|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Брзоплетоста кај децата
16.4.2009 9:05:48   
Еца
Еве моето дете е толку броплето што почна да се случува да задткува кога сака да каже нешто, ја предупердувам и терам да го каже тоа полека да не брза.Се сака да знае, секаде да биде, во последно време не внимава ниту кога е на маса, може да се случи да истури нешто....Каков е тој неред во детските мисли, и дали и вие сте поминале низ истото?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Брзоплетоста кај децата
16.6.2009 21:14:48   
katence
Elena samo da ti kazam jas pominav niz istoto,samo kaj nas vise vo ublazena faza e user posted image .Lele samo koga ke mi tekne na kerkami na prav pat se sopnuvase od tolku sto sakase se brzo da stigne,se brzo da kaze,na masa nikogas ne ostavav casa polna zosto znaev deka ke ja butne,bas sega si se iznasmeavuser posted image .
Taka si rastat decata,sakaat za sve da doznaat,sve gi interesira i taa faza ke odmine so tek na vremeto kako sto rastat.xxx

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Брзоплетоста кај децата
16.6.2009 21:34:25   
Еца
Леле до кога тие фази, од една излегуваат во друга влегуваатuser posted image user posted image user posted image ма уствари што се чудам јас, па како ние поинаку ќе остаримеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Брзоплетоста кај децата
16.6.2009 21:50:24   
katence
bas taka samo faziuser posted image , koj moze da kaze zivotot so deca  moze da bide monoton.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Брзоплетоста кај децата
6.12.2013 12:22:29   
Mihaela 2010
Ovaa faza i nie ja pominavme....eden period epten me zagrizi pocna da pelteci,od sto brzase vo zboruvanjeto...ama ete ja nadminavme i taa faza

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?