|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 0:45:07   
Еца
БЕБЕ САЕМ по вторпат Ве поканува да дојдете и да поминете забавен ден со семејството на место каде што се обединети најдобрите домашни и странски компании што нудат услуги и производи за бебиња, трудници и за деца.
На специјализираниот БЕБЕ САЕМ и оваа година ќе можете да најдете сè на едно место – стручни совети за трудниците, едукативни предавања за родителите во врска со правилниот развој на детето, најразлични производи и услуги наменети за бебињата и за децата до 14 години, како и многу, многу забава за најмалите!
Саемот ќе се одржи во саемските хали на Скопски саем од 23 до 25 април 2010 година, со работно време од 10 до 20 часот.

Оваа година и РР ќе биде дел од ова случување и Ве поканува сите да дојдете и да споделете со вашите најмили незаборавен ден во светот на играчките, музиката, забавата, танцот, театарските претстави, детските модни ревии и да земете активно учество во разни други интересни активности.

Истовремено, научете како да го направите детството на вашето малечко вистинска бајка.

Почнете да се подготвувате за дружба и прекрасно поминати моменти на Бебе саемот со најмилите!


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 0:54:43   
Еца
Кој го посети Бебе саемот лани и што Ви остави најдобар впечаток? Дали планирате да бидете дел од овогодинешниот саем?

Јас искрено лани два пати бев. Мартина беше воодушевена од се таму што виде, трчаше навака натака, се и беше интересно, се сликаше, сметам дека вакво нешто одамна фалеше кај нас. Ајде да ги слушнам Вашите размислувања.

И само да додадам дека со оглед на тоа што лани беше прв пат организиран и беше навистина убаво, сметам дека оваа година ќе биде далеку поубаво и поинтересно. Во секој случај user posted image user posted image user posted image за БЕБЕ САЕМuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 5:38:25   
jovanka
Lani bev uste na samoto otvaranje kako za prv saem imase i nedostatoci sto mislam ovaa godina ke bide daleku podobro.Najmnogu mi ostavi vpecatok Remedika so sovetite i moznosta sekoe bebe -dete da se izmeri (visina i tezina),a mnogu bea korisni i predavanjata od strucnite lica toa e za roditelite.A za decinjata natprevarite vo brzo lazenje isl i horceto Potocinja.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 8:01:02   
caci20
Super bese. Petar bese mal, ama jas i mm super si pominavme. Gledavme sto e novo za decinjata, ama mislam deka godinava ke bide podobro. Nie ke ucestvuvame li kako ringeraja?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 9:54:40   
mis.
Бев лани 2 пати и беше екстра еден недостаток што имаше многу малку излагачи.Се надевам оваа година ќе има повеќе па и нашта рр да биде дел од саемот.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 9:58:23   
Annabel
А има ли некаде програма од саемот?

Мора да се посети, најмнаогу затоа што читам дека РР ќе биде таму...па конечно некој да запознаам.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
1.4.2010 13:14:55   
nadica
ќе учествува ла рр?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
2.4.2010 23:22:08   
Maca25
Сега ја видов програмата на БЕБЕ саемот, интересно е и јас планирам да одам. И ќе ја пуштам нина да се натпреварува во брзо лазење user posted image , има добри шанси да победи.
Би одела во сабота, иако знам дека ќе има многу гужва ама се надевам дека ќе биде забавно


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
2.4.2010 23:51:43   
Annabel
user posted image user posted image user posted image  Ќе навивме за Нина, може и ние ќе бидеме во сабота. А јас го убедувам татаица да се натпреварува во пресоблекување.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
2.4.2010 23:58:37   
ikipp
jas ako odam tetovo,ke dojdam,a vie site li vo sabota ke odite?


(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
3.4.2010 8:23:14   
caci20
Moze da napravime sobirka vo sabota ili nedela.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
3.4.2010 9:22:26   
Еца
Оваа година РР ќе биде на БЕБЕ САЕМ, за тоа како и што ќе има ќе бидете известени откако се убаво ќе се издефинира, а јас секако дека ќе го посетам. Добро ќе биде нашите рингерајќи кои се надвор од Скопје а планираат да го посетат Бебе Саемот да ни пишат кога, па некако да се изорганизираме да се собереме баш тогаш за да имаме можност да се дружиме и запознаемеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
3.4.2010 9:34:16   
Adrijana
Na posledniot den 25, deka e vo nedela, pa togas doagame, togas e mm sloboden. Lelee pak ke se vidimeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
3.4.2010 11:20:04   
dragana_vane
Doagam i jas na 25.....jupiiiii, ke ve najdamuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
3.4.2010 12:50:57   
Leonida
Планирам и јас да доаѓам, конечно да се запознаемеuser posted image

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
3.4.2010 19:22:08   
ikipp
lele site vo nedela ke odite,da znam?

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
5.4.2010 12:28:01   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly_13215

zdravo me interesira dali ke ide nekoj na bebe saemot i ako ide nekoj moze da se dogovorime da se organizirame kako ringeraja grupa



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
5.4.2010 14:25:24   
ikipp
ajde da se organizirame vistina nekako


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 9:42:47   
Olga
tukusto imase prilog za saemot vo emisijata bebe magazin i spored kazuvanjata veruvam deka ke bide mnogu interesno, Edvaj cekam da gi odnesam dvete" user posted image "... :))) da se iznaigraat, a i nie da se podruzime. YEEeeee

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 9:49:04   
jovanka
I jas go gledav prilogot si se vidov vo prilogot user posted image a me raduva toa sto kako novina ke imaat soba za zdrava hrana kade sto sekoe dete ke moze da proba,najavija mnogu interesni raboti sega ni peostanuva da odime,vidime i da se druzime!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Olga)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 17:32:16   
April
ќе прецизираме ден за дружба или сепак е рано...супер би било да дојдат и РР од другите градови...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 18:09:39   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Сега ја видов програмата на БЕБЕ саемот, интересно е и јас планирам да одам. 


Каде ја има програмата за годинешниот саем?На страната ја видов програмата за ланскиот саем но годинешниот ????

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 18:22:31   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Сега ја видов програмата на БЕБЕ саемот, интересно е и јас планирам да одам. 


Каде ја има програмата за годинешниот саем?На страната ја видов програмата за ланскиот саем но годинешниот ????



од годинешниот е, не е од ланскиот...

ако не, погледни http://www.bebesaem.mk/index_mk.php

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 18:27:51   
caci20
Gledam na pocetnava strana go ima i logoto na ringeraja.mk

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бебе саем 23 - 25 април 2010
7.4.2010 18:39:52   
mis.
april го видов тоа но кога ќе отидеш во програма за да го видиш деталниот програм по денови ти го дава ланскиот програм.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?