|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Срамно е да го нахраниш своето бебе во јавност?!

Елена Наумовска, 21.7.2021
Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група за доење чиј член сум и јас. На истата таа објава друга мајка имаше коментирано како таква слика не се става на друштвените мрежи

image
/11


Иритирана од фактот што баш жена го искоментира тоа решив баш идентична слика да направам и јас.
А знаете ли зошто?
Затоа што сум згрозена од фактот дека жена, жена не подржува за работа што верувам и таа ја правела, прави или ќе ја прави.
И во некој претходен пост имав напишано дека доење во јавност апсолутно не е нешто од кое една мајка треба да се срами.
Како што ние јадеме во ресторан, сендвичара, на сред улица, така и детето има потреба од храна во случајов млеко. На некои бебенца тоа му е и единствена храна во тој период од нивниот живот.
И што срамно е да си го нахраниш своето бебе само поради тоа што ќе се најде некој "паметен" да суди како тоа било срамно и си ги извавала ц*****е на изволте.
Ма немој.
Јас на мојава слика, и сликата на мајката од постот гледам дете кое се храни,а ти ако гледаш друго е тоа е проблем, твој, не мој. Исто важи и за во ресторан, улица, плажа и слично.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мајка создава уметност на чинија од оброци...
Доколку готвењето е ваша страст и уживате во готвењето за другите, веројатно се гордеете со тоа како ги презентирате ваш...
10
Детски бонтон
Примерот на однесување научен до седмата година од животот најдолго се помни. Децата и пред да станат ученици треба да ...
4
9 начини за СТОП на “дерењето”
Кога Вашето дете Ве полудува, тоа може да се почувствува дека се што прави е погрешно. Наместо да губите контрола, погл...
4
Начини како да ја вратите интимноста
Често, новите родители мораат да се трудат многу за да воспостават повторно физичка и емотивна близина, која ја имале пр...
3
Анкета

omilen akter
lady_mkd

omilen akter koj ve ostava bez zdivvv

robert pattinson (21%)

antonio banderas (79%)


Број на сите гласови: 28

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!