|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Што се ќе научиш кога ќе станеш мајка?

Редакција Рингераја, 15.3.2023
Ќе научиш да се тушираш за 48 секунди и попатно да ја измиеш и кадата, а можеби и лабавото
Клучни зборови:

image
/11


 

Ќе научиш да спиеш на нозе.

Ќе научиш да правиш се буквално со една рака. Кому е потребна другата рака?

Ќе научиш да се подготвиш за излегување за точно три минути.

Ќе научиш дека јадењето без сол и зачини може да биде превкусно.

Ќе научиш да ги препознаваш сите видови столица. Во сите состојби (течна, тврда...).

Ќе научиш да се однесуваш кон дамките на облеката како да се ордени.

Ќе научиш побрзо да спиеш.

Ќе научиш да глумиш за Оскар.

Ќе научиш нови нивоа на трпение и разбирање.

Ќе научиш да се гордееш на себеси поради мали работи, како на пример тоа што детето ја преживеало својата прва година.

Ќе го научиш бебешкиот јазик.

Повторно ќе ги научиш сите детски песни.

Ќе ги научиш имињата на сите цртани ликови.

Ќе научиш да влезеш во бутик и да не си купиш ништо.

Ќе научиш да римуваш се.

Ќе научиш повторно да ја пронајдеш магијата во цртаните.

Ќе научиш да одиш како Квазимодо.

Ќе научиш дека ќе го направиш она што некогаш си рекла дека нема никогаш да го направиш.

Ќе научиш дека плачењето веќе не ти оди на нерви.

Ќе научиш дека не е се и сешто за срам.

Ќе научиш кафето со другарките и разговорите да ги сведеш на 45 минути.

Ќе научиш повторно да си играш со играчки.

Ќе научиш дека сонот е преценет.

Ќе научиш прецизно да мериш температура со дланката.

Ќе научиш 24/7 да глумиш скенер, затоа што ниту една точка на телото не може да ти проникне.

Ќе научиш дека мала е разликата помеѓу дете и маж.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Рачно изработени подароци за 8-ми март
Кажете “Те сакам мамо!” со подарок од срце. Еве неколку идеи како да направите осмомартовска работилница со децата
7
Здрава исхрана за најмладите во текот на з...
Квалитетната исхрана на децата во текот на целата година е од витално значење за правилен раст и развој на нивниот орган...
5
Двојазичност кај децата
Што значи терминот двојазичност, или билингвизам? Најопшто значење на овој термин е: користење на повеќе јазици (може да...
3
Ве преколнувам, не живејте за децата
Ве преколнувам, немојте да живеете за децата! Не само што тоа не е потребно, туку е и штетно. Колку промашени судбини, с...
3
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?