|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Совети од една модерна мајка

Редакција Рингераја, 4.6.2017
Со бескрајна листа на обврски и задачи 24/7, тешко е да најдеме време за самите себеси? Со доза хумор мајката ни дава неколку вредни лекции за мајчинството
Клучни зборови:

image
/11


 

1. Не можете да се справите самите и не треба

Не срамете се да побарате помош. Ако не можете да си дозволите да вработите дадилка, тогаш замолете ги блиските или соседите да го причуваат вашето дете. Престанете да верувате дека сте обврзани да бидете супер мајка, која може да се справи со сето тоа сама. Мачеништвото не е добро за никого.

 

2. Бабите и дедовците се клучот за зачувувањето на Вашето ментално здравје

Тие ги разгалуваат вашите деца – дозволете им. “Ако сакаат да им дадат сладолед за ручек, јас се согласувам. Да гледаат телевизија до доцна? Немам ништо против. Дозволете им на Вашите деца да мислат дека баба и дедо се многу позабавни од вас, така ќе сакаат често да ги гледаат, што значи повеќе слободно време за вас “.

 

3. Самиот обид за да направите подобар избор е доволна причина да славите

Многу е лесно да најдете милиони причини да се потценувате, но престанете да се омаловажувате. Вие правите позитивни чекори и правилни избори – ова е доволна причина да ја држите главата високо.

 

4. Детската храна е детска храна и не треба да ја јадете

Вашата улога на родител не вклучува да јадете остатоци од храната на детето. Вие не сте корпа за ѓубре, туку достојна жена која заслужува да добие цела порција.

 

5. Не се облекувајте во облека со дамки

Имајте почит кон себе и својот изглед. Можеби сте качиле неколку килограми, но тоа не значи да се облекувате само со широки алишта, со кои се обидувате да се прикриете. Најдете модели кои одат на вашата фигура. Исто така облеката со дамки е за во ѓубре.

 

6. Малку манипулација не штети на никого

“Мојата тактика е многу различна. Кралица сум обратната психологија (” Не, не треба да учиш за тестот по математика. Може само да паднеш. “) И на страшните приказни (” Кога бев девојче имав пријателка која не си ги миеше забите и сите и паднаа. “). Малку е подло? Можеби. Ефективно? 100%”

 

7. Утринскиот секс може да Ви го спаси бракот

50% од паровите пропуштаат да имаат секс, бидејќи се премногу уморни. Можеби треба да се обидете да го правите тоа во утринските часови или кога децата се на училиште. Ако е важно за вас (а треба да биде), сместете го во утринскиот распоред.

 

Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
76
Драго мое првороденче, прости ми...
Драго мое новороденче, прости ми што немав идеја што правам. Прости ми што континуирано правев грешки. Но ти ветувам, се...
53
Што прават родителите додека нивните деца ...
Авторот на духовити книги за родителство, тато Клинт Едвардс, искрено објасни што навистина прават родителите кога нивни...
14
Мајката е Бог на земјата!
Кога Бог ја создавал мајката беше шести ден. Работел прекувремено, во тој момент дошол еден ангел и му рекол:“Доста ...
13


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Кое име ви се допаѓа најмногу
Baby Bubu

><

Иларија (9%)

Јоана (22%)

Јана (44%)

Меланија (11%)

Иринеја (2%)

Илиана (11%)


Број на сите гласови: 174

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!