|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Знаете дека сте бремена кога...

Редакција Рингераја, 4.10.2022
13. Додадовте зборови во вашиот вокабулар, кои вашите пријателки (кои не се бремени) не ги разбираат. Но кога зборувате со вашата свекрва, толку завлегувате во дискусија што веќе ви ги раскажала нејзините породилни приказни. Ако не бевте блиски претх
Клучни зборови:

image
/11


 1. Јадењето е екстремна активност. Или ви носи екстремна радост, или сериозно гадење.
 2. Можете да помирисате нешто на радиус од 10 километри.
 3. Одењето на доктор е регуларен дел од  вашиот распоред. Само треба да се поздравите и да дадете примерок од урина.
 4. Пиењето вода никогаш нема да ви биде доста, колку и да сте се напиле.
 5. Мислите дека ултразвучната слика на вашето бебе е најслаткото нешто што некогаш сте го виделе, или личи на вонземјанин кој расте.
 6. Вашето семејство и пријателите повеќе не ве викаат по име. Ви се обраќаат со “Еј мама”.
 7. Луѓето почнуваат да ве гледаат како кршлив пердув и ви отвораат врати дури и кога сте неколку метри подалеку. Половина од вас сака да им каже дека можете сама, но половина од вас се смее и го обожава третманот на принцеза.
 8. За прв пат во животот фокусирани сте на добивање тежина, а не на губење тежина.
 9. Ако во една секунда ви студи, во следната секунда ќе ви биде жешко.
 10. Секој може да го чуе вашето дишење бидејќи звучите како чудовиште кога бебето ќе ве клоцне силно.
 11. Вашето куче и мачка не се одделуваат од вас.
 12. Преспивате преку ден како никогаш, но заборавате да спиете навечер.
 13. Додадовте зборови во вашиот вокабулар, кои вашите пријателки (кои не се бремени) не ги разбираат. Но кога зборувате со вашата свекрва, толку завлегувате во дискусија што веќе ви ги раскажала нејзините породилни приказни. Ако не бевте блиски претходно, сега сте.
 14. Сите ве прашуваат кога треба да се породите. Тоа е прашање кое најмногу го мразите и од кое бегате.
 15. Галењето на стомакот ви преминало во дневна рутина.
 16. Шопингот ви стана толку стресна активност што посакувате да имавте помал избор на бебешка облека.
 17. Никогаш не сте претпоставувале колку можности има за работа од дома.
 18. Вашиот партнер никогаш не бил толку прекрасен и одвратен истовремено.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што навистина се случува со вагината по по...
Ви донесуваме некои од најважните одговори на прашањето што ги интересира и мачи идните мајки: „Што навистина се случува...
11
Движење на бебето во стомакот
За секоја идна мајка, првото движење на бебето во стомакот претставува најсреќен момент во животот, бидејќи тоа говори д...
4
Во што најмногу уживаат бебињата во утробата?
Мајката и бебето имаат силна врска, дури и пред да дојде бебето на овој свет. Додека остатокот од светот можеби нема ни ...
4
Cysticare таблети, помош при уринарни инфе...
HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои...
4
Анкета

Dali?
Jana9

Dali vasiot soprug vi pomaga okolu obvrskite za deteto/decata?

Da (25%)

Ne (25%)

Ponekogas (50%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!