|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Teст: Дали ќе родите момче или девојче?

Редакција Рингераја, 22.6.2015
Дали вашето дете ќе биде момче или девојче? Овој древен кинески календар го предвидува полот на вашето дете према добата на мајката и месецот на зачнување
Клучни зборови:

image
/11


 

Календарот наводно бил откриен во една гробница. Изложен е во научниот институт во Пекинг. Стар е повеќе од 7 столетија. Неговата употреба кај западњаците е премногу барана. Бројни страници го прикажуваат тој календар. Многу споменуваат дека основа е лунарната доба на мајката, но ретко објаснуваат каква е таа доба. Бидејќи многумина од нас не размисливаат за лунарната старост, припремивме едноставна алатка каде внесувате датум на раѓање на мајката (на македонски), датумот на зачнување (или датумот на раѓање) и резултатите се тука.

 

КАЛЕНДАР ЗА ПРЕДВИДУВАЊЕ НА ПОЛОТ НА ДЕТЕТО

Неверојатно видео од породување со царски рез
Ако некогаш сте се запрашале како изгледа породувањето со царски рез, на ова неверојатно видео можете да видите како лек...
109
Дали да се депилирате (или не), пред пород...
Ќе боли ли како пекол? И уште поважно, дали е безбедно? Слушнавме дека некои гинеколози советуваат да не се бричите или ...
12
Дали сите бебиња мируваат пред породувањето?
Дали сите бебиња се мирни пред породувањето? Кога бебето е активно, тоа е силен показател за целокупното здравје и благо...
6
Како да ја масирате лузната од царски рез?
Има еднo нешто што мора да го направите, за кое што повеќето лекари нема да ви кажат. Навистина е едноставно, но некои ж...
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekogas vaset_o dete pozitivno ve iznenadilo?

Da (75%)

Ne (0%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!