|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Истражување за аутизам
25.3.2014 17:20:02   
Webster2014
Do site onie koi se zainteresirani za toa kako autisticnite crti vlijaat na nivoto na osamenost I depresija:

Jas sum postdiplomski student na fakultetot Webster, vo Viena. Jas I mojata koleska pravime istrazuvanje za toa kako
autisticnite karakteristiki se povrzani so nivoto na osmenost I depresija vo dve razlicni kulturi: Makedonija I Amerika.

Dosega ne postoi istrazuvanje koesto ja istrazuva korelacijata pomegu autisticnite karakteristiki I nivoata na osamenost I depresija,
posbeno ne vo dve razlicni kulturi: individualisticka I kolektivisticka kultura. Dokolku otkrieme korelacija, ova istrazuvanje ke ima visoko
klinicko znacenje.

So vaset_o ucestvo, ne samo sto ke ni pomognete so istrazuvanjeto, tuku ke pomognete da otkrieme nesto novo za autizmot koe
mozebi ke ima nekakvo malo, no znacajno vlijanie vo oblasta na autizmot.

Dokolku sakate da bidete del od naset_o istrazuvanje, kliknete na dolniot link (ke ve odnese pravo na stranata na prasalnikot):

https://www.esurveycreator.com/s/7662cbe

Bidete duri I mal del od patot kon podobro razbiranje na autizmot.

Vi blagodarime!

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 25.3.2014 17:26:44 >
Непосредна врска до пораките: 1
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?