|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Правосмукалка
26.4.2009 9:10:05   
Еца
Со каква правосмукалка чистите дома и колку сте задоволни од неа?

Дојде време да јас смениме правосмукалката па ме интересираат вашите искуства.Инаку ја работев во Кирби и мислам дека машинчето е лудница,ама сега баш и не можам да си одвојам 1800 евра за неа,многу ми сеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Правосмукалка
26.4.2009 9:19:07   
mami
nas za svadba ni podarija Rovus i ne sum bas nesto zadovolna, na pocetokot bese super ama veke posle edna godina pocna poslabo da sobira, neznam sto e rabota :) ama ke treba nova da se kupuva sigurno

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Правосмукалка
28.4.2009 14:57:37   
mis.
Za svadba dobiv obicna pravosmukalka neo i ne bev zadovolna.Pred 7 meseci se resiv za prevosmukalka na voden filter LIV slovenska i ne zgresiv.ODLICNA E.Vlece duri pepisonot go diga,cisti a vodata vnatre da ne ti se veruva duri kolku prasina ima.Malku e glomazna i poteska za odrzuvanje od obicnite(treba posle sekoe cistenje da se mie)no ne bi ja menuvala za nisto.Ne e skapa i ne diga prasina.cenata e 6500a ima i edna od 10 000 plus ima za perenje tepisi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Правосмукалка
29.4.2009 9:49:21   
kati
по дома имаме правосмукалка самсунг, влече се и многу сме задоволни

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Правосмукалка
30.4.2009 0:21:26   
hristijana
jas imam akva filter na voda cisti preubo malku e skapicka 9 500 denari e ama mnogu me nervira na kraj treba cela da se izmie pa da ja ostavis da se isusi ili da ja izbrisis i da ja sklopis ama macno e

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Правосмукалка
5.5.2009 11:53:03   
kati
ИЗВОРНА ПОРАКА: kati

по дома имаме правосмукалка самсунг, влече се и многу сме задоволни

заборавив да ја кажам цената 2.400 е денари   се исплати  не ви требаат скапи правосмукалки ќе ви врши работаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Правосмукалка
24.5.2009 0:31:31   
biljanaM
јас незнам што првосмукалка имам, ја добив на поклон од мм за осми март, сега за сега е добра за натаму може ќе ја мениме

< Поракaта ја уредил biljanaM -- 24.5.2009 0:32:04 >


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Правосмукалка
18.6.2009 23:47:59   
katence
Taa na voda e mnogu dobra no posle dodeka ja izmies da ti se smaci.
Koga se brzam obicnata ja koristam a koga onaka generalka se cistam doma vodenata ja upotrebuvam.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Правосмукалка
14.7.2009 10:49:20   
Еца
Еве сега излегуваме, одиме да купиме правосмукалка, па покасно ќе ве информирам каква еuser posted image а за некјое време и колку сме задоволни од неаuser posted image Уште ако најдеме некоја сама што чисти, уф мерациuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Правосмукалка
14.7.2009 14:08:33   
mis.
Елена најдовте правосмукалка?За што се одлучивте?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Правосмукалка
15.9.2009 20:58:48   
Еца
КОАЛИЧКА:
Ajde domakinki kazete kakvi pravosmukalki i koja marka koristite po doma, jas baram od onie sto se i za smukanje a i za perenje ama nema izbor, samo edna ista e vo site prodavnici. Pa taka da me interesira vaseto iskustvo so bilo kakva pravosmukalka. Pisuvajte iskustva i davajte predlozi treba da kupam , imav dve prvata mi pregore ama i ovaa vtorava mi e pri kraj, kvalitet sto trae samo po 2 godini

__________________________________________________________________
БИЛЕ:
ROVUS AQUA POWER i sum zadovolna od nea za sega mi vrsi rabota golema.

________________________________________________________________

БАМБИ
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

ROVUS AQUA POWER i sum zadovolna od nea za sega mi vrsi rabota golema.
I jas isto


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Правосмукалка
25.9.2009 14:25:51   
profesorica
Нас за свадба ни донесоа Panasonic и на почетокот многу беше добра ама еве сега после скоро 2 години користење почна многу ужасно да мириса кога метеме со неа.Потоа луфтираме, бидејќи навистина е неподносливо.Незнам што е проблемот.user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Правосмукалка
25.9.2009 16:49:55   
mother 29
imam rovus,ama samo buci,nisto fajda od nea

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Правосмукалка
25.9.2009 18:32:37   
Cacko
Za svadba od starosvatite dobiv Liv aqua filter sto usisava i plus pere.Usisava extra(i za da bide bez prasina i taka iscisteno pa mozam da ja mijam sekoj pat 10 min).Za perenje uste ne sum probala,eve skoro godina,ama kaj da e ke probam

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Правосмукалка
25.9.2009 18:50:32   
mis.
Цацко и јас ја имам истата само што мојата нема за перење и сум презадоволна.Само ми е многу мачно што морам после секое чистење да ја мијам целосно а со две деца само што ќе исчистам и ќе ја измијам веднаш се рони и се прави ѓубре.Ќе морам да си купам од оние малите,рачните.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Правосмукалка
25.9.2009 19:22:45   
daniel
bez nea ne se mozeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Правосмукалка
25.9.2009 19:29:52   
Bogdancanka
jas imam gorenje super mi e smuka kako luda ja kupiv mislam okolu 6500den

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Правосмукалка
4.11.2009 8:02:04   
profesorica
А да ве прашам, колку често пуштате правосмукалка дома, еднаш-два пати недело или???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Правосмукалка
4.11.2009 8:29:12   
Bogdancanka
Јас зависи зашто често ми се внучињата на гости и често смукам а ми се дешава и 1 недела да не вклучам значи се зависи.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Правосмукалка
4.11.2009 14:46:33   
penelopa
user posted image
Jas imam vakva pravosmukalka Bosch Prosilence, odlična e malečka, tivka, štedi energija i super sobira....ja koristam skoro edna godinauser posted image  
Inaku ja koristam dva tri pati nedelno...zavisi kako sum raspoložena user posted image


< Поракaта ја уредил penelopa -- 4.11.2009 15:00:51 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Правосмукалка
4.11.2009 14:53:38   
mami
дефинитивно ке мора да се купува правосмукалка, онаа од свадба толку и беше векот, ништо не собира, малиот ровус има сто пати поголем моќност од неа, па дома си поминувам со него :)ама ке мора во најскоро време да се бара нешто ново

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Правосмукалка
4.11.2009 14:55:41   
profesorica
ние пуштаме дома 2 пати неделно правосмукалка, на свадба ни ја донесоа, ама шири мирис одвратен и мора да ја смениме.а инаку мм поминува со правосмукалка да го пофалам, он е задолжен за таа работаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Правосмукалка
6.11.2009 12:49:51   
alexandra
Ние се одлучивме случајно преку едни пријатели за Кирби.
Навистина е премногу скапа ама ја земавме на рати и можам да кажам дека не ми се верува дека постои подобро нешто.
Теписите  ми беа целите натапкани и згмечени ама откако почнав да ги чистам со кирби се како нови,  прв пат кога ги исчистив не можев да верувам дека повторино изгледаат како нови user posted image
Исто така гарнитурата сега свети, имам систем за шампонирање и нема повеќе рибанње гарнитури и губење цел викенд. сега ова го завршувам за саат време.


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Правосмукалка
6.11.2009 13:03:50   
tereza
александра Кирби е навистина супер ама е прескапо за наш стандард а сум гледала како чисти и навистина се прави гланц ама... не може секој да си ја дозволи.Инаку мојата правосмукалка е за директно во отпадuser posted image секој пат кога ја вклучувам нерви кинам user posted image user posted image ама набрзо ке и дојди крајотuser posted image планирам да купам од оние со вода што работат велат дека биле поубавиuser posted image

(Одговор на членот alexandra)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Правосмукалка
6.11.2009 13:04:53   
tereza
Инаку мислам дека 2 пати неделно е доволно да се смука дома

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Дали?
Jana9

Дали одите на шопинг со своите деца?

ДА (88%)

Не (0%)

Понекогаш (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!