|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 10:45:07   
profesorica
Што за вас значи неуредно и колку кај вас дома "мора" да биде се на место?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 10:49:46   
Палешка РР
Се мора да биде на свое место, во секое време, чисто и уредно, мразам расфрлани работи насекаде. Кога ќе стигне ќеркичката ќе биде поинаку user posted image и после нема да можам да развикувам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 11:01:05   
mami
мразам кога се ми е сттрого под конец..сакам кога има некој неред, незнам, така ми е поубаво...особено сега кога го имаме Лука не се секирам воопшто, и да раскренам знам дека за 5 мин е се растурено па не се ни трудам. 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 11:10:41   
profesorica
Кај нас не е се на место, цела дневна е со расфрлени играчки и имам алишта на сите страни.Сепак на крај од денот кога ќе заспие Дамјан средуваме се со мм играчките во шкавче кај дамјан и облеката на место, и после спремам што ќе носам наредниот ден.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 11:14:32   
nadica
ред? што беше тоа?user posted image user posted image user posted image
откога се породив и како расте ќерка ми се помалку сум уредна user posted image не дека не сакам ама не е изводливо освен кога спие user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 11:16:24   
mother 29
ne se zamaram sto mi e rasfrlano:)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 11:24:16   
ostoun
Еднаш неделно ставам се под конец, ама најмногу за 2 дена е како воопшто и да не сум средила. Деновиве се обидувам да ја научам ќерка ми да си ги собира играчките ама некако тешко ми оди.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 11:41:57   
srnicka
јас претерувам со уредноста во мојот дом, сакам се да е под конец, може и најверојатно нема да можам да постигнам се кога ке ми дојде бебушот дома, па ке се навикнам на помалку уредно user posted image

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 12:03:43   
Mam81
И кај нас дома најчесто се е растурено, ама се трудиме колку што можеме да одржуваме некој ред user posted image ама слабо ни оди хехе

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку сте (не)уредни?
15.9.2009 18:37:44   
Лејди
Јас и сестра ми сме црно и бело
топло и ладно
Тотално сме различни па дури и кога е во прашање хигиената и одговорноста пред се према своите работи а потоа и према заедничкото.
А и двете исти родители не имаат одгледано и воспитаноuser posted image

Собата ни е смешна, нема строга граница на пола соба а сепак како да имаuser posted image

Почнувајки од мојот плакар кој е со здиплени алишта, нејзиниот е со стуткани.
Потоа мојот кревет е наместен уште веднаш кога ќе станам од спиење нејзиниот е растурен од будење до легнување.

Мојата половина е чиста а нејзината со тетратки, пенкала, пуњачи за мобилен, алишта, чорапи и што уште не.

Мојот ангажман оклу куќата е 100% често ја заменувам мајка ми во сите домашни обврски додека сестра ми не.
Што заради мрзата што заради незаинтересираноста да научи нешто и да помогне некому.

Многу ме нервираат неуредни луѓе, особено онаа категорија на луѓе како сестра ми што не се грижат да си ги средат барем своите обврски, ако не заедничките за доброто на цело семејство

(Одговор на членот Mam81)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку сте (не)уредни?
17.9.2009 0:55:59   
Natasha5
Пред да се роди Јана се ми беше под конец,ама сега се се смени,немам многу време да средувам и да ми е се под конец ама кога имам време се трудам да е така.Но не ми е важно сега дали е средено или не поважна ми е Јана прво таа ми е на прва план па се друго.Така да не грижете се дали ви е средено или не,мислам не и да е претерано не среденоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку сте (не)уредни?
17.9.2009 1:23:01   
Еца
Еј лејди ме насмеа, јас бев како сестра ти до пред да дојдам во Скопје и сама да живеам со мојата најстара сестра која беше како тебеuser posted image А сега после толку години кога и двете сме во брак ситуацијата е сосема обратна, затоа мила не му се нервирај, да не те зеза сестра ти еден ден со коментар, леле оваа педантеријата не си наместила плакарот или садовите ги остава од вечер за утре да ги мие?user posted image user posted image user posted image Животот е тркалоuser posted image Сега толку и не се замарам, мислам пак е се средено кај нас дома(најчесто)а и кога Мартина ќе ги растури играчките штом престанува со играње веднаш се средуваат.Кај нас кога доаѓаа се чудеа, бидејќи како да немавме мало дете.Верувајте тоа воопшто не е убаво.(Од искуство ви кажувам, едно време до токлу забегав што по десет пати го бришев стаклото на масичето имало прсти од Мартинаuser posted image будалеста работаuser posted image )Сега дали така правам, аха...башuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку сте (не)уредни?
29.9.2009 16:15:21   
big_mama817
се трудам да ми е уредно user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку сте (не)уредни?
29.9.2009 16:20:29   
Bogdancanka
сакам да биде уредно али не баш се под конец може нешто да штрци ме нервира ептен уредно и кога идам кај некоја другарка или пријателка кај што е се под конец не се осекам убаво,без да навредам некој али не сум за баш претерано уредно...а најчесто кај сестра ми е се под конец а со две мали деца е али често иде по нив раскрева,брише,.....

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку сте (не)уредни?
29.9.2009 16:21:41   
ivche
 за средено со мало дете, малку тешка ситуација, ако е некое темпераментно дета треба само да одиш по него и да собираш. кај мене ретко кога е се под конец, гледам да е чисто постојано, а за средено user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку сте (не)уредни?
29.9.2009 16:26:13   
vezilka RR
јас единствено мразам расфрлани алишта на сред соба..е тоа не може..друго толерирам..куќата може да биде средена под конец ако не си дома, иначе мислам дека е нормално кога си присутен во просторијата нешто и да подрастуриш:))))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку сте (не)уредни?
29.9.2009 16:28:48   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image па незнам што е работата кај нив дома кога идам се е средено речиси ништо не штрци кога ке дојдат малите кај мене све е наопаку цела кука се превртува али не ми преци ке раскревам што ке ми е работата а и плус јас тета се им дозволувамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.9.2009 8:01:56   
profesorica
Кога излегувам од дома гледам да ми е се средено и на место и да се измиени садовите, барем малку од малку да личи на нешто.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.9.2009 13:13:32   
penelopa
Jas so mojata urednost go izluduvam soprugot....samo trčam po nego i mu kažuvam što kade da namesti....on me vika Aj TI MENAGERuser posted image ....ponekogaš mrazam što sum takva....ama toa e user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку сте (не)уредни?
19.10.2009 16:58:43   
ripce
јас сум во извесна смисла неуредна и не се срамам поради тоа... мразам кога некој средува дома заради другите што ќе му дојдат дома што ќе кажат. Гледам да е средено колку што може повеќе, ама оние кои имаат мало дете знаат колку може да биде средено, + ние сами живееме сите обврски околу домот се на мене така да нема кој да ми помага, ама нема ни кој да ми соли памет дека не е добро средено. 

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.4.2010 15:20:12   
matushka
Sekogas sreduvam, sakas sekogas se da mi e cakum pakum. Ama toa se odnesuva vo odnos na cisti alista, prasina, sadovi i sl. A igracki ne mi smetaat koga ima nasekade, sepak imame 2 godisno dete taka da gi sobiram koga ke zapsie.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.4.2010 15:24:37   
profesorica
не ми е стално средено.за мене и мм не е битно но кога ненајавени гости ќе видат, особено свекор ми или свекрва ми, па дури и да се работи за неизмиени садови- ми паѓа безвезе.

инаку понекогаш ме фаќа инает и сакам се одеднаш да средам, а нормално некои работи не можам сама да ги средам, од причина што ми треба машка рака, па мм тогаш ме вика ГЕСТАПОuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.4.2010 15:34:39   
Adrijana
Za mene cistenjeto e izgubeno vreme, mozam toa vreme da si go minam so vas na rr, ili uste podobra varijanta so Eva, ili najdobra varijanta i so rr i so Eva. Cisto e samo eden cas posle cistenje, najcesto e rasfrlano so alista i igracki i trista cuda, posto imam se sto imaat site, ama se mi e vo edna soba, taka da mora poveke od rabotite samo da gi prefrlam navamu natamu posto nema kade da gi dignam. A sto se odnesuva do gosti nenajaveni, ic ne se zamaram so niv. Kakvi mi e takvo mi e, pa i kaj niv ne sveti seuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 30.4.2010 15:36:28 >


_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.4.2010 16:03:31   
BILE.F
Јас сакам да ми биде чисто! Но тоа да не ми биде главна преокупација!
И на работа сакам бирото, предметите се да бидат уредно наредени, за полесен пристап!
Еднаш месечно, викав жена да ми чисти генералка, а сега зашто сме во фаза на селење не се замарам толку!
Битно ми е да бидам одморена, е бебчето кога ќе дојде ќе видам како ќе биде!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку сте (не)уредни?
30.4.2010 17:04:04   
haley
Јас пред неколку недели викнав жена за да ми исчисти онака комплетно , не друго имам многу прозори.. и тие ствари и денте пред да дојде , иако не можам да чистам од бебево , земав да средувам за жената!!! :))) така беебево крека, ми досаѓа , јас ко побудалена средувам ...
не друго, си викам , рано сабајле ќе ми дојде жената, нема да знае од кај да почне и што да праи попрво ионака ќе морам јас да интервенирам и така , си средував ем лудеев :)) 

јас преку недела чистам она што е основно ама имам под со многу плочки во кујна и ходник и тоа не да се валка брррр.. и јас стално мислам, чек да заспие бебево и ќе земам..  и бебе когаќе заспие ако е преку ден , тогаш одам се туширам, јадам, средувам, интернет... (а спие дал 1сат)
а кога заспива вечерта накај 11-12 ја сум веќе претепана и немам сиила абе да отидам до кревет немам сила.
УЖАС.
им завидувам на оние мајки кои имаат мирни деца не како ова крека и не се смирува по цел само беснее :))

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?