|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Правосмукалка
26.9.2011 10:42:03   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Јас имам со воден филтер, убаво чисти, но за одржување е тешка, повеќе време губам да ја исчистам правосмукалката, отколку да исчистам дома, сакам да си купам уште една помала, за собирање на трошки на пример или така нешто кога ќе се растури, а таа да ја вклучувам кога правам генералка


Tocno!!! i jas isto

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Правосмукалка
4.10.2011 20:19:47   
ane.d
дај казете некоја правосмукалка поефтина да не е на вода или не знам каква,само да влече и убаво да чисти

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 10:01:03   
vesna1
Luge, ajde preporacajte mi pravosmukalka sto ima plasticna kanticka mesto kesa za gubre. Ne sakam i od tie na voda. Za ovie mi rekoa bile poprakticni bidejki ke si ja istreses kantickata, ke ja izmies i gotovo.

(Одговор на членот ane.d)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 10:58:53   
ritatomic
Jas imam takva, samsung, ja ima vo tehnomarket okolu 3800 i navistina e mnogu prakticna, nema tresenje ili menjavanj kesi, pa prasina i bla bla. super e, kupi si ja raat ke ti bide

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 11:30:26   
anedespo
user posted image
Jas imam vakva, na voda e i ekstra cisti. Ne znam zosto se zalite deka e teska za odrzuvanje. Lesno se mie, se prebrisuva so krpa i se skladira, za 5 minuti ja vrakam na mesto i voopsto ne me mrzi. Za nekolku troski ne ja vadam , tuku imam ona racno od pazar za cistenje tepisi(so valjacinja). Cistam ednas do 2 pati nedelno vo zavisnost od potrebata.
Inaku koga cisti pravosmulakata gjubreto pominuva niz cevkite i vleguva direktno vo vodata. Prasinata ne moze da izbega pa stanot i po cistenje da ti smrdi i true na prasina kako klasicnite pravosmukalki. Koga cistam stavam edna do dve kapki omeknuvac za alista i stanot posle toa mi mirisa prekrasno.

(Одговор на членот ritatomic)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 11:35:32   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

user posted image
Jas imam vakva, na voda e i ekstra cisti. Ne znam zosto se zalite deka e teska za odrzuvanje. Lesno se mie, se prebrisuva so krpa i se skladira, za 5 minuti ja vrakam na mesto i voopsto ne me mrzi. Za nekolku troski ne ja vadam , tuku imam ona racno od pazar za cistenje tepisi(so valjacinja). Cistam ednas do 2 pati nedelno vo zavisnost od potrebata.
Inaku koga cisti pravosmulakata gjubreto pominuva niz cevkite i vleguva direktno vo vodata. Prasinata ne moze da izbega pa stanot i po cistenje da ti smrdi i true na prasina kako klasicnite pravosmukalki. Koga cistam stavam edna do dve kapki omeknuvac za alista i stanot posle toa mi mirisa prekrasno.


Majkami ja ima istava i se zali od nea- voospto ne e zadovolna...Mnogu e teska,ne i se vadi toa rezervarot tuku celata treba da ja krenes sose trkalca i za da i ja isturis vodata...Pak si cisti so starata a ovaa i stoi za ukras.... Ima i MOP h2o i od nego e prezadovolna,no toj e samo za Tarketot,plockite i laminatot.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 11:45:34   
anedespo
Da, ama ne tezi poveke od dve kila!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 11:50:32   
Annet
i jas isto imam mnogu ubava e za cistenje posle nema prasina 3-4 dena;-) ama mi treba uste edna pomala za sobiranje okolu masa hahaaha
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Јас имам со воден филтер, убаво чисти, но за одржување е тешка, повеќе време губам да ја исчистам правосмукалката, отколку да исчистам дома, сакам да си купам уште една помала, за собирање на трошки на пример или така нешто кога ќе се растури, а таа да ја вклучувам кога правам генералка


Tocno!!! i jas isto



(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 12:01:25   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Da, ama ne tezi poveke od dve kila!

Gabaritna e .... ( ne tezi ama ne e lesno da ja krevas pa da i pazis na kabel)
Neznam jas kazuvam samo majkami kako kazuva i ic ne e zadovolna.Jas imam poseidon ,rezervarot si se vadi ama nemozam ubavo da go iscistam.Nevleguvaat prvljavstini kade sto nemozat da se dokacat i se umirisuva....Sekako sum probala da ja cistam
Kirby e zakon!!!


(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 12:10:59   
anedespo
Miana, ne treba da pazis na kabel. Toj se naoga na kapakot kade e motorot i toj del se vadi pri mienje. Toa e ona sto e potesko na pravosmukalkata. Ostanuva samo prodzirnata plastika zaedno so trkalcata, se drugo se vadi.


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 12:34:50   
kuklica
jas imam Frozini italijanska na voda e zakon e smukalkata se vakumira na plockite koga smukam nesto slicno e kako ovaa podore i gorniot del se vadi za mienje samo dolniot treba da go mies i tezi nekoi 200-300 grama e sega ako e toa tesko uste potesko e samoto smukanje. Jas smukam vo nedela (togas sum slobodna )ili eventualno ako ima potreba preku nedela nekoj den isto si stavam omeknuvac za da mi mirisa user posted image (iako mi kazaa deka bil steten za motorot bidejki pravi pena )

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 13:46:04   
Natuska85
Ние имаме ваква

user posted image


и сме презадоволни.Многу ефтино ја земавме околу 2000 и нешто ама супер си чисти.Еднаш во двете недели мм прави генералка со неа,а така за преку недела  имам ваква рачна

user posted image , која завршува доста работа.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 5.10.2011 13:48:15 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 18:43:23   
Octavia
Натушка, супер идеја ти е рачнава правосмукалка. Кој модел би го препорачала и како им се движат цените?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 19:09:10   
Sandric
Me interesira onie H2O mop sto se na top shop, dali nekoj ja ima i dali moze da se koristi za na tepih?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 22:20:24   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Me interesira onie H2O mop sto se na top shop, dali nekoj ja ima i dali moze da se koristi za na tepih?

Јас ќе си ја купам многу ми се допадна, летово во канада кога бевме золва ми ја имаше и баш ја пробував топ работа. Плочки, паркет, теписи се чисти и тоа само со вода никакви средства, а за да мириса убаво станот се аплицираат внатре во крпата едни таблетки и кога ќе дојдат во допир со пареата испуштаат мирисuser posted image Наредно за дома ми е таа машинкаuser posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Правосмукалка
5.10.2011 23:41:02   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Натушка, супер идеја ти е рачнава правосмукалка. Кој модел би го препорачала и како им се движат цените?


Октавиа јас имам на Беко не се сеќавам точно пошто пред 2 години негде ја купивме околу 1300-1400 мислам беше од Нептун ја земавме,ама ич не сум сигурна за цената.Презадоволна сум од неа.Моите ја имаат дома од фришоп беа ја купиле пред 5-6 години негде и знаев дека одлична работа врши.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Правосмукалка
26.4.2012 14:20:25   
snegulce
Da vi kazam majka mi ima pravoskumalka na Kirby i nemam zborovi-prekrasno cisti i prakticna.... ednostavno prezadovolna e od taa . A mene mi kupi na Zepter Tuttolux 6s (ovaa sto ja reklamiraat celo vreme) da vi kazam jas ic ama ic ne sum zadovolna a tolku mnogu e skapa, ne cisti kako taa na kirby, ne e taka lesna za upotreba, ne e prakticna ... neznam ne sum ic zadovolna. 

_____________________________

...Some PEOPLE come into our LIVES, leave FOOTPRINTS in to our HEARTS, and we are never ever the SAME!!!!!...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Правосмукалка
26.4.2012 14:47:22   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Натушка, супер идеја ти е рачнава правосмукалка. Кој модел би го препорачала и како им се движат цените?


Јас имам на samsung и ептен ми е погодена, максимални ја користам секој ден. Да не ја мкнам големата, со рачново, фрс,фрс, за час сум собрала трошки. Една од најкорисните работи што ги имам по дома.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Правосмукалка
26.4.2012 23:48:07   
Мајка
Јас имам правосмукалка на НЕО (на вода) ама воопшто не сум задоволна..
не влече, мириса, гломазна е..
ја добив на подарок и уште е под гаранција па ќе видиме што ќе направиме ама по се изгледа ќе треба да земам нова!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Правосмукалка
21.6.2012 15:58:29   
nadica
zeni ima li nekoja od vas kirby i kak o e zadovolna?
ke dojdat na prezentacija kaj mene doma mm misli deka e isplatlivo da se kupi a jas ne
ve molam za odgovor
inaku toj ne cisti nikogas jas sum taa koja e zadolzena za cistenje

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Мајка)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Правосмукалка
21.6.2012 16:35:02   
Natuska85
Од тоа што сум го слушала мислам дека не вреди за парите...2000 евра за правослукалка,ма каква и да еuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Правосмукалка
15.8.2012 10:57:42   
mama_sk
Vo neptun ima pravosmukalka FUEGO 2200W za 2000den pa me interesira dali nekoj ja ima i kolku e zadovolen?! user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Правосмукалка
15.8.2012 13:41:32   
Barbicki2
a dali nekoj znae kakva e racnata pravosmukalka od borner?vaka dobra mi izgleda se mislam dali da ja poracam

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Правосмукалка
16.8.2012 13:21:39   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Me interesira onie H2O mop sto se na top shop, dali nekoj ja ima i dali moze da se koristi za na tepih?

Јас ќе си ја купам многу ми се допадна, летово во канада кога бевме золва ми ја имаше и баш ја пробував топ работа. Плочки, паркет, теписи се чисти и тоа само со вода никакви средства, а за да мириса убаво станот се аплицираат внатре во крпата едни таблетки и кога ќе дојдат во допир со пареата испуштаат мирисuser posted image Наредно за дома ми е таа машинкаuser posted image


Какви се тие таблетки? Каде поточно ги има? Јас вчера си купив Х2о моп и едвај чекам да се фатам за чистењеuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Правосмукалка
16.8.2012 13:38:05   
*Elena*
Lele luci, aj zacisti pa pisi vpecatok od prvo cistenje user posted image user posted image ...jas sakav da ja zemam, ama mm ne veruva ic vo top shop...a ne da mi treba, samo so dzogerot sme vo race i pak neiscisteno!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?