|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Се дебелеете во стомакот и ви опаѓа косата?

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2016
image

Жените кои имаат синдром на полицистични јајници имаат тендеција многу брзо да се дебелеат, а губитокот на тежина им претставува “невозможна мисија”.

Нов лек за неплодност кај жените?!

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2013
image

Британските научници откриле хормон кој би можел да ги активира половите хормони потребни за овулација и плодност

Пет непријатели на плодноста

Автор: www.doktori.mk | 22.7.2013
image

За да можат половите органи да функционираат нормално, тие бараат соодветни услови. Некои работи кои ги правиме во животот не се од корист за здравјето на вашите полови органи, а со тоа и на вашата плодност. Ние денес ви откриваме пет...

И славните имаат проблеми со неплодност?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2012
image

Неплодност, спонтан абортус, предвремено породување...проблеми со кои се соочуваат повеќе од 45% од жените. Кои се најчестите проблеми и како да се заштитиме? Дали од овие проблеми страдаат и славните личности?

Спермограм

Автор: Редакција Рингераја | 27.9.2011
image

Спермограмот или анализата на семенската течност е еден од првите чекори на постапка на лечење на неплодноста.

Секундарен стерилитет

Автор: Emma Hrimsley, Ivana Sucic | 28.4.2011
image

Првата бременост веројатно успешно ја испланиравте, но свесни ли сте дека денес многу жени страдаат од секундарен стерилитет?

Ендометриоза – болест кај жените

Автор: Helena Mlakar | 25.3.2011
image

Ендометриозата е болест која се манифестира со отсуство на внатрешната обвивка на матката во празнината на матката. Болеста е проследена со силна болка и кај една третина од жените е причина за неплодност.

Азбука на неплодноста

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2010
image

Рингераја за Вас подготви речник на поими поврзани со неплодноста со цел да Ви го олесни патот кон толку посакуваната цел, Вашето бебе!

Кој треба да се лекува со IVF(или ISCI) и IUI?

Автор: Редакција Рингераја | 17.8.2010
image

Во нашата земја околу 15% од брачните парови се неплодни. Денес 60 - 70% од неплодните брачни парови се одлучуваат за постапката на вештачко оплодување (IVF ) и други методи за потпомогната репродукција.

Азооспермија

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2010
image

Азооспермијата е една од најтешките облици на неплодност кај мажите. Тоа е состојба во која отсуствуваат сперматозоиди во ејакулатот.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

bebus
nadezda

koe ime e poubavo

anabela (50%)

anamarija (50%)


Број на сите гласови: 121

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!