|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Секс...на рати
13.9.2013 14:16:59   
vezilka RR
Супер сте почнале, стигнуате до интересната фаза..и детето плаче во другата соба (хе,хе или во истата user posted image ). Што сега? Кој ќе оди да го презаспие? Се договарате набрзинка, за да заштедите време, се молите што побргу да презаспие детето, и се враќате. Добро е, си велите, ќе продолжиме. Стигнувате до точката на која предхпдно прекинавте, детето повторно плаче. Сега кој ќе оди? Ајде фрлате нешто на себе и повторно одите да го презаспиете. За среќа брзо оди, ама сега треба да почнете одново оти после второто прекинување прошол возот. Измкнувате некоја секси спавача од плакар, облекувате и се враќате во соба. Се обидувате и по трет пат. Е кога и по трет пат го слушате детето како плаче, и вам ви идат солзи на очи. Му велите на партнерот, толкуи за денес, немам сила за уште еден обид..повеќе среча утре (или некој друг ден).

Како ви се чини? Ви се има случувано нешто слично? Ајде да видиме како го преживувате ова?

Мене богами прошлиот викенд ептен тешко ми падна. Ем од трчањето од една во дуга соба, ем од недовршената работа. Некако ми остана некое чувство, па едвај заспав. Не знам, не ни се случувало често, ама ете минатиот викенд, дете сто пати се будеше.

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 13.9.2013 14:21:57 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 14:25:51   
elenak
Нашево дете е умноuser posted image Ни се има разбудено неколку пати да, ама само по еднаш. Одам ја презаспивам и толку. Па тогаш не ја развлекуваме работата, се се одвива само малку позабрзано. Не знам, ни се нема случено откажување на ,,настанот,,user posted image  

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 14:26:46   
AnnaMolly RR
До сега ми се има случено ова истото неколку пати. 99 % од ноќите ги спие без будење, а кога ќе ни текне нас да се „почестиме“ тој одма се буди. Секогаш сум јас таа што трча да го презаспие.
Последниот пат кога се случи ова петпати се разбуди и веќе последниот пат кога го презаспивав сум заспала и јас така покриена само со фротирка. Маж ми видел-не видел, и тој си легнал. Сабајлето слатко се изнасмеавме на целава работа. Тоа е, што да се прави.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 14:46:45   
miana
плаче во другата соба (хе,хе или во истата user posted image ). Што сега? Кој ќе оди да го презаспие? Се договарате набрзинка, за да заштедите време, се молите што побргу да презаспие детето, и се враќате. Добро е, си велите, ќе продолжиме. Стигнувате до точката на која предхпдно прекинавте, детето повторно плаче. Сега кој ќе оди? Ајде фрлате нешто на себе и повторно одите да го презаспиете. За среќа брзо оди, ама сега треба да почнете одново оти после второто прекинување прошол возот. Измкнувате некоја секси спавача од плакар, облекувате и се враќате во соба. Се обидувате и по трет пат. Е кога и по трет пат го слушате детето како плаче, и вам ви идат солзи на очи. Му велите на партнерот, толкуи за денес, немам сила за уште еден обид..повеќе среча утре (или некој друг ден).

Баш вака user posted image не еднаш ,мнооогу пати user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 17:12:33   
Палешка РР
Жени ветете дека нема многу да се смеете на мојава случка user posted image

По скоро седум дена разминување, се најдовме со мм една вечер на иста бранова должина, желни за секс. Малата заспана, големиот излезен, па туширање, па секси веш и ја почнавме работава, сигурни дека големиот ќе се врати подоцна (така рече).
Како сексов беше планиран за долги стази го отворивме прозорецот да влегува воздух (а прозорецот гледа во салончето) и вратата ја заклучивме. Само што почнавме, некои десет минути, штрак - се отвора влезната врата. Леле која паника беше тоа, барај пижами, барај гаќи, барај фротирка....Јас ја ставав горната пижама кога син ми бувна на врата....мм не успеа ништо да најде и само се покри. Јас набрзина легнав и јас се покрив и се праам дека спијам. Тој пробува да влези, два пати не му успеа, ние дремиме мислиме ќе се откаже. Детето се исплашило да не нешто не е во ред и од отвореното пенџере пушта рака внатре го трга пердето и се појавува на пенџере....хахаххахаххаха...
Мм му вика (демек тогаш се разбудил) - Што правиш тука? Тој вика - Зошто е заклучено се уплашив нешто лошо да не се случило.
Мм вика - бегаше сестра ти user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Јас здрвена како мумија user posted image
После уште седум дена неможев да се опуштам user posted image user posted image user posted image

Е така. user posted image


< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 13.9.2013 17:13:44 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 21:57:51   
Hunny
Извини, ама user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 22:34:48   
mommy_angels RR
user posted image user posted image user posted image Палешка од твојата случка освен што слатко се изнасмеав,абе и се загрижив мајката. Јас се надевав сексот на рати ќе стане минато кога дете ќе порасне,сега и тоа ми пропадна во вода

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 23:01:46   
niki
Epa zeni koga tinejdjerite ke ve prasaat Mamo do kolku imam izlez?
Namesto: Do dvanaeset i nemoj ni minutka da se kasni, sledi kazna! vie kazete: Posle tri i ni minutka porano inaku sledi kazna!!!
user posted image


Kaj nas nema seks na rati, nie palime na guranje i ovaka... uste ako ne prekinat ednas, za vtor obid nemame silauser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 23:03:32   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Јас се надевав сексот на рати ќе стане минато кога дете ќе порасне,сега и тоа ми пропадна во вода


Па некако му иде дека само прва рата плаќаш, после банката те брка, ти забушаваш user posted image user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Epa zeni koga tinejdjerite ke ve prasaat Mamo do kolku imam izlez?
Namesto: Do dvanaeset_ i nemoj ni minutka da se kasni, sledi kazna! vie kazete: Posle tri i ni minutka porano inaku sledi kazna!!!
user posted image

Ова треба да се проба user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 13.9.2013 23:06:31 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 23:48:56   
vezilka RR
Абе ветив дека нема да сф смеам ама не можам бре. Палешка ти си ни како водилка што се не чека. Јас се возбудив на плачот, а што би праела на тетатет соочување господ знае, хахахаха.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Секс...на рати
13.9.2013 23:57:02   
niki
treba da si gi naucime decata da ne vleguvaat vo spalna noke osven vo slucaj na pozaruser posted image
vsusnost ni vo slucaj na pozar, posto moze mama i tato si zapalile oginceuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Секс...на рати
14.9.2013 1:28:25   
Snowhite RR
Жени ме изнасмеавте значи user posted image
Кај нас нема рати, ако се разбуди толку е, заспивам и јас, туку еднаш да ви кажам, лани летото, трудна јас и имавме луд секс и тоа долгометражен со сите предигри и ти реков ми рече, кога при крај се разбуди М и сега легнувам до него да го презаспијам, а мм легнува зад мене и М ко што си е таков специфичен и во сон знае што е за кај, т.е. за кај не е, му вика Не таму, ваму легни, и добро ај се преместува мм и по некое време пак иди зад мене, упорен да се заврши работава, нема смисла после сето тоа да заспиеме без хепи ендинг и така од зад менетој ја дозавршуваме работава, пред крај сме и М во полусон ми вели Мамо не ме нишајuser posted image (душичка мислеше го нишам за да заспие)

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Секс...на рати
14.9.2013 9:41:21   
mommy_angels RR
Моево еден пат се разбудило и видело мрдкаат мама и тато,и вика -ајјј и почна да мрдка и таа со газето и да се смее...така слатко си се изнасмеавме во сред ноќuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Секс...на рати
14.9.2013 11:07:09   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Жени ме изнасмеавте значи user posted image
Кај нас нема рати, ако се разбуди толку е, заспивам и јас, туку еднаш да ви кажам, лани летото, трудна јас и имавме луд секс и тоа долгометражен со сите предигри и ти реков ми рече, кога при крај се разбуди М и сега легнувам до него да го презаспијам, а мм легнува зад мене и М ко што си е таков специфичен и во сон знае што е за кај, т.е. за кај не е, му вика Не таму, ваму легни, и добро ај се преместува мм и по некое време пак иди зад мене, упорен да се заврши работава, нема смисла после сето тоа да заспиеме без хепи ендинг и така од зад менетој ја дозавршуваме работава, пред крај сме и М во полусон ми вели Мамо не ме нишајuser posted image (душичка мислеше го нишам за да заспие)


user posted image user posted image user posted image Ааааааааааааааааа Сноувајт пукнааааав од смеење!!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Секс...на рати
14.9.2013 13:36:12   
Carrie RR
user posted image user posted image user posted image сте ме изнсмеале user posted image

Мене ова ми се случува со кучето ахахахаха user posted image Баш тогаш гребе на врата дека сака да влезе во соба, а ако не станам да отворам ќе отвори некој друг што е полоша варијанта НАЛИ user posted image Многу ме нервира

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Секс...на рати
14.9.2013 22:23:02   
bucko mal
I kaj nas nema rati,ednash stom prekine tolku, zavrshuva zabavatauser posted image

Mnogu cesto se slucuva da se spremame I bash togas bebusov ke pocne da kenka ili na pocetok da ne fati.No toa shto se sluci posledniot pat mnogu neprijatno se custvuvav bez razlika sto e bebe I ne razbira.
Nie si pocnavme so rabota,bebevo se razbudi I mislev kako I sekogash ke prizaspie.on se ispravi na noze I se smee a nie kako ukoceni gledame.Otogash navake praktikuvame preku den koga golemiov e na shkolo I nie se brkame po sobiveuser posted image
Golemiov ne vleguva kaj nas vo soba,kazano mu e samo ako nesto se sluci(ne daj boze)ili da e bolen.Ama pak tropa na vrata ili vika po mene.Samo zne da me prasha:,,mamo kako se oblekuvash koga I tato e vo soba,ne ti e stram''user posted image user posted image user posted image
Ednash koga bevme na odmor vo sobata imashe djakuzi I jas I mm sakavme da go probame.detevo si gleda tv ne svatil deka dvajcata ke ideme da se tushirame.Jas izlagam I on zbunet ,,kako dvajcata se banjate'' jas mu vikam so kupaki.E mamo kupakite nadvor vi se sushat mokri se od plazauser posted image neznaev sto da kazam I mu vikam:
Imame I novi kupaki,denes gi kupivmeuser posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Секс...на рати
15.9.2013 22:47:24   
niki
Tuku zeni zosto gi lazete golemite deca?
tesko li e da se priznae deka ste si intimni so mazot i deka vo odredeni momenti od denot tie ne se dobredojdeni vo spalna ili bilo kade kaj sto ste vie?
mene seto toa lazenje i muvanje mi se cini preterano i nepotrebno
i ne mislam deka decata treba da ziveat vo zabluda deka nivnite roditeli samo spijat noke i nisto drugo ne pravat
ne mora detali da im se raskazuvaat, ama onaka diskretno da im se kaze: koga mama i tato ke ztvorat vrata od spalna imaat potreba da bidat sami i da se posvetat eden na drug imaat potreba da ne bidat prekinuvani i na mira da se sakaat

ovie malive ne razbiraat i mnogu objasnuvanja moze vo nevolja da te dovedat, a so golemive mi se cini deka sozivotot bi bil polesen i poudoben so malku poveke iskrenost, ili se lazam?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Секс...на рати
16.9.2013 9:58:52   
Mihaela 2010
Seks na rati ne mi se slucil ,no koga sme bile reseni da ja pravime taa rabota detevo ko za inat ne saka da spie,ko da osekjauser posted image ,cesto znaelo taka da se sluci,i taka povuci potegni i na kraj i jas ke zaspijam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Секс...на рати
16.9.2013 10:18:25   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Tuku zeni zosto gi lazete golemite deca?



Искрено, мене ми е срам да му кажам. Не за друго, тој ќе се усрами многу. Некогаш правиме зафрканции за таа работа пред него и тој одма вели - Ај, доста, доста прибери се малку user posted image
Не знам дали е правилно, ама срам ми е, што да правам.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Секс...на рати
16.9.2013 12:36:34   
bucko mal
Ne se lazesh potpolno si vo pravo.Samo kaj mene e problemot sto mnogu sum mu dozvolila na sin mi pa si zema za pravo da me prashuva raboti sto nese negova rabota I od mene ocekuva da moram da mu odgovaram(ispovedam,da se pravdam)A ko mu kazam ideme da se odmorime vo spalna I odma pocnuva,a zosto jas da ne dojdam?samo vie sakate da se guskate?mene ne me sakate ? I miljon prashanja I dremenje pred vrata.
Za kolkava vozdrast da se raboti sepak e premnogu edno dete da gi prashuva roditelite tie raboti ili zoshto se banjate zaedno?
Moite roditeli sekogash se banjale zaedno,nie nikogash nisto ne sme prashale .ne sme ni smeele da prashame.
So mm imaat razgovarano nekoi raboti oni sto gi vikaat ,,mashki raboti''sepak mm vika mal e ne razbira mnogu,mnogu.Koga ke ne vidi da se bakneme vika jak,jak nie ke mu kazeme deka I ti eden den ke imash devojka a on ne ne nesakam,nesakam da ja baknam ne zboruvajte takvi raboti.
Za odredeni raboti e kako vozdrasen a od druga strana e seuste dete.
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Tuku zeni zosto gi lazete golemite deca?
tesko li e da se priznae deka ste si intimni so mazot i deka vo odredeni momenti od denot tie ne se dobredojdeni vo spalna ili bilo kade kaj sto ste vie?
mene seto toa lazenje i muvanje mi se cini preterano i nepotrebno
i ne mislam deka decata treba da ziveat vo zabluda deka nivnite roditeli samo spijat noke i nisto drugo ne pravat
ne mora detali da im se raskazuvaat, ama onaka diskretno da im se kaze: koga mama i tato ke ztvorat vrata od spalna imaat potreba da bidat sami i da se posvetat eden na drug imaat potreba da ne bidat prekinuvani i na mira da se sakaat

ovie malive ne razbiraat i mnogu objasnuvanja moze vo nevolja da te dovedat, a so golemive mi se cini deka sozivotot bi bil polesen i poudoben so malku poveke iskrenost, ili se lazam?



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Секс...на рати
18.9.2013 14:24:08   
AneLav RR
Леле бе ме изнасмеавте , алал да ви е за темава.user posted image Па на нас ни се има десено така неколку пати ама само да закенкаат и трчам у друга соба им ставам цуцла и си продолжуваме. Само еднаш не продолживме ама кенкањето беше малку подолго.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Секс...на рати
13.7.2015 15:46:47   
vezilka RR
Некни имавме секс како акцине у Нептун, на 48 рати да не речам.user posted image Нас не фати стрв, а нНкола нејќе да чуе да си легне. Така фино лепо, ние во ниедно време му дозволивме да се насади пред комјутер, а ние побегнавме у спална, демек неостено, прво едниот, па другиот. По некое време примети дека двајцата не снема, па се обеси на врата. Па ај демек тој си легна, па ние побегнавме у дневна. е арно, ама тој стана по кратко, па се обеси на врата у дневна. Па ај конечно заспа и си рековме раат, Јосиф стана, еднаш, па уште еднаш user posted image user posted image user posted image Ама ние срца јуначки, се издржавме и ја докрајчивме работата, откако по триста маки се испозаспавме по дома. Е сега како пресметав после, изгледа плодни денови беа, а у селењето од соба у соба кондомите којзнае каде загинаа, се чудам и некоја камата да не не стрефи!user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Секс...на рати
14.7.2015 18:21:54   
Snowhite RR
Vezle.me.presmea, aj belkim bez kamata ke bide ova, grevota ste kaj na tolku rati pa uste i kamatauser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Секс...на рати
24.10.2015 0:30:28   
marchi
Мене ми е тешко така на рати. Еднаш да ама 2 пати ако се прекине работата некако не можам да функционирам после

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?