|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Честитка - Новогодишна елка

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2013
image

Инструкции за рачна изработка на убава новогодишна честитка

Прирачник за изработка на играчки

Автор: Редакција Рингераја | 16.11.2013
image

Сите играчки на едно место! Погледнете го прирачнкот кој ќе го доставиме во сите градинки низ Македонија. Изработете и вие убава и топла играчка

Направете играчка: Полнет пингвин

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2013
image

Инструкции - како да направите играчка дома

Другарката Ели

Автор: Редакција Рингераја | 24.10.2013
image

Инструкции - како да направите играчка дома

Честитка за побрзо оздравување

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 14.10.2013
image

Посакајте побрзо оздравување на болните дечиња, со оваа рачно изработена честитка

Прегратка од срце

Автор: Редакција Рингераја | 14.10.2013
image

Инструкции - како да направите играчка дома

Куклата на Јана

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2012
image

Инструкции - како да направите играчка дома

Селската момичка

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2012
image

Инструкции - како да направите играчка дома

Пријателски був

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 27.11.2012
image

Инструкции - како да направите играчка дома

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
Admin

Дали, доколку одбива АД, би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.?

да (64%)

не (36%)


Број на сите гласови: 58

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!