас и да ви биде добро и на двајцата.Секој си има право на избор со кој ќе спие,дали со помлад или со постар.Сексот не прашува во креветот дали е постар или помлад.[sm=smiley36.gif]





miana -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 12:25:30)

Епа што не е нормално - не е! ајде сега да не се правиме вештачки, кажете дали би сакале вашите синови да спијат со жени врсни на вас, или пак со некоја ваша пријателка да речеме..Па и тоа дете е дете на нечија мајка бре! Или пак вие да спиете, да се сексате ( кажано по оргинално ) со другар на синот ваш..Абе ајде ке ве молам..Тоа не е природно, па не сме ние животни бре!!!!! Така постапуваат само кучиња и стока ! Ви се молам, ова не е здраво и не е нормално...Не ја охрабрувајте "госпоѓава" да подлажува деца.Тие деца имаат збудалени хормони и не мислат трезвено!!!! А Вие Јована45, имате ли деца?
Секс со толку помлад партнер не е воопшто нормален!!!!!!!!!!!! [sm=hudicek1.gif]




bucko mal -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 13:39:45)

Zeni za razlika vo godinite imame tema tuka Разлика во годините

miana da ti kazam za nekoj toa sto ne e normalno za drugite e normalno I obratno,taka da sekoj so svoeto mislenje. Od moite deca na 23g,ocekuvam da bidat samostalni I da si teraat nivni zivot pa ako sakaat I so 45 zena.
Sigurna sum deka nema da dojdat I da me prasaat mene dali moze da se gledaat so nejze ili ne.Ako oni se srekni ke bidam I jas.Mene mi e vazno moite deca da bidat srekni,sto I da odlucat jas ke bidam so niv.I da nesum srekna so nivnata odluka mislenjeto ke si go zadrzam za sebe.




Hopeful RR -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 13:51:10)

Јас мислам да не се замараш многу многу. Ако е полнолетен, ако е консензуално, ако знае колку години имаш и нема лажење и криење, слободно терајте. Битно е како се однесува со тебе и каква ви е врската. Ако е искрено, нормално, со почитување и љубов, не гледам никаков проблем. Тоа е апсолутно подобро отколку да си со некој на твоја возраст кој не те сака и почитува, или не се однесува добро со тебе. Уживај [sm=smiley1.gif]




miana -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 14:43:52)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Може и јас кога ке имам 50 вака ке размислувам...




Hopeful RR -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 14:53:58)

Ако ова се однесуваше на мене, fyi далеку сум од 50 [sm=smiley36.gif] И не гледам како ставот и размислувањата во животот имаат врска со годините и средовечноста, едноставно секој е различен и има право на свое мислење, како и да го промени.

jovana45, не знам зошто воопшто ни поставуваш вакво прашање и за своја интима консултираш девојки/жени што не ги ни познаваш. Во секој случај, имаш доволно години за сама да одлучиш [sm=smiley1.gif]




niki -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 22:39:31)

boze zeni me iznenaduvate odnovo i odnovo

i vaka od posledno ke pocnam pa do prvoto prasanje

zosto intimno prasanje kon zeni sto ne gi poznava
a zosto pak stotici zeni diskutiraat tuka na forumov za deca, mazi, svekrvi, jatrvi, bolesti, problemi dilemi?
valjda zatoa postoi forumot da se diskutira na razni temi, vikaat dve glavi bile pomudri od edna, pa tek poveke koga ke se soberat kolku li mudrost se sobira...

drugo, moram da prasam zosto ne e normalno, zosto mlad maz i povozrasna zena se poistovetuva so zivotni,
ako mozat stari mazi da se lozat na pomladi zeni sto ne bi mozelo i obratno, sto e tuka tolku strasno

i do koga bre roditelite ke se pletkaat vo krevetot na decata, valjda e seksot i seksualniot partner intimna rabota, sto ima tuka roditelot bilo sto da kazuva, misli, zamisluva i sugerira
nemam 50 godini imam 36 i do sega ne sum probala so pomlad bidejki nemalo potreba, relativno sum mlada pa mladi mi bile i partnerite, ama sega ako se razvedam, posle 10ve godini so mm so ne mnogu zaviden seksualen zivot vo brak, prva rabota sto bi ja napravila bi si se pocastila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumorno[sm=smiley36.gif]ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni

go for it girl





Gwendolin -> RE: Секс со помлад? (2.9.2014 23:50:13)

Еве јас сум ненормална според стандардите на некој, маж ми е помлад од мене, заедно сме 10 год. и не би имала секс со друг освен со него,кога има хемија, има и јака физика [sm=smiley36.gif]. Нема врска колку и како кој бил искусен или неискусен, нас 10 год веќе ни е супер. Ваљда некој вид животни сме [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif].




Hopeful RR -> RE: Секс со помлад? (3.9.2014 11:28:00)

niki, скроз се слагам со тебе за се што кажа. Тоа што го пишав зошто се консултира со нас беше повеќе во смисла на сигурност во свои емоции. Ако jovana45 сака да има секс со помлад, крај на муабетот, нека тера понатаму, нема потреба да добива дозвола од племенскиот совет или маалските жени за да прави што сака [sm=smiley36.gif] Ние не можеме да и ги разјасниме емоциите, туку само да понудиме наше мислење или совет.

Инаку и јас сум за, веќе пишав. Добар аргумент имаш со тоа до кога ќе биде општествено прифатливо млади девојки со стари дедовци, а обратното е табу? И муабетот за животните и стоката воопшто не е на место, зарем се стока тие жени што се со постари мажи, или тоа важи само за постарите жени?




miana -> RE: Секс со помлад? (3.9.2014 12:20:25)

otreba, relativno sum mlada pa mladi mi bile i partnerite, ama sega ako se razvedam, posle 10ve godini so mm so ne mnogu zaviden seksualen zivot vo brak, prva rabota sto bi ja napravila bi si se pocas_tila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumornouser posted image ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni


Затоа напишав - може кога јас ке имам 50 вака ке размислувам - ама сега не ми е природно исто како што не ми е природно и возрасни мажишта со млади девојчиња...
Грозна ми е помислата мајками да се секса со дете на возраст на братми (23-4 ) или пак братми да спие со некоја бабетина - бљак!!!! Секој има право на свое мислење, мене ова не ми е природно и крај !!!! Стоп педофилија!




miana -> RE: Секс со помлад? (3.9.2014 12:36:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

otreba, relativno sum mlada pa mladi mi bile i partnerite, ama sega ako se razvedam, posle 10ve godini so mm so ne mnogu zaviden seksualen zivot vo brak, prva rabota sto bi ja napravila bi si se pocas_tila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumornouser posted image ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni


Затоа напишав - може кога јас ке имам 50 вака ке размислувам - ама сега не ми е природно исто како што не ми е природно и возрасни мажишта со млади девојчиња...
Грозна ми е помислата мајками да се секса со дете на возраст на братми (23-4 ) или пак братми да спие со некоја бабетина - бљак!!!! Секој има право на свое мислење, мене ова не ми е природно и крај !!!! Стоп педофилија!



Или пак сега мајками да се гледа со некој врсен на мажми...Мислам хелооооу!!




Mihaela 2010 -> RE: Секс со помлад? (3.9.2014 14:08:14)

Dobro ovde ne stanuva zbor za pedofilija tuku za bas porasnati luge.jas poznavam par kade zenata e pomlada od maxot celi 18 god. Imaat dve decinja, taa sega ima 27. I stvarno neznam za 10 -15 god sto ke i se vrtka vo glavata na taa zena ama se si mislam deka ke i se vrtka[sm=smiley36.gif]..ama toa e vekje brak...temava sepak e seks so pomlad i nisto povekje, ili ke bide dobar ili los, kako sto pisav pogore zavisi koj sto i kolku ocekuva i ke dobie od seksot.




mommy_angels RR -> RE: Секс со помлад? (3.9.2014 23:35:40)

ohoooooooooo ovde interesni muabeti se vrtat [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Jovana shto i da si pravish tvoe si e,ama najverojatno so iskustvoto na tvoi godiini 23 godishno detence bi bilo totalno izgubeno vo krevet.Najseriozno na 23 godini seushte ne mu e jasno koe kade se stava [sm=zmeden.gif],a ne pak da gi zadovoli tvoite seksualni fantazii.Ti probaj si ,pa raskazi ni kako toa nie gresime vo nasite stavovi.E sega koga veke tema e otvorena i e pobarano mislenje,sekoj ima sloboda da kaze sto saka.Jas licno nikogash ne bi legnala so 20 godini pomlad maz.Do Boga,vo krevet site barame iskustvo,ne prvoodelence za da ja uci azbukata




jovana45 -> RE: Секс со помлад? (5.9.2014 18:23:48)

sekoj so razlicni mislenja... nekoj so pozitivno nekoj so negativni
kako i da e temava ja otvoriv bidejki se naogjam vo takva situacija
sakav samo da cujam tugo mislenje, sto ostanatite mislat
nekoj prasa dali imam deca, da imam pa kakva vrska ima toa?
razvedena sum i samostalna zena
i mislam deka godinite ne treba da se presudni




Палешка РР -> RE: Секс со помлад? (5.9.2014 21:14:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

bi si se pocastila so edno pilence 25 godisno, mlado zategnato, napaleno, obdareno, orno za seks, eksperimenti i uzivanje,so alatka koja funkcionira perfektno i neumorno[sm=smiley36.gif] ma sovrsena kombinacija, iskustvo na zrela zena oslobodena od predrasudi i mlad seksualno moken maz, hormoni zovrieni




Леле бре ники, лиги ми потекоа од муабетов, жими мајка [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




jovana45 -> RE: Секс со помлад? (5.9.2014 21:20:18)

znaci ima istomislenicki hahah...




tincule -> RE: Секс со помлад? (23.9.2014 18:47:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Епа што не е нормално - не е! ајде сега да не се правиме вештачки, кажете дали би сакале вашите синови да спијат со жени врсни на вас, или пак со некоја ваша пријателка да речеме..Па и тоа дете е дете на нечија мајка бре! Или пак вие да спиете, да се сексате ( кажано по оргинално ) со другар на синот ваш..Абе ајде ке ве молам..Тоа не е природно, па не сме ние животни бре!!!!! Така постапуваат само кучиња и стока ! Ви се молам, ова не е здраво и не е нормално...Не ја охрабрувајте "госпоѓава" да подлажува деца.Тие деца имаат збудалени хормони и не мислат трезвено!!!! А Вие Јована45, имате ли деца?
Секс со толку помлад партнер не е воопшто нормален!!!!!!!!!!!! [sm=hudicek1.gif]


Значи тоа е проблемот со нас мајките децата за нас секогаш ќе бидат деца, значи ако тој има 23-4 години тоа веќе не е дете некој чува деца па дури и две на таа возраст што може на пример за мене не е нормално а за тебе е, ај без навреди те молам ги исплука сите тука. Сигурно на госпоѓава идејата за сексот не и е дојдена од нигде па може тој е оној кој прв инсистира на некаква блискост. А денешниве млади се доста свесни за самите себе и знаат повеќе од мене и тебе заедно. А конкретно на темава ако постои страст, хемија и интерес ама од двете страни што да не. Се додека некоја врска не е изманипулирана, створена од интерес или некаква си корист јас сум ЗА. А тоа каков би бил си зависи не од искуство од самата личност(себичен во кревет или не), мене на пример маж ми е помал од мене не толку многу години разлика, ама можам да кажам дека ми беше и ми остана најдобар секс [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Поздрав




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>